ISSN 1336-6491 | Online: 1527 | Redakcia

Spolu odpovedi: 26119
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15789)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10330)
Hodnotenie: (14 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Sumár Dakar 2012 - 11. víťazstvo pre značku KTM, 4. víťazstvo pre Cyrila Despresa, historický úspech Štefana Svitka

Pridané: 16.01.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 8716 [Šport - Rally]

Či už napínavý súboj dvojice Coma a Despres o prvé miesto, alebo úžasné výkony Štefana Svitka a bojovnosť Dušana Čipku, to všetko zabávalo všetkých fanúšikov diaľkových rally prvých 15 dní tohto roka. Ďakujeme!!!

Seriál článkov - Dakar 2012:

| Seriál článkov: Dakar 2012 |

Obaja Slováci v cieli Dakaru 2012. GRATULUJEME!!!

Štefan Svitko na pódiu v Lime

Štefan Svitko celkové piate miesto.

Dušan Čipka celkové 75. miesto.

V záverečnej 14.etape z Pisca do Limy vystúpil slovenský jazdec Oraving Slovnaft teamu Štefan Svitko na pomyselné medailové tretie miesto. V celkovom poradí súťaže motocyklov patrí Štefanovi fantastické 5. miesto, čo je najlepšie umiestnenie slovenského jazdca v histórii tohto púštneho dobrodružstva.

Druhý slovenský jazdec Dušan Čipka bol v poslednej etape v cieli na 75.mieste a 75.priečku mu patrí i v konečnom poradí. D. Čipka sa tým stal len piatym Slovákom, ktorý došiel do cieľa rely Dakar.

Ďalší dvaja slovenskí motocyklisti z pôvodného kvarteta preteky nedokončili. Ivana Jakeš skončil v 5. etape pre poruchu svojho motocykla BMW a nováčik na rely Ján Zaťko na rovnakej značke skončil tiež pre technické problémy etapu pred ním.