Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 857 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 5962
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (3590)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (2372)

Dovoz motorky zo zahraničia - Diskusné fórum - Len Tak

Diskusia len tak o všetkom okolo motoriek...

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuDovoz motorky zo zahraničia - Diskusné fórum - Len Tak

OO Zruš sledovanie Pridaj nový príspevok 
17.03.2021 20:10

Dovoz motorky zo zahraničia

Matuš Danko
 Edvenčr 

Ahojte motorkári,

Akurát som doriešil dovoz motorky z Nemecka, tak by som sa s vami rád podelil o svoje skúsenosti, keďže väčsina informácií čo som si dohľadal je už neaktuálna a sám som mohol ušetriť dokopy minimálne 80 Eur a dosť veľa času. Taktiež sa dočítate o obmedzeniach s ktorými som sa stretol kvôli covid opatreniam.

Kúpa:
Motorku som kúpil z českej predajne, ktorá dováža odhlásené motorky z Nemecka, čo mi čiastočne zjednodušilo náklady na dopravu a administratívu okolo odhlasovania. Iba som prišiel, zaplatil a dostal som do ruky nasledovné:
- COC (Certificate of conformity), čiže v podstate rodný list motorky
- Nemecký technický preukaz v ktorom bola už aj pečiatka s odhláškou
- Kúpnu zmluvu s českou firmou (nevadí že nie s pôvodným majiteľom pokiaľ je moto odhlásená)

Prevoz:
Keďže som mal vozík, tak som nemusel riešiť žiadne prevozné značky. Pokiaľ plánujete ísť po vlastnej osi, tak tam vám bohužiaľ neporadím.
Kvôli opatreniam na hraniciach 11.02.2021 som poprosil českého predajcu, aby mi vystavil predfaktúru, na základe ktorej by som nemal mať problém pri prechode cez hranicu. Nakoniec ma ale vôbec nikto nekontroloval. Napriek tomu, že to majú zjavne všetci v p*** som išiel do 2 týždnovej karantény.

Preklad:
Keďže som sa všade dočítal, že úradný preklad technického preukazu je potrebný, tak som si ho dal vypracovať za super cenu 30 Eur. Vtedy som ale netušil, že preklad technického preukazu nie je potrebný pri dovoze z Nemecka, pokiaľ je v štandardizovanom formáte.

KO, STK:
Aby som mohol posunúť podklady obvodu dopravy, potreboval som absolvovať kontrolu originality. Keď už som tam teda išiel, rovno som sa objednal aj na technickú kontrolu. Predložil som nasledovné:
- nemecký techničák (s odhláškou)
- kúpnu zmluvu
Zabralo mi to 1,5 hodiny čakania a odľahčilo ma to dokopy o 120 Eur. Od tohto momentu netreba už motorku nikde pristavovať (až na posledný bod).

Obvod dopravy:
Keďže motorka nebola ešte na Slovensku prihlásená, musela prejsť schvaľovacím procesom ktorý mohol trvať až 30 dní.
Kvôli covidu je teraz obmedzený chod úradov a teda termín na evidenciu vozidiel si viete vybaviť najskôr 2 týždne dopredu (nájdete to na www.portal.minv.sk > životné udalosti > vozidlá > Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte > Žiadosť o dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte. Naštastie to neplatilo pre odbor dopravy, kde mi stačil negatívny test.
Na odbore dopravy som musel predložiť nasledovné:
- Nemecký techničák s odhláškou
- kúpnu zmluvu
- protokol z kontroly originality
- 100 Eur kolok na začatie konania
Nie je potrebný COC ani úradný preklad technického preukazu. Tu som musel vyplniť žiadosť o začatí konania. Na obvode dopravy mi povedali, že pokiaľ by som si podal žiadosť o konanie online, tak by ma kolok stál iba 50 Eur. Neskúmal som ale, že kde sa dá táto žiadosť vyplniť. Na obvode dopravy mi ponúkli, že im mám zavolať deň pred tým ako dostanem termín na evidenciu vozidiel (najskôr o 2 týždne) aby som mal podklady pripravené. Tak sa aj stalo.

