ISSN 1336-6491 | Online: 1597 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15608)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10153)

Dlhý motokrosový deň v Lovčici s rýchlym Joštom

Pridané: 06.08.2020 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 2285 [Šport - Motocross]

Ani druhé kolo Slovenského pohára v motokrose sa nedalo zahanbiť účasťou a pripravenosťou. V nedeľných tréningoch a finálových jazdách na trati Lovčica-Trubín odštartovalo 193 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska aj Ukrajiny.

Motokrosový klub Lovčica pod vedením Miroslava Kudelu bol na nápor pretekárov pripravený, preberanie sa začalo už v sobotu podvečer a organizátori si vydýchli až v nedeľu pred ôsmou večer po vyhodnotení. Krásne preteky predvádzali najmä MX2kári, kde s plným počtom bodov zvíťazil Šimon Jošť (Osička MX Team) a stal sa najrýchlejším jazdcom druhého kola seriálu. Pred sebou máme ešte podujatia vo Sverepci (16.8), Ješkovej Vsi (23.8), Čataji (13.9) a Gbeloch (20.9).

Ako prví na trať vyrazili jazdci MX1 Hobby

Súťažnú motokrosovú nedeľu otvoril holeshotom Milan Tekeľ, jeho meno však ďalej figurovalo vo výsledkovej listine až na celkovo 4. mieste. Druhý holeshot dal Ivan Šípoš, k tomu vyhral prvú finálovú jazdu, avšak v druhej ho ponaháňal a nakoniec aj predbehol Boris Kubík, a tak sa musel zmieriť s celkovo druhým miestom. Tretia priečka patrila Martinovi Bednárovi.

SP v motokrose 2020 - Lovčica - Dlhý motokrosový deň v Lovčici s rýchlym Joštom

Najrýchlejší veteránsky štartéri: Pipich a Zigo

Prestížne prémie za najlepšie štarty si rozdelili Róbert Zigo z veteránov a Peter Pipich zo superveteránov MX4+. Peter si k tomu pridal aj celkové víťazstvo vo svojej kategórii MX4+ a MX4 vyhral Vladimír Preis.

Nohavica (CZE) bol najrýchlejší medzi najmenšími MX50

Andrej Keblušek začal obidve finálové jazdy v čele, ale bohužiaľ mu nestačila para až dokonca. Predbehol ho v oboch jazdách celkový víťaz Patrik Nohavica(CZE) a v druhej ešte celkovo druhý aj Tomáš Glogar(CZE). Andrejovi sa ušlo v Lovčici tretie miesto.

Zimmerman zabojoval o prvenstvo v MX65

V detskej kategórii MX65 bolo poradie prvej trojky stabilné v obidvoch finálových jazdách. Maxim Zimmerman sa zapotil, keď musel predbehnúť po holeshotoch rozbehnutého Jakuba Cepláka. Trojica na stupni víťazov teda vyzerala takto: Maxim Zimmerman prvý, Jakub Ceplák druhý a Szymon Masarczyk(POL) tretí.

Do Maďarska išlo víťazstvo z kategórie MXLady a do Poľska z MX85

Spoločné rozjazdy kategórií MX85 a dievčat priniesli pekné divácke momenty. Hneď v úvode každej jazdy to boli holeshoty Niny Bullovej a potom medzinárodné dievčensko-chlapčenské predbiehania a manévre. Medzi dievčatami zvíťazila Lili Gál(HUN) a v MX85 zlato vzal Gazda Sevenyn(POL).

Lovcica MXLady - SP v motokrose 2020 - Lovčica

Početnú kategóriu MX2 Hobby si podmanil Kosec

Patrik Kosec videl cieľ ako prvý v oboch finálových jazdách, za sebou nechal druhého Tomáša Beňa a tretieho Patrika Buzu. Najrýchlejší štartéri MX2 Hobby , Balážovci, skončili na siedmom (Radoslav) a desiatom mieste (Juraj).

Strýček a Liszka kráľmi Juniorských kategórií

Po štarte boli najrýchlejší Dariusz Rapacz(POL) a Jakub Vida z kategórie MX2 Junior. Ani jeden zo spomínaných však nestál na prvom mieste. To si zaslúžil Samuel Strýček, Rapacz bol druhý a Vida tretí.
Jazdci na slabších strojoch z kategórie MX Junior 125 prepustili víťazné prvé miesto za južné hranice, do Maďarska. Veľmi suverénne si ho vybojoval Noel Roland Liszka (HUN). Druhý bol Nikolas Marek a tretí Ľubomír Glanadák.

Simon Jošt - SP v motokrose 2020 - Lovčica

Josť a Gráč – obidvaja s plným počtom bodov v MX Open a MX2

Čerešničkou na torte boli finálové jazdy kategórií MX2 a MX Open, medzi ktoré sa spravodlivo rozdelili aj holeshoty. V prvej jazde to bol Ľuboš Pohorelec z MX Open a v druhej Pavol Repček z MX2. V rozjazdách stav vyrovnaný nebol, MX2kári mali jednoznačne navrch. Absolútne aj v rámci kategórie vyhral Šimon Jošt, druhý bol Pavol Repčák a tretí Jozef Posluch. Medzi jazdcami kategórie MX Open bol najlepší Radovan Gráč, druhé a tretie miesto si rozdelili tímoví kolegovia z VM racing MX teamu, Matúš Lavo a Ján Stupka.