Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 648 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3003
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1781)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1222)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (22 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (67)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dakar 2008 - atmosféra pod bodom mrazu

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 04.01.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 8272 [Šport - Rally]

Až postupne si začínam uvedomovať okolnosti a súvislosti. Ešte dnes dopoludnia som s úžasom sledoval kolotoč okolo najväčšej rely na svete a teraz je koniec.

Seriál článkov - Dakar 2008:

| Seriál článkov: Dakar 2008

Na mimoriadnu tlačovku sme v press centre čakali s úsmevom a v pohode netušiac čo sa bude diať. V tomto prípade sa potvrdilo, že ľudia, ktorí boli tu v Lisabone priamo v centre diania, mali informácie ako poslední. Len pár minút pred tlačovkou, ktorú organizátori odložili o 30 minút, som sa telefonicky od manželky dozvedel prvé správy o zrušení súťaže. To som ešte dúfal, že správa nebude pravdivá alebo že bude nejaké iné riešenie.

Žiaľ nebolo. Etienne Lavingne - hlavný boss dakarského kolotoča mal jasné stanovisko. Teroristická hrozba podľa jeho slov hrozila celému Dakaru. Preto nebolo možné dovoliť jazdcom ani len aby sa postavili na štart. Na otázku prečo nezorganizovali aspoň skrátenú verziu odpovedal stručne: "Organizujeme Dakar a nie fiasko!"

Z tlačovky sme odchádzali ako obarený, všetko bolo zrazu úplne naruby. Behom krátkeho času sa vyprázdňovali stany, kde prebiehali prebierky súťažných vozidiel a mestom sa niesol ohlušujúci rev dakarských špeciálov. Sklamanie sa dalo čítať na všetkých tvárach.

Čo ďalej? Situácia ktorá nastala je vskutku komplikovaná. Materiál, ľudia aj technika je v Lisabone a s prevozom na Slovensko nik nerátal. Zohnať letenky pre ľudí bude v nasledujúcich dňoch naozaj problém. Tatra pôjde na Slovensko asi po vlastných.

A čo my? Ako viete do Lisabonu sme doviezli naše motorky na dodávke Environ Servis tímu. Dnes po krátkej porade sme sa rozhodli dodávku nechať tímu, ktorý ju využije na prevoz dakarských špeciálov na Slovensko. My vyrazíme na cestu po Európe a ak to počasie dovolí pokúsime sa doraziť až na Slovensko. Samozrejme zvažovali sme aj výlet do Maroka tak ako to bolo pôvodne v pláne, ale vzhľadom na aktuálnu situáciu by to nebol dobrý nápad. Mnoho jazdcov dostalo tento nápad, ísť si do Maroka aspoň zatrénovať avšak organizátor súťaže ako aj zástupcovia Francúzkej vlády to maximálne neodporúčajú.

Pridané: 04.01.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Dakar 2008:

| Seriál článkov: Dakar 2008

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (22 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (67)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria