Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 730 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2083
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1241)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (842)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (15)  [Verzia pre tlač] Tlač

Rýchle dva dni v rámci SR 1/2

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 21.08.2012 Autor: pito1145
Čitatelia: 5864 [Mototuristika - Slovensko - Výlet]

...sú prázdniny, 3,5mesiaca medzi ročníkového voľna, až na týždeň som bol uvoľnený z roboty na dovolenku. Ale problémy rodinné mi dovolili si dopriať 2dni voľna na motorke, tak prečo si ich max. neužiť.

Pozerám na google-maps, že Levoča a jej okolie sa mi páči, ale ako tak uvažujem v tom mám telefonát od sesternici ktorá si voľno užívala v Terchovej, že ak chceš príď na noc nás pozrieť. Premýšľam, cestujem síce rád sám ale tak do Levoče pôjdem inokedy...

Utorok večer, listujem v mape a premýšľam nad cestou, keďže ja a môj V-Strom (ďalej ZUZA) máme radi cesty kľukaté rozbité a hlavne s nulovou premávkou, robím výber ciest v rámci stredu a severu SR.

Deň 1

Streda ráno, budík o 6.40, ruším ho s myšlienkou, že do Terchovej to mám kúsok, prebúdzam sa o 7.30, raňajky hygiena naložiť moto a až o 8.40 vyrážam: Brezová - Piešťany - Topoľčany - Veľké Pole - Hodruša - Banská Štiavnica. To bol prvý bod cesty ktorý už poznám a tak valím plus/mínus rýchlosti ako mi zákon povoľuje.

Za Pieštanmi cez Čertovú pec valím a užívam si krásnych zátačiek, v jednej som ZUZU odspodu poškriabkal po brušku- čo už tlmiče nastavené na komfort...

Potom už len nastala priemerná cesta až po Veľké Pole, kde sú krásne zákruty a keďže moja posledná cesta čo som tuná šiel bola za mokra tak som si ju musel vynahradiť a opäť si užívam náklonov a ťahu motora, bo ZUZA v týchto prípadoch ide ako splašená.

Po krátkej foto/pauze idem ďalej až do Žarnovice kde ma napadá myšlienka, čo tak fotiť počas jazdy? Veď fotky budú krásne autentické foťák mám len priemerný ale snáď sa fotky podaria - veď jeden strýko tiež tak fotil počas jazdy na CBRke strelcov kdesik v USA, tak prečo nevyskúšam aj ja.

S fotoaparátom zaveseným na krku robím prvé fotky počas jazdy v Hodruši smerom na Banskú Hodrušu.

Navštevujem počúvadlá/tajchy ale nie štýlom zastav a pauza na foto atď. ale prídem ani ZUZU nezhasínam len fotka rýchla a valím ďalej, do BŠ.

Tá cesta ktorá je predomnou považujem za moju naj. ciest v SR, samé zákruty, rozbitý asfalt, úzka cesta, v lese, pod krajnicou 50m zráz, rýchlosti sa striedajú len za 2 a 3 nič viac, nedá sa, myšlienkami sa sústredíte na cestu a v hlave mi hučí Thunderstruck od AC/DC, pravačka sa mi vykrúca do maxima akosi sama a motorka sa mi prehadzuje podomnou úplne automaticky, no som v Metrixe, len nespraviť chybu lebo tá by tu veľmi bolela.

Prídem do Štiavnice, fotím počas jazdy cez mesto, užívam si tú nádheru tohto mesta, ktoré mám veľmi v obľube a rád sa do neho vraciam, volím kochačku fotím počas jazdy, ľudia sa len krútia za mnou, ani sa nečudujem vidieť motorkára s jednou rukou fotiť počas jazdy sa len tak nevidí, len škoda že nevidia môj úsmev ktorý prežívam pod prilbou.

V centre odbočím smer za nosom, vidím pekná krajina, smer počúvadlá, no už som aj trochu hladný. Pri jazere zastavujem na krátky obed. Premýšľam nad cestou kadiaľ pôjdem, základný smer bol Zvolen, len v tom ma kopla múza, veď chalani z Vo štvorici po SR boli v strede Európy, tak idem aj ja, a tak využívam kamarátky wifi a googlím stred Európy. Výsledkom bolo Kremnica- Krahule, rozhodnuté, nasadám na moto zvolil som tempo mierne rýchlo predsa čas už tlačil a do Terchovej ma čaká ešte dlhá cesta

Krahule- rýchla fotka, na pamiatku ,,pro rodinu“, rýchle osvieženie, prezváňanie centrály že žijem.

Odtiaľ už len rýchly presun smer Šturec, ktorý si vychutnávam hneď dva krát, predsa premávka počas týždňa je tu väčšia ako cez víkend. V BB tankujem do plna, ZUZA už si tiež pýta osvieženie, ale odmeňuje sa mi ukážkovou dehydratáciu- 4,3l na STO čo vzhľadom na terén a zvolené tempo je trošku viac ako som zvyknutý, ale aj tak stále spotreba hodná uznania. ZUZU hladím po bočnom plaste ako to má rada a šepkám jej len tak ďalej, ešte si dnes užijeme...

>

Pridané: 21.08.2012 Autor: pito1145 pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (15)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria