ISSN 1336-6491 | Online: 1543 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15790)

21.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4275 [Šport - Rally]

Organizátor zverejnil tri krátke zostrihy Best Of - to najlepšie z tohtoročného Dakaru. Nemali by ste si to nechať ujsť. Okrem toho sme pripravili playlist všetkých 15. etáp.

19.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 3768 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009 v cieli, krátke ohliadnutie sa za účinkovaním KM Racing tímu

V nedeľu skončil prvý Dakar v histórii na juhoamerickom kontinente. Aj keď výsledky boli už jasné po 14. etape, prinášame ešte pár informácii a hlavne fotky z pódia.

17.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4090 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 14. etapa: Cordoba > Buenos Aires - Ivan Jakeš finišuje skvelým 11. miestom v etape, celkovým víťazom Marc Coma

Posledná etapa tohtoročného Dakaru. Vedúci jazdci sa nemusia obávať o svoje pozície, ak sa nič nepokazí, ale na druhej strane môžu stratiť všetko, ak sa pritrafia problémy...

16.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 3903 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 13. etapa: La Rioja > Cordoba - Ivan Jakeš znovu skvelé 13. miesto!

13. etapa znovu skrátená kvôli dažďom. Jazdci mali ráno dlhý presun a špeciál začal až na mieste pôvodného CP4. 220 km dlhý špeciál vyhral Despres, ale skvele zajazdil aj Ivan Jakeš so stratou necelých 12 min na 13. mieste.

15.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4345 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 12. etapa: Fiambala > La Rioja - V celkovom poradí Macek v prvej dvadsiatke a Jakeš v päťdesiatke!

Po voľnejšom dni bez špeciálu sa dnes jazdci znovu naplno chopili riadidiel. Aj dnešná etapa sa však skracovala.

14.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 3934 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 11. etapa: Copiapo > Fiambala - etapa zrušená, kvôli nepriaznivému počasiu

11. etapa bola kvôli nepriaznivému počasiu zrušená. Dnes sa teda nezávodilo a jazdci sa len presúvali do Fiambaly.

13.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 3880 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 10. etapa: Copiapo > Copiapo - Jakeš znovu v prvej dvadsiatke!

10. etapa: Mala byť najdlhšou a najťažšou jazdou cez srdce púšte Atacama. Etapa však bola znovu skrátená o 200 km.

12.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5247 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 9. etapa: La Serena > Copiapo - Street odstúpil, Macháček vyhral ďalšiu etapu

Dnešná etapa so špeciálom 448km mala byť jedna z náročnejších s prejazdom púšte, ktorý sa dá porovnať s Mauritániou. Kvôli náročnosti ju organizátori skrátili o 20 km. Prekvapením bolo víťazstvo Franza Verhoevena.

11.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4347 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 8. etapa: Valparaiso > La Serena - Ivan Jakeš skvelé 13. miesto!

Po dni voľna nabrali jazdci nový dych. Vo vedení favoriti, Ivan Jakeš zajazdil skvelé 13. miesto a v štvorkolkách vyhráva Jozef Macháček 3. etapu na tohtoročnom Dakare.

09.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4765 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 7. etapa: Mendoza > Valparaiso - Macháček na priebežné prvé miesto v štvorkolkách!

Dnešná etapa bola znovu skrátená a cieľ špeciálu organizátori stanovili na 243 km v mieste CP1. Prvé víťazstvo na Dakare si zapísal na konto čilský motorkár Francisco Lopez a Argentínsky štvorkolkár Marcos Petronelli.

08.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4030 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 6. etapa: San Rafael > Mendoza - Skrátenú etapu po búrke vyhráva "Machus"

Štart do dnešnej etapy bol dvakrát odložený a etapa bola radikálne skrátená kvôli včerajšej silnej búrke. Na skrátenej trati dominovali továrenské KTM a druhé víťazstvo v štvorkolkách získal Jozef Macháček.

07.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5166 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 5. etapa: Neuquen > San Rafael - Martin Macek v prvej dvadsiatke

Prvé hory a prvé dunové polia. Z víťazstva sa tešil Američan Jonah Street. Martin Macek dojazdil v prvej 20-tke a Ivan Jakeš získal skvelé 27. miesto. Žiaľ potvrdila sa aj správa o prvej obeti Dakaru - francúzsky motorkár Pascal Terry.

06.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4036 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 4. etapa: Jacobacci > Neuquen

Dnešnú etapu organizátori skrátili, teda meraný špeciál mal 380 km namiesto 459. Dominolval Marc Coma.

05.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4554 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 3. etapa: Puerto Madryn > Jacobacci - Macháček víťazí

Marc Coma nenašiel znovu poraziteľa, Cyrila Despresa trápili znovu problémy s pneumatikami, no v štvorkolkách vyhráva Jozef Macháček!

04.01.2009 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4416 [Šport - Rally]

-

Dakar 2009, 2. etapa: Santa Rosa de la Pampa > Puerto Madryn - Frans Verhoeven získal prvé etapové víťazstvo

Včerajší víťaz Marc Coma si dnes vypil svoj pohár smoly. Najlepšie navigoval Holanďan Frans Verhoeven, Cyril Depres skončil druhý so stratou len 41 sekúnd. Našim sa veľmi nedarilo.