Evidencia vozidiel:
Po dvoch týždnoch čakania som sa dostavil (znovu s negatívnym covid testom) na obvod dopravy, kde mi vrátili dokumenty spolu so slovenským veľkým technickým preukazom. Na evidencií vozidiel som predložil:
- slovenský veľký technický preukaz
- kúpnu zmluvu
- PZP (zatiaľ bez evidenčného čísla)
- protokol z technickej kontroly
- kolok 49,50
Vydali mi značku a už som mohol jazdiť.

Finále:
Po skončení týchto útrap bolo potrebné ešte nahlásiť poisťovni evidenčné čislo a číslo technického preukazu. Poslal som im mailom oskenovaný technický preukaz (s oboma údajmi) a oni mi obratom poslali nové poistenie už so značkou ktoré som si doma vytlačil. Takisto som sa musel objednať na pracovisko, kde mi robili technickú kontrolu aby som mohol dostať na rám nádhernú nálepku o absolvovaní STK (ktoré dúfam už čoskoro zmiznú) a malú kartičku o absolvovaní technickej kontroly. Sem som musel prísť aj s motorkou aby ju nafotili a zaplatil som ďalších 15 Eur. O 7 dní od vydania značky mi prišiel aj malý technický preukaz a teda už som bol kompletný.

Koľko mňa stálo prihlásenie:
- KO 90 Eur
- STK 30 Eur
- preklad TP 30 Eur (zbytočné)
- konanie na obvode dopravy 100 Eur (online by to bolo 50 Eur)
- značka 49,50 Eur

+ PZP Union 64 Eur
+ náklady na cestu za motorkou

Hádam tieto informácie niekomu pri dovoze pomôžu.
Veľa šťasia a nervov prajem ✌️


18.03.2021 9:09

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

MarkoLM
 Turista 

Ikona

Super, ze si to takto rozpisal, isto to niekomu pomoze. Len netreba brat tragicky proces prihlasenia. Vsetko nieco stoji, ci cas tak money, no a vybavit to treba, s tym si do toho isto siel.
Ja som si v 2014 kupil FJR US model priamo z USA a uz ani neviem a nechcem vediet, co vsetko to obnasalo. Siel som takisto cez Česko, co sa prihlasenia tyka, no a este mi jedno utkvelo v pamäti a síce ze všimné kompetentným bolo vyssie, nez dan z ceny motorky, ktora bola uvedena v papieroch. ( bola nova).


18.03.2021 13:51

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: SySt3m: [dobre]


19.03.2021 9:27

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Ferdinand
 Kávičkár 

Cely ten cirkus je to jedna z moznosti ako udrzat nezamestnanost na akych takych percentach.


19.03.2021 13:20

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

plastic
 Skútrista 

Ikona

[dobre] [dobre] [dobre]
Urcite to mnohym pomoze, tak v ich mene dakujem.

PS: Brazel uz nevozi motorky z DE?


19.03.2021 19:45

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: plastic: brazel.....hm..., ten tu nebol od Augusta minulého roka. Nepoznal som ho osobne, obcas sme si tu sadli a občas nie, ale plne bol ci už pre mňa alebo mnohých rešpektovaný člen so skusenostami. Všetko ok až do jednej kauzy a odvtedy po ňom zľahla zem :-~ .


20.04.2021 15:52

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

PeterUK
 Turista 

Ikona

Moje skusenosti su rovnake len 3 roky stare. Ja som dovazal s UK takze som musel menit aj predne svetlo. Kedze motorka bola ani nie 3 roky stara, tak som nemusel ist na STK. KO vtedy stala myslim ze okolo 80e (nie ze by mala velky vyznam, lebo aj tak negarantuje ze motorka nie je kradnuta...)


21.04.2021 7:05

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: PeterUK: "lebo aj tak negarantuje ze motorka nie je kradnuta.." - ale aspon oni maju garantovany biznis. Za nase prachy, hajzli.


21.04.2021 10:00

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Rocket
 Čoprák 

Re: Bjorni: Len pre info: Každé pracovisko KO plne ručí za svoju činnosť a musí mať zo zákona uzavreté poistenie voči takýmto prípadom (a nie je to naozaj malá poistka). Taktiež ak na pracovisku KO prejde prerobené vozidlo (rozumej s nedovolenými zásahmi do hlavných identifikátorov alebo do dokladov od vozidla) a následne sa na pracovisku vykoná štátny odborný dozor (ak sa zistí prerobené auto, tak dozor sa vykonáva automaticky), ktorý potvrdí pochybenie technikov, technik sa môže rozlúčiť s platnou licenciou a následne 10 rokov nemôže vykonávať prácu technika KO, TK a EK. Odporúčam si preštudovať zákon 106/2108 Z.z. a tiež Vyhlášku 139/2018 Z.z.
A garantujem Vám, že vykonávanie kontroly originality nie je pre nikoho žiadny biznis (až na možno 2 pracoviská na celom Slovensku - pracovísk je cca 100). Tobôž nie teraz keď sa autá prakticky prestali dovážať.
Ospravedlňujem sa za príspevok mimo témy.


21.04.2021 10:03

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rejdio
 Geriatrik 

Ikona

Kto má možnosť, prihlási si dovezenú motorku (a aj auto) v ČR, tam sa to dá stihnúť za jeden deň a stojí to zlomok peňazí, času a nervov ako v tomto BananoSlovakistane :-((((((


21.04.2021 10:12

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

egres2
 Bahniak 

Ikona

A preto je v čechách najviac na svete "zlegalizovaných" kradnutých motoriek.


21.04.2021 11:39

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

Re: Rocket: Mne ukradli motorku, ktorú som si po 21 mesiacoch našiel sám. Bola dovezená z USA a riadne prihlásená na ŠPZ. Motorka za ten čas, čo bola ujekradnutá, absolvovala kompletnú rozborku, profiprelakovanie, bola "vybavená" novým VIN a po naslednej zborke prešla kontrolou originality v Nitre, akože dovezená z NL. Nebudem tu rozpisovať kompletnú anabázu, no konečný verdikt bol taký, že páchateľ je neznámy a KO v Nitre ostala bez akéhokoľvek postihu. Z toho vyplýva, že KO-čka ručia asi tak za svoju "robotu", ako obchodník za sprdkavené vajcia :-~

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil Jeff (21.04.2021 11:42)


22.04.2021 18:07

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Merlin00
 Veteránista 

Ikona

Tiez si myslim, ze KO neruci za nic, pretoze ak pri KO, zle zapisu VIN, alebo spravia nejaku botu, tak svojim podpisom predsa preberate zodpovednost za udaje, ktore zistila KO, rovnako aj pri preberani TP z DI, podpisom preberate spravnost udajov.
Ked dojde k tomu, ze po x rokoch a STK, technik zisti, ze mate zle zapisane VIN, tak za vymenu TP, velkeho, maleho, zaplatite vy, nie KO, ktora tuto chybu spravila kdesi na zaciatku celeho procesu.
Je zaujimave, ze na DI, nikto neporovnava udaje zapisane v prelozenom, alebo originalnom TP, zo zistenymi udajmi zapisanymi v protokole z KO.
Rovnako ked je vozidlo zabavene, hoci bolo prihlasene, KO nenesie zodpovednost za to, ze udaje ktore zistili, niesu spravne.


