Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 805 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8569
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (5028)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3541)

Plnomocenstvo - Diskusné fórum - Off topic - Mimo tému

Obsahuje všetky diskusie ktoré priamo nesúvisia s motorkami.

Značky: Duplicita.

Téma má aktivované automatické mazanie diskusií, ktoré sú neaktívne viac ako 14 dní.

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuPlnomocenstvo - Diskusné fórum - Off topic - Mimo tému

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 
02.01.2018 10:45

Plnomocenstvo

hruso25
 Geriatrik 

Ikona

Na urbariate mi podhodili papier na podpis, akože to mala byť zmena podpisoveho vzoru, ale bolo plnomocenstvo v ktorom doslova darujem moje pozemky.Bol som uvedeny do omylu. Chcem sa opýtať, stači ak vypoveď plnej moci pošlem doporučene splnomocnitelovi, urbariatu a katastru, alebo to riešiť cez právnika a podať trestné oznámenie ?


02.01.2018 12:51

Re: Plnomocenstvo

egres2
 Bahniak 

Ikona

Okamžite Zrušenie plnej moci (predpokladám že absolútnej) na všetky inštitúcie. kde by mohla byť zneužitá a zároveň podať trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu podvodu v štádiu pokusu.


02.01.2018 20:20

Re: Plnomocenstvo

Bielyorol
 Čoprák 

Ikona

A je to! Kurva, na úradoch sa ojebáva najviac. Vyhodiť a odťať! :-((((((


02.01.2018 21:37

Re: Plnomocenstvo

hruso25
 Geriatrik 

Ikona

Takže, podaná (overený podpis na matrike) výpoveď plnej moci v plnom rozsahu. Vo výpovedi vypísané: týmto odvolávam v plnom rozsahu plnomocenstvo zo dňa 29.12.2017
ktorým som Vás ( meno, adresa, r.č.)
splnomocnil ako splnomocnenca na vykonanie právnych úkonov: pre zastupovanie vo všetkých záležitostiach a rokovaniach pred úradmi, orgánmi štátnej správy a miestnej samosprávy a ďalej vo všetkých prípadoch a rokovaniach s právnickými a fyzickými osobami, ďalej konať v mene pána Hruso25 , činiť všetky úkony vrátane podávania písomných návrhov a žiadostí, podávať i vzdávať sa riadnych a mimoriadnych opravných prostriedkov v rámci súdnych, správnych, či iných konaní, týkajúcich sa odplatného prevodu vlastnického práva resp. spoluvlastnického podielu na presne vymedzených nehnutelnostiach, (uvedených v dohode o plnomocenstve) v prospech nového subjektu – pozemkového spoločenstva s názvom: Urbariát, pozemkové spoločenstvo (obec), uzatvárať kúpnu zmluvu v prospech budúceho kupujucého, dojednať kúpnu cenu, podpísať kúpnu zmluvu v mene splnomocniteľa, ako aj príjimať doručené zásielky, určené do vlastných rúk, vrátane doručenia rozhodnutia o vklade do katastra nehnutelností a konať v mene splnomocniteľa pred štátnymi orgánmi Slovenskej republiky.
Výpoveď odoslaná do vlastných rúk " splnomocenstva" a urbariatu. Zhodou okolností dotyčný splnomocnenec je predseda urbariatu. Výpoveď osobne zanesená na kataster. Tam mi po kolektívnej diskusii a porade vysvetlili, že výpoveď nemajú ako a kde zapísať, ale že po úkonoch ktoré som vykonal sa nemám obávať. Dúfam, že to bude dobre. Ako pekne na mňa išli, povedali treba ísť zmeniť podpisový vzor vedľa do kancelárii a tam, tu mi to podpíšte a ono to bola matrika( za overenie nechceli ani kopejku) a tu podpíšte na tento roh ( prikrytého papiera) a ono to bolo to plnomocenstvo.Pri odchode mi dali do ruky papier a dovidenia ,večer prídem domov, pozriem na to a ono to som dal plnú moc a ani neviem komu. To nie ako dakedy prišli zlodeji do domu , teraz len stačí tu podpíšte a si bez bývania. Banda zlodejská.
Ešte zvažujem podanie trestného oznámenia, aby som bol krytí, ak by nedajbože na urbariijate niečo chceli vymyslieť.
Toho ročný Silvester bol pre mňa asi naj nervóznejši za posledných štyridsaťpäť rokov.
Ďakujem vám za pomoc a rady.


23.01.2018 19:37

Re: Plnomocenstvo

TomasVFR
 Kávičkár 

Ikona

A ty si necitas, ked podpisujes?


10.02.2018 22:03

Re: Plnomocenstvo

hruso25
 Geriatrik 

Ikona

TomášVFR, Večer 29.12.2018 vojdem do priestorov Urbariatu Harichovce, pekne pozdravím. Privítali ma, povedali, tu podpíš prevzatie nájomného. Tak podpíšem, Bývala suseda mi podala obálku. Pozdravím pristojacého suseda a poviem dovidenia. V tom mi pán volajme ho XY povie chodte vedľa do kancelárie, sú tam pracovníčky obecného úradu, treba spraviť " ZMENU PODPISOVEHO VZORU". Tak vojdem vedľa do izby. Slušne pozdravím pracovníčky obecného úradu. Poznám ich veď som Harichovčan, aj oni ma poznajú veď sú Harichovčanky. Hovorím im kde mám podpísať tú zmenu podpisového vzoru. Jedna z nich mi ukáže tu do takej hrubej knihy,( že by matrika). Druhá ukáže dole na kus papiera. Utrúsim poznámku o tom, že čo môj podpis to oríginal. Pekne pozdravím a utekám, bo časová tieseň. Pani mi pri odchode dá zaspinkované tri hárky. Beriem do ruky a odchádzam. Večer doma zoberiem a čítam mnou nepodpísané Plnomocestvo. Teraz už viem, že som sa mal pýtať, prečo treba spraviť zmenu podpísového vzoru. Neodsudzujem pracovníčky OU Harichovce. Dostali príkaz tak pracovali. Veril som pracovníkom urbariatu,aj zamestnancom obecného úradu, veď prečo by som nemal.


10.02.2018 22:37

Re: Plnomocenstvo

hruso25
 Geriatrik 

Ikona

Považoval som za moju povinnosť upozorniť ostatných majiteľov pozemkov na pochybné vykupovanie zo strany urbariatu, tak som na jednej socialnej sieti na stránke obce Harichovce napísal, aby ak im urbariat dal niečo ku koncu roku podpísať, nech si pozrú čo podpísali, ak majú rodičov, alebo starých nech ich kontaktujú. Snažil som sa to podať veľmi decentne a nenapadnutitelne. >:-)
No a odpísal mi jeden pán, že ak sa mi niečo nepáči , tak mám kontaktovať notára, právnika, políciu a pána farára a že čaká na relevantnú odpoveď.
No a ja glupy som sa do toho nechal vtiahnuť, takže som mu odpovedal, že podľa tónu ako píše je v tom zatiahnutý, alebo niekym poverený, aby zo mňa vytiahol aké kroky podnikám, ale v tom mu nepomôžem a že ak chce nech kontaktuje vyššiu moc on a že zabudol spomenúť že mám kontaktovať aj televíziu.
Na odpoveď som dlho nečakal. Takže mi vysvetlil, že televízia len informuje a nemá právny charakter.
Mojou odpoveďou som ho urazil, preto podáva na mňa trestné oznámenie pre urážku na cti.
Podáva na mňa trestné oznámenie pre šírenie poplašnej správy.
Podáva na mňa trestné oznámenie pre šírenie zlého mena urbariatu.


12.02.2018 9:35

Re: Plnomocenstvo

egres2
 Bahniak 

Ikona

Nestresuj.
Dýchaj.
Nič nepodá.


12.02.2018 20:11

Re: Plnomocenstvo

hruso25
 Geriatrik 

Ikona

Jasne že nič nepodá, chcel len spraviť bu bu bu.

Dal som jeho príspevok prečítať manželka a tá to ani nedočítala, že takéto dristy nebude čítať.
No a s jej názorom som sa stotožnil, bo počúvať sa musí. :-D :-DPridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.