Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1991 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27088
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16261)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10827)
Hodnotenie: (44 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (62)  [Verzia pre tlač] Tlač

Malý výlet po USA

 Zdieľať

Pridané: 18.11.2008 Autor: COUNTRY
Čitatelia: 10762 [Mototuristika - Amerika - Cestopis]

Nebude to cestopis v pravom slova zmysle, chcem sa len podeliť o radosť ktorú som zažil na svojej dovolenke.

Keď v decembri 2006 bola otvorená diskusia : „Kam v sezóne 2007“, bez váhania som napísal Nashville štát Tennessee – však som COUNTRY. Vtedy som netušil, že na túto vytúženú cestu budem musieť čakať tak dlho. Splnenie sna začalo mať reálnu podobu v máji po udelení víz do danej krajiny.

4. September 2008, to bol dátum odletu, dátum ktorý mi nedal spokojne spať niekoľko týždňov. Po prílete do štátov nastala dilema akú motorku si požičať. Môj pôvodný zámer bol HD, keďže ďalší dvaja spolujazdci mali VTX 1800 a Intruder 1500, ale nakoniec zvíťazila Honda GW 1800. Je to sen, ktorý by som mal rád uväznený vo svojej garáži. A ako sa ukázalo, bol to dobrý výber. Je to motorka cestovateľ, na ktorej nevieš čo je únava a po každom kilometri máš chuť na tie ďalšie. Neviem koľko by bolo treba prejsť, aby som bol prejedený.

Naša prvá cesta smerovala do Gatlinburg-u. Je to krásna chatová osada s perfektne zariadenými chatami (timbertopsrealestate.com/) a priľahlé mestečko, kde sa cez víkend konal zraz veteránov.

Postrehy z ciest: Nechcel som tomu veriť, ale jazdí sa tam ohľaduplne. Nevidel som tam tlačenie sa pred križovatkou, zdvihnutý prst alebo nadávky. Benzín pod päť dolárov za galón. Za celý čas som nebol kontrolovaný políciou – zastavujú len keď urobíš priestupok. Policajtom ani nevadili hlučné výfuky. Motorka parkuje celý rok pred domom a nemáš o ňu strach. Čo mne osobne vadilo bolo dodržiavanie dovolenej rýchlosti. Tak rád by som bol vyskúšal dvestovku (na mojom drag stare sa nedá) ale môj pokus skončil vždy keď ručička ukázala 120 míľ. Bol som o poznanie rýchlejší ako ostatní a pokutu som platiť nechcel.

Najväčším mojím zážitkom bola návšteva u nich známeho motorkárskeho kopca v štáte North Carolina www.dealsgap.com/maps, www.dealsgap.com. Je to obdoba Pezinskej Baby alebo Šturca. Kopec ktorého dĺžka je 11 míľ, má 318 miestami až neuveriteľné klopených zákrut a perfektný povrch. Prial by som to zažiť každému kto fandí jednej stope. Pod kopcom na veľkom parkovisku to vypadalo ako na zraze – počet motoriek sa blížil k stovke, a bolo vidieť asi všetko. GW s prívesným vozíkom, ktorý kočíroval dôchodca, čopráka ktorý mal rifle a tričko zamastené, ako keby svojho HD neopravoval v ničom inom ako v tom, čo ma práve oblečené alebo čierneho chalana, ktorý bol taký tučný, že model motorky, na ktorej sedel, prekryl svojím sadlom a ťažko bolo spoznať čo je to, ale za ním na zadnej sedačke sedela štíhla dievčina, ktorá pri jeho postave vypadala skôr ako viazanka otočená na chrbát. Áno boli tam aj jazdci peknej postavy v perfektných kombinézach, bola tam predajňa, kde sa dali kúpiť darčeky a aj súčiastky na motorky, reštaurácia a ubytovanie, čerpačka – proste bolo tam všetko. A ešte niečo – bol tam veľký strom nazývaný stromom hanby. Strom na ktorý miestny strelci vešajú kúsky svojich miláčikov ak im to na kopci nevyšlo.

Je to kopec kde sa neustále porušuje povolená rýchlosť a kde sa stále vyberajú pokuty – je to proste kopec kde si prídu na svoje jak policajti tak motorkári. Je to raj pre všetkých zúčastnených.

Šťastie je, že aj tu platia tie isté znamenia o prítomnosti polície ako u nás a pokute som sa vyhol. Čo povedať na koniec? Často som si spomenul na svojich kamarátov doma a bolo mi ľúto, že si túto atmosféru nemôžem vychutnať s nimi. Bol to pekný zážitok a prajem niečo podobné zažiť všetkým, ktorí ste obetovali svoj čas čítaním môjho článku. A ak sa ostatní neurazia tak osobne pozdravujem všetkých účastníkov stretnutia Setkání Hviezd Těrlicko 08, ktorého som sa kvôli tejto dovolenke nemohol zúčastniť a veľmi ma to mrzí – fakt som sa tešil.


Pridané: 18.11.2008 Autor: COUNTRY Zdieľať

Hodnotenie: (44 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (62)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria