Anketa:
Piaggio Group na Slovensku: rozširovanie dílerskej siete a rast predaja obľúbených talianskych skútrov a motoriek
ZdieľaťPridané: 06.05.2025 Autor: Redakcia Motoride.sk
[Novinky - Oznam]
Spoločnosť FABER moto SK s. r. o., oficiálny importér značiek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa pre slovenský trh, udržuje aj naďalej vysoké tempo a hľadá nových partnerov pre rozšírenie svojej dílerskej siete. Od roku 2021, kedy FABER moto SK prevzal distribúciu týchto značiek na Slovensku, sa predaje motoriek a skútrov takmer strojnásobili.
Kultové skútre Vespa, ale tiež ostatné značky obľúbenej talianskej skupiny Piaggio Group, hlásia jazdu na plný plyn. Úvodný rok pre značku na Slovensku, rok 2021, bol vďaka mimoriadnej situácii ovplyvnenej pandémiou výzvou (239 kusov), z ktorej však v roku 2022 narástli predaje až na 702 registrovaných vozidiel a po stabilizácii trhu si FABER moto SK udržiava priemerný objem predaja takmer 600 kusov ročne (2023: 558 kusov, 2024: 585 kusov). V segmente skútrov pritom patria značky skupiny Piaggio Group (Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa) medzi absolútnu špičku: všetky tri značky sa pravidelne umiestňujú v prvej desiatke predaja a ako skupina dosahujú 3. miesto na trhu s podielom 6,9 %.
Ambíciou FABER moto SK je pritom zvýšiť trhový podiel na minimálne 10 %, podobne ako v Českej republike. Preto spoločnosť aktívne hľadá nových dealerov, ktorí sa chcú stať súčasťou silného a rastúceho portfólia značiek s bohatou tradíciou aj moderným produktovým portfóliom. „Za tri roky pôsobenia na slovenskom trhu sme zdvojnásobili predaje obľúbených talianskych motoriek a skútrov, no naše ambície tu ani zďaleka nekončia. Slovenský zákazník si zaslúži širšiu dostupnosť prémiových značiek, a preto aktívne rozširujeme našu sieť partnerov. Veríme, že týmto krokom, ale tiež atraktívnou ponukou prémiových motoriek a skútrov, dokážeme spoločne posunúť celý trh ešte vyššie a dosiahnuť tak stanovený trhový podiel,“ hovorí Ivo Řehák, Country Manager spoločnosti Faber Moto pre Českú republiku a Slovensko.
Na raste záujmu o skútre a motorky sa tiež čoraz viac podpisuje aj lepšie počasie. Priemerné denné teploty na Slovensku dnes umožňujú pohodlnú jazdu vo väčšine miest a obcí už prakticky od marca do začiatku novembra. To je približne 252 dní, teda 70 % roku, kedy je možné bez obmedzenia sadnúť do sedla skútra či motorky a vyraziť na cesty, navyše bez potreby špeciálnej výbavy alebo kompromisov v komforte.
„Z Vespy, ale tiež Aprilie či Moto Guzzi alebo Piaggia sa stáva celoročný spoločník. Každá značka ponúka jazdcom unikátne spojenie praktickosti, dizajnu a slobody, ktoré ľudia vnímajú čoraz silnejšie. Rastúca obľuba značí, že nielen mestská, ale tiež medzimestská mobilita môže byť nielen efektívna, ale aj krásna a štýlová,“ dodáva na margo talianskych skútrov a motoriek Ivo Řehák a dodáva: „Veríme preto, že silu, kvalitu a vášeň značky Piaggio Group vnímajú podobne aj naši potenciálni budúci partneri a rozhodnú sa ísť s nami spoločnou cestou.“
Pridané: 06.05.2025 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Motocyklový trh na Slovensku po dlhých rokoch rastie - Redakcia
- Nový dealer BMW na starej adrese: Tech Moto, Bratislava - Redakcia
- Všetkých 6 predajní Styx je plne pripravených na sezónu! Na showroomoch majú viac ako 450 strojov - Redakcia
- Predaje nových motocyklov na Slovensku v roku 2011 - Redakcia
- Harley-Davidson Prešov slávnostne otvorený - Awia
- Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre - Redakcia
- Nová predajňa Styx v Ružomberku - Redakcia
Ďalšie články tohto autora:
- Martin Vaculík s 8. titulom a rozlúčka J. Valkoviča v Žarnovici
- Elektrické Can-Am Pulse a Origin čoskoro v našom teste - a teraz aj s výhodnou dotáciou 2000 eur - akcia predĺžená!
- KTM prichádza s novou 890 Adventure R Rally - má výrazný dakarský imidž a grafiku Red Bull!
- Prvé preteky plochej dráhy sezóny 2026 majú svoju štartovnú listinu
- Majstrovský seriál Enduro a Rally 2026 otvára Družstevná pri Hornáde
- Ostrejší, športovejší, elegantnejší - Triumph predstavil výrazne aktualizovaný model Daytona 660
- Motocykel roka 2026: TO „NAJ“ ZO SVETA MOTOCYKLOV
- Harley-Davidson predstavuje budúcnosť touringových a výkonných motocyklov na výstave Motocykel Auto Motor Caravan Show 2026
- Fotoreport: výstava Motocykel 2026, Bratislava
- Verge píše históriu: prvé motorky so solid-state batériou idú medzi jazdcov
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Galéria ku článku:
Redakčné videá:
Vtip
Pridal: zefo
Stretnú sa dvaja kámoši a jeden horí.
1. Na víkend plánujem grupen sex
2. Hej? A kto tam bude?
1. No ja, ty a tvoja žena.
2. No stým nesúhlasím!
1. Dobrééé. Tak teba si škrtám.