22.04.2021 19:53

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

Re: Merlin00: Keď ti poviem, že na pracovisku KO zamestnávajú ludí, ktorí dokážu bez mihnutia oka omladiť motorku o 5 rokov, pritom je verejne dostupný portál, kde keď zadáš VIN, ti vyhodí skutočný rok výroby, tak mi asi neuveríš :-~ Mám s tým osobnú skúsenosť a jednalo sa o Yamahu :'(


01.06.2021 22:52

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Skusim sa opytat, ci niekto nema skusenost s prihlasenim novej motorky kupenej u predajcu v Nemecku.
Platim DPH na Slovensku alebo v zahranici? Motorka nepojde na SK po vlastnej osi.
Samozrejme, ze budem mat fakturu, COC, je nutny este nejaky doklad napr. odhlasenie (predpokladam, ze motorka u predajcu este nie je nikde prihlasena).
Viete, prosim, poradit. Dakujem.


02.06.2021 6:14

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

boombastic
 Turista 

podla mna, ked si platca DPH na slovensku, tak platis na slovensku a ked nie si platca, tak v nemecku.


02.06.2021 7:04

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rave
 Kávičkár 

Ikona

A ked nie si platca zaplatíš ju ešte raz na Slovensku.
Pretože keď má auto moto menej ako 6 mesiacov alebo menej ako 6000km považuje sa za nove (stačí ak spĺňa jednu podmienku a berie sa ako nové).
A musíš to ohlásiť do ? dni na daňovom a ten doklad z daňového budeš potrebovať pri prihlásení na DI.
Tak porozmýšľaj.


02.06.2021 13:45

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rgw
 Skútrista 

Kajl len pozor na jednu vec,dovezena este neprihlasena motorka musi splnat normu Euro5,inac neprihlasis


02.06.2021 14:02

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

V prípade kúpy nového auta v DE som musel tam zaplatiť plnú sumu včítane DPH, následne som zaplatil DPH na Slovensku a po odoslaní potvrdenia o zaplatení DPH mi predajca vrátil DPH na účet.


02.06.2021 14:28

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rgw
 Skútrista 

Rado to iba preto,lebo nemci nedoveruju slovakom.
Nove motorove vozidlo v inom state EU by si mal nakupovat bez DPH.
-Neplatca DPH /aj obcan/zaplati dan na Slovensku po dovoze,potvrdenie od danoveho uradu bude potrebovat pri prihlaseni
-Platca DPH musi oznamit dovoz danovemu uradu a fakturu od dodavatela zahrnie do danoveho priznania DPH za prislusne obdobie,pri prihlaseni do evidencie predlozi potvrdenie ze je platca DPH

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil rgw (02.06.2021 14:28)


02.06.2021 14:39

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

robili sa s tým podvody, to preto.


02.06.2021 15:28

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: rgw: ja viem. Predajca mi vtedy povedal ze mali s cudzincami už zle skúsenosti (nejednalo sa o Slovakov).


02.06.2021 17:04

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: rgw: tak to bola dobra poznamka, myslim, ze priam zasadna.
Re: RadoR6: presne tak mi to popisal aj predajca v DE s tym DPH.


03.06.2021 7:22

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Anton Horváth - Bjorni
 Kávičkár 

Re: KAJL: to neviem, ale bola tu tema, kde chalan vyhral skuter, ale ten mu doviezli od ceskeho predajcu a bol s tym dost problem, lebo si nevedel papiere, ktore Di vyzadoval, ale nebolo toho boha, kot by mu ich dal.


03.06.2021 22:34

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

MarkoLM
 Turista 

Ikona

Rado, nerozumiem...zaplatil si 2x DPH? Podla toho co pises...Moja skusenost: pri kupe auta som zaplatil v DE netto, tu som uz nic neriesil. Je tomu uz asi 8rokov. Dalsia skusenost, kazdy predajca to resi inak, raz mi bolo povedane po vyplateni brutto ceny v DE, ze ked poslem potvrdeny velky technicky ako dokaz, ze auto sa nahlasilo na firmu, na ktoru sa aj kupovalo, potom zasle DPH. Z ciech kupujem automaticky vsetko netto, naposledy prilba pred tyzdnom.
No a na margo slovakov: PRAVE KVOLI NAM TO TAK NEMCI ZACALI ROBIT S TOU DPH, lebo sme banda podvodnikov. Takze ziadne, ze sa nejedna o slovakov...


04.06.2021 11:31

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: MarkoLM: najprv som zaplatil v DE plnú sumu včítane ich DPH a po odoslani dokladu ze som ju zaplatil na SK mi predajca DPH ciasku vrátil. Konkrétne sa jednalo o Maďarov co tam kupili a boli s tým problémy. Mne sa to jednanie tiež nepáčilo a aj na predajcovi bolo vidieť že mu to bolo 2x nepríjemné keďže mám ženu nemku, ale tak sa to muselo urobiť (ale čo už keď žijeme medzi vychytralcami co sa snažia vyjebat s čím sa dá).


04.06.2021 20:31

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: MarkoLM: nemec mi vravel, ze ked kupujem na firmu a mam Steuernummer, tak to da netto. ak ako fyzicka osoba, tak s DPH a ked poslem doklad o prihlaseni motorky u nas a zaplateni DPH u nas, tak mi DPH zaplatenu v Nemecku vratia.


04.06.2021 20:50

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Este sa opytam, ak kupim novu motorku s euro 4 od slovenskeho predajcu, tak ju u nas prihlasim bez problemov, ze? na zaklade akeho mechanizmu to je este mozne? pretoze bola na Slovensko dovezena pred terminom odkedy zacalo platit euro 5? viete to, prosim, niekto vysvetlit.
dakujem.


05.06.2021 0:34

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rgw
 Skútrista 

Nie je to bez problemov ani od slovenskeho predajcu,
predajca musi poziadat o moznost dopredaja
podrobnejsie tu
www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4...


13.06.2021 19:19

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Pani, este sa opytam jednu hypoteticku otazku.
Ak kupi nemec teraz novu motorku s euro 4 a urobi na nej viac ako 6000 km, resp. bude prihlasena viac ako 6 mesiacov, mozem ju potom od neho kupit a na Slovensku normalne prihlasit?


14.06.2021 7:54

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rgw
 Skútrista 

Ked nemec prihlasi u seba novu motorku euro4 na zaklade jemu udelenej vynimky,nasledne odhlasy na teba,u nas uz bez problemov prihlasis,aj ked ma 10km a bola prihlasena 2 dni


14.06.2021 10:25

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: KAJL: ako hovorí rgw, ak už vozidlo bolo prilasene v inej krajine EÚ tak evidovanie na SK je bez problémov (aj ked nikto nevie co bude za pol roka).
Minuly týždeň som behal po nejakých uradoch. Jedna kancelaria, dva stoly pre dve baby. Bol som vyhodený pretože bla bla, bla bla bla a ďalšie blaaaaa. O dva dni som šiel nazad, ta istá kancelária akurát že som bol s kockou za druhým stolom. Všetko zobrala, pomohla doplniť potrebne, nebol potrebný preklad, žiadne problemy, vonku v priebehu pár minút.


16.06.2021 15:56

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: SySt3m: ahoj, STK si absolvoval preto, lebo si doviezol motorku starsiu ako 4 roky?
v navrhu na jednotlive uznanie typoveho schvalenia..... z okresneho uradu sa pise, ze potvrdenie o prevzati zodpovednosti za nakladanie s odpadom ....(len v pripade dovozu zo zmluvneho statu), toto si nejako riesil?
Dakujem.


16.06.2021 18:25

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

viete sa, prosim, niekto k tomu vyjadrit, motorka je z a prihlasena v Cesku. Majitel pise, ze Coc list nemám. V ČR se po přihlášení nového vozidla znehodnocuje. Budem ten COC potrebovat pri KO, na odbore dopavy, alebo na DI? Dakujem.

Dôvod úpravy: viem, ze autor temy ho nepotreboval, ale dostal ho k moto.

