Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1177 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8193
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4817)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3376)
Hodnotenie: (17 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Touratech Travel Meeting 2008 - stretnutie v raji

 Zdieľať

Pridané: 12.05.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 13050 [Mototuristika - Východné Slovensko - Moto-akcia]

A to doslova, v raji Slovenskom. Posledný víkend patril v Horskom hoteli Pusté Pole turistom a dobrodruhom, ktorí na dvoch kolesách objavujú svet ale aj fanúšikom Jara Katriňáka a rally súťaží.

Už samotná cesta na akciu bola balzamom na moju unavenú motorkársku dušu. Po návale práce posledných dvoch týždňov v časovej tiesni vyrážam na cestu. Znovu ignorujem GPS, nevyhovuje mi ani najrýchlejšia, ani najkratšia trasa. Volím tú najkrajšiu a užívam si pohodovú jazdu jarnou krajinou po asi najkrajších cestičkách na našej hrude. Na miesto akcie prichádzam ako vymenený... Stretávam kopu známych a viem, že to bude skvelý víkend.

 Horský Hotel Pusté Pole hostil TTM 2008
Horský Hotel Pusté Pole hostil TTM 2008

Piatok bol pravdepodobne dňom, kedy väčšina ľudí na akciu len dorazila. Na moje potešenie bola už lúka zaplnená stanmi a tak som nemusel stavať mobilný domček sám. Kto bol rýchly ten si zarezervoval noc v hoteli ale kapacity boli obmedzené. Miestna reštaurácia však ponúkla skvelé pohostenie za príjemné ceny. Program počas dňa bol voľný, k dispozícii boli naplánované trasy na ktoré si mohol každý požičať rôzne doplnky od firmy Touratech ako deflektory na plexi, držiaky na GPS aj s navigáciou Garmin a podobne. A veru bol o to poriadny záujem.

 Stanov na lúke nebolo rozhodne málo
Stanov na lúke nebolo rozhodne málo

Hlavný program začínal večer vo vojenskom stane, kde boli pripravené skvelé cestovateľské filmy a hneď aj diskusia s protagonistami. Prvý na rade bol film Motoride Expedition Egypt. Hneď potom pustil skvelú slideshow s pútavým rozprávaním Petr Mrhač. Témou bolo ich putovanie Nepálom na Enfieldoch. Jeho rozprávačský talent doplnili skvelé fotky a myslím, že tá časť stála vskutku zato. Vrcholom piatkového večera bol film Can2Mex, z produkcie Touratech. Na stretnutí boli aj protagonisti tohto profi videa Herbert (majiteľ firmy Touratech) a Ramona Schwarz. Diskusia po odvysielaní filmu sa nakoniec netočila len okolo zaujímavej cesty z Kanadských hraníc na Mexické cez celé USA a to všetko mimo asfaltu ale aj o 6. ročnej ceste Ramony okolo sveta. Mala 24 rokov keď si spravila vodičak na motorku a po odjazdení 100 km sa s priateľom vydala na ročnú cestu do Afriky. Nakoniec z toho bolo 6. ročné putovanie. Prestávky medzi premietaniami spríjemnila skvelá grilovaná klobáska a samozrejme nejaké to pivko.

 Predvádzačka nafukovačiek a karimatiek
Predvádzačka nafukovačiek a karimatiek

Po návšteve policajtov naviac vznikla akcia s krycím názvom Kráľova Hoľa. Policajti dali povolenie a skupinka ľudí plánovala o 3:00 vyraziť na východ slnka na túto dominantu Nízkych Tatier. Priznám sa, že aj keď nerád odchod na akciu som prespal, keď pravdepodobne kvôli zime v noci zlyhal môj mobil a budík v ňom. Baterka bola totálne vybitá a ráno som ho ani nezapol. Chudák bolo mu tak zima, že po nabití som mu musel nastaviť aj dátum a čas. Každopádne chalani, ktorí hore boli určite pošlú nejakú tú fotku, aj keď úplne na vrchol kvôli snehu nedorazili.

