Anketa:
Kymco Agility 50 - skúsenosti po 6000 km
ZdieľaťPridané: 02.01.2007 Autor: donmartin
Čitatelia: 10773 [Vaše stroje - Moja motorka]
Rád by som sa s vami podelil o svoje skúsenosti s týmto malým poldecovým skútrikom-číňanom...
![]() |
Kymco Agility 50 |
Kúpil som si ho skôr na donútenie zo strany kamoša, ktorému dlho trvalo, kým ma presvedčil. A ja neľutujem, že som kúpil práve tento skútrik. Kúpil som ho v polovici augusta a doteraz som na ňom najazdil 6000 km.
Prvých 1000 km bol zábeh - bol blokovaný menšou tryskou v karburátore a vo variátore bola taká rúrka na konci vyvýšená, ktorá zabraňovala plnému otvoreniu variátora. Do odstránenia týchto reštrikcií som na ňom jazdil max. 55 km/h - nebolo to síce rýchle, ale spotreba bola niečo okolo 1,7 litra na 100 km. Po odblokovní skúter jazdí 70 - 75 km/h pri spotrebe okolo 2 litrov.
Na pohodovú jazdu po meste stačí, na športové účely je vhodný jedine po namontovaní 80 ccm kitu - ešte to len plánujem. Sklamala ma na ňom iba predná vidla. Keď som sa učil jazdiť po prednom kolese, ohli sa mi okuliare na nej - vyžiadalo si to nový diel. Servis skútra je veľmi lacný - každých 5000 km treba vymeniť oleje, raz za 15000 km treba nastaviť ventily + komplet kontrolu ostatných vecí.
Pre všetkých, čo si myslia, že Kymco robí svoje motory: OMYL. Motor v tomto skútri síce vyrába Kymco, ale je to kópia motoru honda GY6 (rok 1980).
Pridané: 02.01.2007 Autor: donmartin Zdieľať
Súvisiace články:

Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!