Upravené 1 krát. Naposledy upravil KAJL (16.06.2021 18:29)


16.06.2021 22:27

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

RadoR6
 Kávičkár 

Ikona

Re: KAJL: neviem aký dôvod by mali po prihlásení znehodnocovat CoC. To čo tvrdí súčasný majiteľ je pravdepodobne blbina jak mraky.
Nakoľko moto bola prihlásená v inej krajine EÚ (v tomto prípade CZ), tak CoC pri prihlasovaní tu potrebovať nebudeš.


17.06.2021 7:24

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

robinhood
 Turista 

Ikona

Re: KAJL: pridávam sa k RadoR6, to je sprostosť čo majiteľ moto v ČR tvrdí, že COC sa po prihlásení znehodnocuje. To je akoby si ty zničil svoj rodný list..., lebo ho nepotrebuješ? COC nie je potrebné pri prihlasovaní mot. vozidla, ale ti veľmi uľahčí pri registrácii na úrade cestnej dopravy. Na COC sú všetky údaje o mot. vozidle, napr. hmotnosti, parametre veľkosti moto, emisné normy, rozmery pneu a pod. až niekedy sa čudujem , že čo všetko naši úradníci potrebujú tam mať, ale ešte raz, prihlásiš motocykel aj bez COC, len nebudeš mať zapísané doplnkové info na dané mot. vozidlo, pokiaľ ich majiteľ nema zapísané vo svojom TP v danej krajine.


24.06.2021 2:12

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

kvietok
 Kávičkár 

Ikona

nie je to blbina, CoC sluzi k prvemu prihlaseniu, udaje z neho maju byt v technicaku, prvym prihlasenim uloha CoC v clenskom state Unie konci. preto ho aj prestali vyzadovat u vozidiel dovezenych z clenskych statov - staci technicky preukaz.

ak mas nekompletne udaje v technicaku, treba oslovit vyrobcu ktory ti spravne udaje poskytne inou formou (napr technicky list alebo ine prehlasenie vyrobcu o udajoch vozidla) s tym pojdes na odbor dopravy a dopisu ti to do technicaku za mrzkych 10 eurokorun.


28.06.2021 22:12

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

PINCO
 Kávičkár 

Ikona

Re: egres2: [dobre] [dobre] [dobre]


26.08.2021 15:39

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

chlapci riesim prihlasenie motorky zo zahranicia. zvolil som online postup, ze vyskusam a spisem postrehy.
dnes mi volali z OU (na moj podnet) ze vsetko je v poriadku, ze staci ak pridem na OU a predlozim original technicke preukazy, KO, ale ze kupnopredajnu zmluvu som len zoskenoval a nahral a ze to musi byt v nejakej oficialnej konverzii a ze oni mi to s radostou urobia. urobia za 50 Euri. takze oproti fyzickemu podaniu 100 euro mozem na online podani zaplatit 50+50 Eur a to se oplati.
nejde o 50 eur, ale o system. mate niekto skusenost, ci je ta konverzia kup. pred. zmluvy nutna, ked som v cz technickom vedeny uz ako novy vlastnik.
Dakujem.


26.08.2021 15:53

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

egres2
 Bahniak 

Ikona

Konverzia .
Prevod dokumentu pri elektronickom podaní do predpísaného formátu.


26.08.2021 16:06

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rave
 Kávičkár 

Ikona

Na pošte, zober si usb tam ti pani nahra v nejakom ich formate ktorý potom preposles na urad cca 2€. Jedná sa o kupnopredajnu zmluvu ktorú ti overi.


26.08.2021 16:44

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: rave: dakujem, skusim.


26.08.2021 17:25

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

JakubJ
 Kávičkár 

Ikona

Re: KAJL: ako to je s tými 50+50€? Že to zaplatíš na 2x po 50? Lebo ja som tiež teraz v procese prihlasovania motorky dovezenej z ČR, ale už som bol na OU a kúpil kolok. Tak len pre prípad do budúcna sa pýtam...

