Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1874 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26748
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16102)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10646)
  [Verzia pre tlač] Tlač

Nová ikona adventure mototuristiky – BMW R1200GS s vybavením Touratech

 Zdieľať

Pridané: 25.03.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 9486 [Novinky - PR článok]

Ikona mototuristiky BMW R1200GS prichádza do nového roku s veľkými zmenami. Nový kvapalinou a vzduchom chladený motor, inovovaný podvozok, nadčasový dizajn, ale hlavne poctivé, vekmi overené, precízne nemecké spracovanie. A aby toho táto žijúca legenda zvládla ešte viac, prichádza na svet aj jej expedičná verzia z dielní Touratech.

Z výrobných liniek sa na trh dostáva skutočne dobrá motorka pripravená na adventure cestovanie. BMW R1200GS dostalo nový, živší, vodou chladený motor s výkonom 125 koní. Naviac, sa okolo jeho boxer motora postavila dizajnovo nadčasová motorka s množstvom elektroniky uľahčujúcej jazdu na všakovakých cestách. BMW R1200GS prichádza ako prvé s hlavnými LED diódovými svetlometmi, adaptabilným podvozkom, inteligentným systémom ABS a mnohými ďalšími vychytávkami.

Avšak, ako hádam každý sériový motocykel, aj nové BMW R1200GS na sebe nechalo istý priestor pre úpravy. Vodou chladený motor so sebou prináša ďalšiu zraniteľnú časť a to chladiče, naviac klasicky trčiace valce motora boxer potrebujú byť tiež chránené pred poškodením. O vylepšenú ochranu samotného BMW R1200GS a rovnako aj zlepšenie jazdného komfortu sa preto musia postarať doplnky. Nuž a ako prvá na svete sa o toto všetko postarala firma Touratech.

Nejde však len o dielce vymyslené kdesi v laboratóriu. Všetky diely Touratech na BMW R1200GS boli patrične otestované v extrémnych podmienkach. Ešte pred uvedením nového BMW R1200GS na trh sa s ním vydal tím Touratech na expedíciu dlhú 4.000km vedúcu naprieč ostrovom Madagaskar. Za riadidlami BMW R1200GS túto expedíciu absolvoval zakladateľ a testovací jazdec značky Touratech, Herbert Schwarz.

Herbert sa o BMW R1200GS vyjadril veľmi pozitívne: „Myslím, že aj napriek pomerne malej nádrži je táto motorka číslom jedna pri voľbe adventure motocykla. Ovláda sa veľmi ľahko, aj keď jeho váha je podobná predchádzajúcemu modelu. Má všetky cestovateľské gény predošlých modelov rady GS, plus nový, 125 koňový motor a perfektný podvozok.“

Na expedícii Herbert za riadidlami BMW R1200GS vybavenom doplnkami Touratech absolvoval hádam všetky druhy ciest. Asfalt, hlina, šotolina, početné brody, či nepríjemný sypký piesok dokonale preverili nové BMW R1200GS aj vybavenie Touratech. Nechýbali časté pády o tvrdý podklad, no aj napriek tomu celú výpravu BMW R1200GS s vybavením Touratech dokončilo bez výraznej ujmy.

Video: Prvá adventure cesta na BMW R1200GS 2013 - Madagaskar

Je preto overené, že chrániče chladičov, pre boxer motory klasické veká na hlavách valcov, mohutné padacie rámy a ostatné menšie doplnky starajúce sa o ochranu dôležitých častí motocykla, svoju úlohu spĺňajú dokonale. Okrem ochrany však Touratech vylepšil BMW R1200GS aj po stránke jazdcovho pohodlia. Vyšší aerodynamicky tvarovaný čelný štít, či rozšírené deflektory na chráničoch rúk boli vyvinuté s vysokým dôrazom na zlepšenie komfortu.

A o čom by bola cestovne zameraná motorka akou BMW R1200GS bezpochyby je, keby nemohla odniesť potrebnú batožinu. Touratech tento problém vyriešil klasicky tým najlepším, čo vo svojej ponuke má. Ako prvý na svete vyrobil účinný systém nosičov kufrov, na ktoré zavesil overené hliníkové kufre Zega Pro. Okrem toho, Touratech vybavil nové BMW R1200GS na mieru ušitými vakmi umiestnenými na nádrži, aj v zadnej časti motocykla.

Expedičná verzia nového BMW R1200GS od Touratechu je teda skutočným motocyklom pripraveným doviesť kohokoľvek kamkoľvek. S veľkou kapacitou úložného priestoru, s nekompromisne zvýšeným jazdeckým komfortom, ale hlavne s výrazne zvýšenou ochranou najdôležitejších časti motorky je BMW R1200GS s doplnkami Touratech motocyklom číslo jedna pre ďaleké výpravy.

Video: BMW R1200GS 2013 - "Biketalk"

Podrobné informácie o výbave Touratech na novom BMW R1200GS nájdete na stránke www.touratech.sk/bmwr1200gs

Viac obrázkov a videí s novým BMW R1200GS nájdete na stránke venovanej práve tomuto motocyklu sk.madeforadventure.com

Pridané: 25.03.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria