Anketa:
Adresár Moto firiem
CityRider Bratislava

Web stránka: http://www.cityrider.sk
E-mail: info@cityrider.sk
Vždy sa mi páčili skútre a motorky. Tá voľnosť, užívanie si jazdy, vietor vo vlasoch. Znie to veľmi romanticky a ono to romantické skutočne je. Aj keď mi trvalo veľa rokov, kým som si zaobstaral skúter, po prvej jazde na ňom som zistil, že chcem od neho viac. Vždy som bral skúter ako sezónnu záležitosť. Ale prečo vlastne? Na túto otázku som začal hľadať odpovede. Zistil som, že sú možnosti ako jazdiť aj v zimných mesiacoch, tak prečo ich u nás využíva tak málo ľudí? Prečo vidím v zime v Bratislave, kde toho snehu za rok napadne tak za jednu lopatu, maximálne dvoch ľudí na skútri a vo svete na ňom jazdia nonstop? Prečo sa trápime v dlhých zápchach a preplnených autobusoch? Bolo by na čase to trošku zmeniť.
Existuje veľa firiem, ktoré predávajú nezničiteľné a vodeodolné bundy, vyzerajú však ako vojenské kombinézy z budúcnosti. Ja som chcel niečo, čo si oblečiem, v čom nepremoknem, v čom neprechladnem a čo si môžem bez problémov obliecť do práce. Bezpečné a pritom štýlové. Po niekoľkých týždňoch strávených na internete, osobného prieskumu a nachodených kilometroch na výstave motoriek v Miláne, som sa zameral na značky TUCANO URBANO, REV’IT a našich slovenských výrobcov KLMwear. Prilby DMD sú taká čerešnička na torte.
Tieto značky zdieľajú spoločnú víziu. Bežne vyzerajúce oblečenie poskytuje ochranu, ktorú potrebuje každý cityrider. Jazdite na motorke, jazdite na skútri, hocikedy, hocikam. Idete do obchodu, do práce, na výlet? Oblečte si pekné rifle a štýlovú bundu a choďte si zajazdiť, bez zbytočných komplikácií. O tom CityRider je. Tomuto sa tu chcem venovať.
Celý tento projekt vzniká pomaly, od toho najmenšieho zrna - nápadu, cez nekonečné surfovanie po internete a hľadanie toho správneho obsahu, rozhovory s odborníkmi z tejto oblasti, až po vytvorenie tejto stránky. A to všetko je iba začiatok. Ďalší bod programu? Priestor pre vás. Priestor, kde sa stretneme, pokecáme, zasmejeme, pofotíme. Taký klub pre nás, skútristov/motorkárov, no vítaní budú, samozrejme, všetci. A potom? :)
V CityRider chcem priniesť zmenu pre riderov. Chcem vám ukázať, že jazdenie na skútri nie je len zábavka. Je to plnohodnotné motorové vozidlo, ktoré môžete využiť dennodenne tak, aby ste sa pri tom nemuseli obmedzovať. Či už do práce, na výlet alebo na nákupy. Aj keď zaprší, aj keď sa ochladí, aj keď bude príjemne teplo.
Na záver by som vás rád o niečo poprosil. Začínam, budujem tu niečo nové a preto: kritizujte, komentujte, poraďte. Uvítam každý názor, či už negatívny alebo pozitívny. Táto stránka je pre vás a chcem, aby vyhovovala všetkým (ževraj sa to nedá, ale to nie je moje motto ;-) ). Je tu veľa skvelých vecí a ja osobne chcem vyskúšať všetky. Ku všetkým veciam budem postupne pridávať osobné poznatky a skúsenosti. Sledujte túto stránku, čítajte môj blog, budem to tu stále upravovať a zlepšovať. Máte sa na čo tešiť.
Marek
#iamcityrider
Pobočky:
Adresa:
Trnavská cesta 56
82102 Bratislava
Bratislavský kraj
Web stránka: http://www.cityrider.sk
E-mail: info@cityrider.sk
Telefón: 0904 133 875

Moto videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!