A inak, elektronické prihlásenie u cajtov si neskúšal? Lebo bývam inde ako mám trvalý pobyt, tak zavažujem aj túto možnosť keď už budem mať hotový veľký TP.


26.08.2021 21:13

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Re: JakubJ: treba mat obciansky preukaz s cipom a elektronicky podpis a potom mozes komunikovat s uradmi a riesit podania elektronicky, len sa to musis naucit. robim to prvy krat, tak to zhrniem vsetko, az ked si to preskacem. budem skusat aj cajtov co najviac online, cakat na DI mi nerobi dobre.


27.08.2021 11:27

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Misos
 Kávičkár 

Ja tak viem, že na polícii sa elektronicky prihlásiť dovoz nedá. Ani auto ani motorka. Prosím opravte ma, ak je to medzi tým inak.


27.08.2021 18:41

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

rave
 Kávičkár 

Ikona

JakubJ
Ked je to elektronicky podávané na úrad dopravy vyplníš žiadosť potom im pripojis prílohy a ked ti pošlú príkaz na úhradu vtedy im zaplatíš 50 € iba raz.Na DI platíš uz len za kw a spz.


21.09.2021 11:39

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

KAJL
 Kávičkár 

Ako dostať dovezené vozidlo na slovenské značky-online, osobná skúsenosť, 2021.
Motorka kupovaná z ČR, prvá evidencia 2019, fyzická osoba.
Motorku som kúpil od chlapíka z ČR. Spolu v ČR sme absolvovali administratívnu kontrolu na pred predajom vozidla do zahraničia na stanici technickej kontroly. Potom sme podpísali zmluvu, vyplatil som ho a nechal mu splnomocnenie, aby to vedel na mňa odhlásiť. Na motorke som prišiel domov na CZ EČV a na chlapíkovú poistku, takže dopravu som nejako silno riešiť nemusel. Z domu som predajcovi poslal pôvodnú EČV a technický preukaz, aby ju vedel odhlásiť. On mi potom poslal nové dočasné osvedčenia, už s mojim menom, o registrácii vozidla časť I. a II. (malý a veľký techničák) aj s červenou plechovou českou ŠPZ s platnosťou ca. jeden mesiac. Ja som potom uzavrel PZP na VIN číslo a začal na nej jazdiť.
Prvá zastávka bola na kontrolu originality na stanici technickej kontroly. Keďže motorka má dva roky, nebola nutná technická a emisná kontrola. Po tejto kontrole som dostal Odborný posudok o kontrole originality vozidla, toto ma stálo 57 Eur.
Keď som mal tento papier v rukách, tak som sa pobral, virtuálne, vďaka občianskemu preukazu s čipom, na okresný úrad odbor cestnej dopravy a pozemných stavieb. Nakoľko som takúto formu (online) komunikácie s úradmi ešte nevyužíval, tak som sa musel zorientovať, v celku je to jednoduché, cez stránku www.slovensko.sk/sk/titulna-stranka som sa prihlásil a ďalej som sa preklikal na dopravu, evidenciu vozidiel a podal som Návrh na uznanie typového schválenia EÚ jednotlivo dovezeného vozidla z členského štátu, link www.slovensko.sk/sk/detail-sluzby?externalCode=ks_33401.... Po vypísaní žiadosti som nahral zoskenované doklady ako veľký a malý techničák, odborný posudok o kontrole originality a kúpnopredajnú zmluvu. Kúpnopredajnú zmluvu nemôžeš nahrať len ako jednoduchý sken, tú potrebuješ nahrať ako jej zaručenú konverziu t.j. potrebuješ ísť najprv s papierovou zmluvou na poštu, ale nie na hocijakú, ale na poštu, kde to vedia urobiť t.j. urobiť zaručenú konverziu dokumentu (kúpnopredajnej zmluvy) z papierovej podoby do elektronickej, takže na poštu zober okrem zmluvy aj usb kľúč (cena ca. 3 Eurá), na ktorý ti to tetuška za okienkom nahrá a ty to potom nahráš ako prílohu k tvojej žiadosti . Ak podávate žiadosť online viete si vybrať aj okresný úrad, ktorý chcete, aby vám to spracoval, nemusí to byť úrad v mieste vášho bydliska, alebo v budúcom mieste registrácie vozidla. Ak ste žiadosť podali, do elektronickej schránky na tom portály vám príde potvrdenie aj s dokladom na uhradenie (50 Eur), ktorý samozrejme treba zaplatiť. Potom čakáte. Odporúčam si zohnať telefónne číslo na dotyčný úrad a ak sa dlho nič nedeje zavolať tam aby ste zistili, či je všetko v poriadku a či majú všetko, čo k rozhodnutiu potrebujú. Ja som tak zistil, že moja zmluva nie je v tej zaručenej konverzii, ak by som tam nezavolal, neviem, či by mi to boli povedali. Aby ste si mohli uplatniť 50% zľavu zo správnych poplatkov pri online podaní, musia byť všetky dokumenty podané v predpísanej forme. Viac o podmienkach a poplatkoch je na tomto linku: www.mindop.sk/ministerstvo-1/statny-dopravny-urad-4....
Ak bude online podanie v poriadku, na okresnom úrade ti po predložení originál dokumentov, ktoré si nahrával pri online podaní t.j. veľký a malý dočasný techničák, kontroly originality a pre istotu si vezmi aj kupnoprejadnú zmluvu a dočasné EČV (toto po mne nikto nechcel, tak bude v garáži na stene), nezabudni občianský preukaz vydajú veľký technický a základný technický opis jednotlivo dovezeného vozidla. Tieto dva dokumenty (budeš potrebovať na polícii pri prihlásení motorky do evidencie) ti vydajú. A tu sa tvoja online cesta našou administratívou končí, ďalej musíš ísť ako fyzická osoba po svojich na DI a motorku prihlásiť osobne alebo cez splnomocnenú osobu.
Moje odporúčanie je, aby si si v čase podávania žiadosti na okresnom úrade, ak je tá možnosť, rezervoval termín na DI na prihlásenie vozidla.
PS. v ČR sa po prvej registrácii COC nevracia a u nás ho po mne nikto nechcel. Mne to všetko trvalo cez 4 týždne, ale je pravda, že som sa ani velmo neponáhľal, Vivat Slovakia!

Verím, že som to napísal dostatočne zrozumiteľne a niekomu to pomôže veci vybaviť rýchlejšie.


25.10.2021 4:54

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

copy
 Skútrista 

Ikona

tolke cavyky s tym prihlasovanim..

ked mi kamarat v Hainurgu povedal - nechces skuter? asi 10r. 50tku Keeway? ze s nim nejazdi, iba mu zavadzia, ze nech mu dam flasu whisky a zoberiem si ho - a to mam dat za slovenske prihlasenie v BA (10 km daleko) za to este dve stovky?!


25.10.2021 8:52

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Vidicon
 Geriatrik 

Ikona

tak teraz premyslam, ci je komplikovanejsie nainstalovat satelit s dualnym LNB na mojom LG televizore, alebo aktivovat obciansky cez tu ich citacku. Po hodinach snahy som obe usilia vzdal :-((((((
Su veci, ktore by sa mali fungovat jednoducho a rychlo, ale ludia ich musia vymysliet komplikovane.


25.10.2021 16:00

Re: Dovoz motorky zo zahraničia

Jeff
 Jogurťák 

Ikona

Re: Vidicon: S tým LG televízorom neviem ako to je, lebo používam Samsung, no s inštaláciou aplikácie na čítačku OP to nie je až také hrozné. Netreba sa toho báť a postupovať podľa manuálu. Trvá to troška dlhšie, ale keď som to zvládol ja, čo som sa dodnes nenaučil ako sem dať nejaký obrázok, tak by si to mal zvládnuť tiež ;-)Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.