ISSN 1336-6491 | Online: 1477 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15789)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10330)

Daždivé MM SR v Motokrose „SMX CUP 2014“ v Šenkviciach

Pridané: 13.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5272 [Šport - Motocross]

Druhé podujatie seriálu MM SR v motokrose „SMX CUP 2014“ sa dnes konalo v areáli Stará tehelňa v Šenkviciach. Celodenný hustý dážď si vyžiadal poriadnu guráž 102 jazdcov rozdelených do kategórii MX Junior, MX4, MX4+, MX 85, MX1 a MX2.

Kvôli sťaženým podmienkam bola na vlastnú žiadosť jazdcov zruená druhá finálová jazda kategórii MX4 a MX4+ a do celkových výsledkov boli zarátané časy len prvej finálovej jazdy. Petr Dokupil (CZ) dominoval v MX4 a Štefan Juráš zasa v MX4+.

Medzi najmladšími jazdcami kategórie MX85 vyhral kvalifikáciu Šimon Jošt (Osička – Pfeil MX Team), ale po dvoch finálových jazdách si prvenstvo odniesol Jozef Posluch (Popper Racing team), Jošt sa musel uspokojiť s druhým a Jaroslav Dubóci (Maxx sport club Slovakia) s tretím miestom.

Horúcim favoritom spomedzi MX Juniorov bol už od začiatku Tomáš Kohút (SMX team), ktorý vyhral nielen kvalifikáciu, ale aj prvú finálovú jazdu. V druhej finálovej však sadol pri dobiehaní Denisa Poláša a kvôli hustému blatu nalepenému na motorke mal problém sa dvihnúť a pokračovať. Nakoniec prešil cieľom ale s veľkou časovou stratou, čo mu v konečnom dôsledku stačilo na 4 miesto. Víťazom sa stal Denis Poláš, druhé miesto obsadil Tomáš Ondria (ŠK Budimír) a tretí skončil Jiří Pach (CZ).

Zaujímavé súboje ponúkala spojená rozjazda kategórii MX1 a MX2, pretože do Šenkvíc zavítalo veľa jazdcov z ČR. Štartovacie pole tvorilo 47 jazdcov, kde do finále sa mohlo kvalifikovať len 40. Víťazom prvej finálovej jazdy sa stal Marek Sukup (Racing 99) a Jiří Čepelák (Yamaha Čepelák) jazdu nedokončil. V druhej finálovej jazde sa to obrátilo, preto na stupienku víťazov nepostavil ani jeden z nich. Prvenstvo si odniesol Štefan Svitko (Slovnaft team) a kategóriu MX2 Martin Krč (SZA – Stav Racing Team).

Seriál pokračuje už o dva týždne 25.5.2014 tretím podujatím v Národnom kros centre Sverepec.

Autor: Mgr. Radka Mazáková
Autor foto: Radek Lavička

Pridané: 13.05.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať