ISSN 1336-6491 | Online: 1605 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15790)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10331)

MS v Motocrosse juniorov s víťazným tímom USA

Pridané: 15.08.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2806 [Šport - Motocross]

V nedeľu 11.8.2013 vyvrcholil na motokrosovej trati v Jiníne (ČR) desiaty ročník Monster Energy FIM majstrovstiev sveta v motokrose juniorov. V súťaži národných tímov zvíťazilo USA pred domácou Českou Republikou a tretím Španielskom. Slovensko sa v silnej konkurencii 227 jazdcov z 39 zúčastnených krajín nestratilo. V konečnom súčte najlepších výsledkov z jednotlivých tried 65cc, 85cc a 125cc Slovensko obsadilo krásne 12.miesto.

Podujatie v Jiníne bolo naozaj sviatkom motokrosových nádejí. Piatkové predstavovanie jazdcov a tímov jednotlivých krajín sa nieslo v duchu vrcholných svetových podujatí. Vynikajúcu atmosféru z otváracieho ceremoniálu možno vidieť i na krátkom videu, kde sú v 4:48 min. predstavení i slovenskí jazdci.

Slovensko na šampionáte reprezentovalo 11 motokrosových talentov :
65 cc : #33 Kristián Vincze, #116 Márk Harcsa;
85cc: #22 Pavol Repčák, #52 Jozef Posluch, #104 Tomáš Kohút, #112 Christofer Mudraninec, #124 Šimon Jošt ;
125cc: #74 Michal Novocký, #102 Richard Šikyňa, , #157 Denis Poláš, #211 Filip Repčák.

Po sobotňajších kvalifikáciách sa do nedeľňajších finálových jázd prebojovalo 7 z nich. Pre Kristiána Vincze, Jozefa Poslucha, Christofera Mudraninca a Filipa Repčák sa šampionát skončil v sobotu kvalifikáciou.

V nedeľu sa po šiestich finálových jazdách majstrami sveta v motokrose juniorov pre rok 2013 stali: V triede 65cc Aiden Tijera z USA , v 85-tkách Conrad Mews z Veľkej Británie a Pauls Jonass v triede 125cc. Z našich sa najviac darilo Tomášovi Kohútovi, ktorý skončil v triede 85cc v konečnom poradí na krásnom 9.mieste.

V triede 85cc sme mali ešte dvoch zástupcov - Pavol Repčák obsadil v prvej jazde 27.miesto a v druhej jazde 23.miesto,
Šimon Jost skončil v prvej jazde na 38.mieste a v druhej na 33.mieste.

V najsilnejšej triede 125cc skončil v naozaj silnej konkurencii jazdcov do 17 rokov Michal Novocký na 18.mieste, Richard Šikyňa na 22.mieste. Denis Poláš po sľubnom 24.mieste v prvej jazde mal pád a v druhej jazde skončil až na 31.mieste.

Michal Novocký

Medzi najmenšími, v triede 65cc sme mali po kvalifikácii len jedného zástupcu a to Márka Hárcsu, ktorý zo 40-tich finálových jazdcov skončil v prvej jazde na 28.mieste a v druhej na 33.mieste.