Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 396 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

tatramoto-sidem-03-2019 DS auto Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 1621
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (967)
Nie, južná amerika je super: 40% (654)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Suzuki Testovacie dni

Yamaha XSR 2019

Podsvietenie motorky - logo - Diskusné fórum - Len Tak

Diskusia len tak o všetkom okolo motoriek...

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuPodsvietenie motorky - logo - Diskusné fórum - Len Tak

OO Zruš sledovanie Pridaj nový príspevok 
13.06.2018 22:25

Podsvietenie motorky - logo

Blackkiller
 Turista 

Ikona

Ahojte prosím Vás poraďte mi kto má skúsenosti s podsvietením motorky ale nie obyčajného, chcel by som konkrétny znak aby svietil na zemi má niekto možnosť kdesi to vyčmuchať alebo pozná obchod, týpka, atď napíšte mi správu vopred ďakujem s pozdravom Dodík v prílohe Vám dávam foto ako by som to chcel mať podsvietené >:-) >:-) >:-) >:-).

forum.scooter-tuning.sk/viewtopic.php?t=12684...

Dôvod úpravy: link

Upravené 4 krát. Naposledy upravil Moderator (14.06.2018 9:17)


13.06.2018 22:36

Re: Podsvietenie motorky - logo

doddy
Darca Krvi  Čoprák 

Ikona

www.ebay.com/itm/LED-Lighting-Logo-Emblem-symbol-sign-b...
a je toho na webe viac, no osobnu skusenost s tym nemam

Upravené 1 krát. Naposledy upravil doddy (13.06.2018 22:39)


13.06.2018 22:39

Re: Podsvietenie motorky - logo

Toman
 Skútrista 

Ikona

- a co kolotočáry prichadzaju do mesta?
- je toho plny ebay, je to "shadow laser projector"


14.06.2018 8:10

Re: Podsvietenie motorky - logo

otyc
 Geriatrik 

jezisi, to ti bude frisko jezdit , ten tvuj stroj po takem tuningu!!!!!!!!!!!!!!


14.06.2018 8:46

Re: Podsvietenie motorky - logo

forester
 Čoprák 

Ikona

Nechajte ho, nekazte mi radosť, páči sa mu to, sú omnoho nezmyselnejšie tuningy.
Také osvetlenie by som niekedy aj ja priajal, ale kto bude kôli tomu jazdiť v noci, že áno :-D
Páči sa mi tento, je to presne môj čoper :

Video: youtu.be/H_ONEx_g0gU

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil forester (14.06.2018 8:46)


14.06.2018 9:10

Re: Podsvietenie motorky - logo

boombastic
 Turista 

chod na aliexpres, hore do vyhladavaca si daj shadow projector a najde ti ich tam kopec s roznymi logami a obrazkami, len si vybrat. a stoji to jeden par od tusim 6,- euro a dorucenie zadara.


18.06.2018 23:50

Re: Podsvietenie motorky - logo

pirates
 Turista 

Každé jedno osvetlenie vozidla schváleného na premávku po cestných komunikáciách, aj prídavne namontované musí prejsť homologizáciou a musí byť opatrené príslušnou holologizačnou značkou podľa EHK. Zároveň je určené, v ktorej časti vozidla, v akej výške a vzdialenosti od vonkajších obrysov vozidla je možné takéto osvetlenie namontovať. Predná časť vozidla je osvetlená bielym, bočná žltým a zadná časť červeným svetlom. Osvetlenie EČ je bielym svetlom. Smerové svetlá sú žlté. Toto farebné rozlíšenie je jednotné pre všetky vozidlá bez výnimky. Účelom tohto nariadenia je bezpečnosť cestnej premávky, t.j. pri všetkých vozidlách hlavne počas zníženej viditeľnosti musí byť ostatným účastníkom premávky včas jasné, ktorým smerom a akou rýchlosťou sa takéto vozidlo pohybuje, jeho obrysy atď.
Ostatné nehomologizované osvetlenie napr. stroboskopy miesto parkovačiek, rôznofarebné žiarovky, knight rider chladič, zadné americké červené smerovky, ale aj podsvietenie podvozku vozidla je v rozpore s týmto nariadením, to znamená, že je NEPOVOLENÉ a nesmie sa používať pri premávke na verejných komunikáciách. Dajú sa však kúpiť na väčšine benzínových staníc, ale to ich použitie na verejných komunikáciách vôbec nelegalizuje.

Mnoho vodičov si mylne myslí, že používanie iných ako výrobcom povolených svietidiel, či samotných žiaroviek a výbojok vo vozidlách je vecou ich samých a je povolené. Opak je pravdou. Každý výrobca motorového vozidla si dáva pri schvaľovaní daného typu vozidla spolu s ním chváliť aj celú výbavu vozidla. To znamená, že ak má vozidlo predpísané používať v predných svetlometoch na stretávacie svetlá žiarovky napr. halogén H4 -55W, tak nie je možné používať iný druh, model, alebo iný výkon. Ak teda vodič do svojho vozidla namontuje namiesto 55W žiarovky 100W, môže nastať niekoľko situácií. Vyšším odberom sa zahrievajú vodiče a ľahko môže dôjsť k prepáleniu ich izolácie, vzniku skratu, alebo dokonca k požiaru vozidla. Okrem toho alternátor je stavaný na určitý potrebný výkon a pri takomto odbere nemusí stíhať dodávať do siete vozidla dostatok prúdu a už vôbec nie dobíjať akumulátor. Potom sa mnohí čudujú, že im akumulátor po krátkej dobe nefunguje, alebo vozidlo nenaštartuje. Iný je prípad výmeny pôvodných žiaroviek za xenónové výbojky, ktoré majú naopak nižšiu spotrebu el.energie. Na trhu je množstvo tzv.setov, kde si zákazník kúpi celú sadu včetne potrebných štartérov. No málokto vie, že pri používaní xenónových výbojok je potrebné, aby vozilo bolo vybavené snímačmi zařaženia prednej a zadnej nápravy a samonastavovaním sklonu svetlometov a že sa môžu používať výhradne iba v projektorových (nie parabolických) svetlometoch! Potom sa veľmi čudujú, keď pri náhodnej kontrole prídu o osvedčenie. Nesprávnym nastavením schválených xenónových svetlometov dochádza vďaka ich 5x násobnej svietivosti v porovnaní s halogénovými žiarovkami k omnoho väčšiemu oslňovaniu protiidúcich vodičov.

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil pirates (18.06.2018 23:54)


19.06.2018 7:57

Re: Podsvietenie motorky - logo

boombastic
 Turista 

sak ale toto svieti na zem pod motorku ty rozumbrada. viac oslepuju neony v meste jak toto.


20.06.2018 0:49

Re: Podsvietenie motorky - logo

pirates
 Turista 

Každé jedno osvetlenie vozidla schváleného na premávku po cestných komunikáciách, aj prídavne namontované musí prejsť homologizáciou a musí byť opatrené príslušnou holologizačnou značkou podľa EHK. Zároveň je určené, v ktorej časti vozidla, v akej výške a vzdialenosti od vonkajších obrysov vozidla je možné takéto osvetlenie namontovať.

Podľa zákona musí mať vozidlo počas jazdy rozsvietené stretávacie svetlá alebo im na roveň postavené osvetlenie. Ak nie je viditeľnosť znížená, môžu byť na vozidle rozsvietené denné prevádzkové svetlá. Zákon ale nedovoľuje prevádzkovať vozidlo, na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy, napríklad montážou neschválených svetiel. Denným prevádzkovým svetlom sa rozumie schválené svetlo smerujúce dopredu slúžiace na zlepšenie viditeľnosti motorového vozidla za jazdy cez deň,"
Iné svetlené zariadenia, ako sú predpísané a povolené pre daný druh a kategóriu vozidla nesmú byť na vozidle ani umiestnené. V prípade, že vozidlo počas jazdy nemá rozsvietené svetlá, alebo má namontované svetlá neschváleného typu, hrozí priestupcovi pokuta až do výšky 60 eur.

. Podsvietenie (často farebné či dokonca premenlivé) spodnej časti auta (tzv. street glow) je tiež ilegálne. Počas jazdy sa môžu podľa zákona používať len svetelné zariadenia so schválením na cestnú premávku.

Dôvod úpravy:

Upravené 2 krát. Naposledy upravil pirates (20.06.2018 0:58)


20.06.2018 6:05

Re: Podsvietenie motorky - logo

krampus
 Geriatrik 

Ikona

pirates- však ich nechaj, až zaplatia pokutu tak ... urobia čo pre nich bude vhodné.


20.06.2018 6:44

Re: Podsvietenie motorky - logo

janoval
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Vyzera to sice kolotocarsky, ale je to vzdy lepsie ako ked mi drsni edvenčuraci svietia hmlovkami do oci.


20.06.2018 7:14

Re: Podsvietenie motorky - logo

boombastic
 Turista 

ked hentie projektory dobre namontujes, tak ich tam policajt alebo stkackar ani nema sancu najst, take su male. musel by zacat motorku rozoberat.


20.06.2018 15:34

Re: Podsvietenie motorky - logo

Skalaaa
Darca Krvi  Bahniak 

Ikona

Nudíte sa a ja si nemám kedy obrysku vymeniť :-DPridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.