Sobotný deň nás na akcii poctil slovenský enduro, motokros a rally jazdec, Jaroslav Katriňák a priviezol ukázať svoj dakarský špeciál, ktorý sa o necelý mesiac postaví na štart Rally Transorientale z Petrohradu do Pekingu. Cez deň sa tak okrem individuálneho jazdenia a testovania doplnkov, predvádzali nafukovačky a variče rôznych typov, od klasického plynového, cez liehový až po benzínové. K dispozícii boli aj testovačky motoriek BMW rady GS. Na priľahlej lúke sme pripravili krátku technickú trať s pomalými no náročnými zákrutami, kde nám Jaro predviedol ako jazdiť s ťažkou motorkou. Následne sme si to všetci vyskúšali. Opatrnosť bola na mieste a to ako sa má padať som musel znova predviesť ja. A pre potešenie publika to nakoniec nebolo len raz. Nadchádzajúci večer sľuboval znovu skvelé filmy vo vojenskom stane.

 Krátka technická trať
Krátka technická trať

Začali sme takmer dvojhodinovým premietaním Balkán Tour 2007 od Peťa Šišku. Potom nasledoval večer v duchu Dakaru. Najprv filmový zostrih z roku 2006 s rozhovorom s Jaroslavom Katriňákom a potom absolútne čerstvý, ešte nie celkom dokončený polhodinový film z nedávnej Rally Central Europe z produkcie motoride.sk. Následná diskusia s Jarom bola skvelým zážitkom. Jaro sa v našom kolektíve cítil skvele a porozprával o svojich zážitkoch či už z Dakaru, alebo z Maďarska a Rumunska. Potlesk a dokonca standing ovations, ktorým ste sa mu na záver odvďačili bol toho skvelým dôkazom. Jaro mal však nasledujúci deň povinnosti a tak ešte večer vyrazil na cestu domov.

Posledným klincom večera bola slovenská premiéra filmu END OF RAINS. Film z produkcie Touratechu má silný nádych dokumentaristiky a zároveň predstavuje novú BMW F800GS priamo v akcii. Po filme a diskusii s Herbertom a Ramonou pokračovala voľná zábava a nekonečné diskusie o motorkách, cestovaní a všetkom, čo s tým súvisí. Večer alebo skôr ráno som uzatváral aj s Mirom v skorých ranných hodinách. O tom, že noc v slovenských horách je studená svedčila aj námraza na stanoch a zmrznutá voda vo fľaši. Veď teplomer v noci ukázal "priaznivé" dva stupne pod nulou.

Na akciu sa okrem tých, ktorý prišli na celý víkend prišla pozrieť aj kopa motorkárov. Aj keď stretnutie s nimi stálo určite zato o to najlepšie a teda o večerný program prišli. Zamrzí aj fakt, že jeden z nás, motorideákov, rado48 mal cestou na akciu nehodu. Tu poteší, že je našťastie v poriadku, viď diskusia: 8.5.08 - Nehoda - Predná Hora. Radovi aj touto cestou prajem skoré vyliečenie a návrat na cesty.

Záverom patrí poďakovanie Majovi (majkro) ktorý celú akciu spískal a podarilo sa mu tak dať dokopy cestovateľov a premietnuť na jednej akcie filmy ako slovenské tak aj zahraničné. Trošku zamrzí, že na akciu nedorazil Ivan Karas (Kapro) ktorý mal v nedeľu porozprávať a premietnuť fotky zo svojej cesty na Island. Verím, však, že sa podarí podobnú akciu zopakovať aj o rok. Ja som totiž v nedeľu odchádzal nabitý novou energiou a chuťou do práce.

 Test varičov, plynový, liehový a dva benzínové
Test varičov, plynový, liehový a dva benzínové

Pridané: 12.05.2008 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (17 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač
styx-std-05-10

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria