ISSN 1336-6491 | Online: 1490 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15611)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Svitko zvíťazil na Katriňákovej rodnej hrude na podujatí v Širokom

Pridané: 15.07.2014 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3118 [Šport - Motocross]

Široké, 13.07.2014: Za malebnou „dedinkou v údolí“, v Širokom, sa odohralo tretie kolo Lumarkt cupu pod organizátorskou taktovkou CROSS teamu Široké. Lepšie poveternostné podmienky a pripravenú trať si jazdci ani nemohli želať.

Okrem toho tradične jedna z najpočetnejších diváckych kulís a prítomnosť jazdcov z celého Slovenska, Poľska aj Ukrajiny. 123 jazdcov si prišlo zmerať sily na trať s bohatou históriou, na ktorej jazdil aj otec známeho dakaristu a niekoľkonásobný majster Slovenska v MX, Laco Katriňák.

V čele MX85 dvaja kamaráti

Jaro Dubóci a Samo Struk sú dobrí kamoši, aj keď na trati si vedia navzájom spôsobiť horúce chvíle. Pekne nám to ukázali v oboch jazdách, kedy v spoločnej rozjazde MX65 a MX85 dávali najlepšie štarty. V oboch finálových jazdách MX85 však nakoniec zvíťazil Jaroslav Dubóci, druhý skončil Samuel Struk a tretí Jakub Leskovský. Takto potom stáli aj na stupienku víťazov. „Bedňu“ v kategórii MX65 takmer ovládli cezpoľní, ale Krisztián Vincze – Dóka zo Slovenska zvíťazil a tak si Ukrajinci Eduard Shtefutsa a Edvard Erdeli rozdelili druhé a tretie miesto.

Patrik Mikuš – nový na scénemikus

Patrik Mikus

V kategórii MX1 Hobby sme zvyknutí na suverénne víťazstvá Janka Čuňočku, teraz však musel prvé miesto uvoľniť pre Lumarkt cupového nováčika, Patrika Mikuša. Patrik na margo súbojov o prvenstvo povedal: „Jano je veľmi rýchly na motokrose, ja som však rýchly v endure. A keďže trať v Širokom ponúka pasáže, kde som si vedel nadbehnúť náskok, mal som navrch. Veľmi sa teším z prvého miesta.“ Na treťom mieste končil Michal Galo. Marek Hornák z Kľačian si svoje prvenstvo statočne vybojoval nad Dávidom Ježovicom a Nikom Redajom, aj keď časové rozstupy medzi prvými troma boli malé a poradie sa v rámci dvoch finálových jázd menilo.

Veteránske triedy si to užili

Široký úsmev mal v Širokom tak víťaz kategórie MX4 (jazdci na 40 rokov), Květoslav Lacko, ako aj Ukrajinec Vladimír Zavadetsky, víťaz kategórie MX4+ (jazdci na 50 rokov) a rovnako aj líder historických motocyklov Twinshock, Miroslav Marônek.

„Takmer domáci“ Tomáš Ondria hneď s dvoma víťazstvami

Tomáš Ondria

Tomáš Ondria býva v neďalekej obci Víťaz a hoci jazdí za ŠK Budimír, Širočania ho považujú za „svojho“. Urobil im veľkú radosť, keď vyhral v kategórii MX Junior a zároveň už druhý krát si zo Širokého odniesol titul: „Najlepší jazdec po zadnom“. Západniari, Tomáš „Barny“ Barnošák a Christofer Mudraninec doplnili juniorskú prvú trojku. Tento Lumarkt cup bol pre Juniorov výnimočný tým, že štartovali finálové jazdy spoločne s MX1 a MX2, čo divákom ponúkalo tie najkvalitnejšie výkony v jednom.

Hruška a Svitko na piedestáli

Števo Svitko v Širokom

V kategórii MX2 to bol Jakub Hruška, ktorý sa po dlhej pauze kvôli zanemej obličke vrátil do sedla a suverénne ovládol MX2-ku pred Radoslavom Matulom a Tomášom Valachom. Každoročne sa do Širokého rád vracia aj Štefan Svitko, ktorého sme mali možnosť Lumarkt Cupe privítať po prvý krát. Dakarista Svitko si svojim štýlom jazdy okamžite získal dav a zo Širokého si odniesol víťazstvo v MX1 aj peňažnú odmenu pre najrýchlejšieho jazdca na kolo. Svitko si tak zmeral sily s druhým Vladom Kasalom a tretím Tomášom Pavlovčíkom.svitko

Ďalšie a zároveň predposledné podujatie Lumarkt Cupu sa uskutoční doma u Štefana Svitka, v Žaškove 7.9.2014. Nenechajte si to ujsť.

Autor: Radka Mazáková

Pridané: 15.07.2014 Autor: radkaMazak Zdieľať