Anketa:
Pridaj videoMonza : Starý okruh (1966) - Video
ZdieľaťPridané: 02.11.2018 Pridal: Awia
Čitatelia: 3506 [Iné moto videá - Okruh] Dĺžka: 04:10
Závodný okruh Monza + slávna klopená zákruta curva sopraelevata
Video: MGM/Warner..
Strih: Wevers Yves..
Music Wevers Yves..
Barnyard Studio Productions, 2015..
______________________________
Video z filmu "Grand Prix" herci James Garner, Yves Montand, Eva Marie Saint, ...
Film obsahuje reálne zábery s jazdcami F1 Phil Hill, Graham Hill, Juan Manuel Fangio, Jim Clark, Jochen Rindt a Jack Brabham. Další jazdci vo filme Dan Gurney, Richie Ginther, Joakim Bonnier, Bruce McLaren a Jo Siffert.
Ďalšie videá od tohto autora:
Diskusia:
Zobrazujem diskusiu k videu: Monza : Starý okruh (1966)

Monza : Starý okruh (1966)
Super film. U nás sa premietal začiatkom 70.rokov. To bola udalosť. |
Monza : Starý okruh (1966)
Film som nevidel iba tieto zábery v tomto videu a je to super. V dnešnej dobe goPro to vyzerá jednducho ale ako to točili vtedy??? |
Monza : Starý okruh (1966)
Re: egres2: kraaasne fotky, sa mi pači, ako ludia poza pozoruju, sleduju, tešia sa a žiaden fotak, mobil, proste iba oni, okruh, atmoška a skvela nalada |
Monza : Starý okruh (1966)
ta kamera je skvelaaaaaaaaaaaaaaaaaa |
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!