Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 902 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3795
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2358)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1437)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

2x Jesenná Úhorná

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 16.11.2004 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 11936 [Mototuristika - Východné Slovensko - Výlet]

Pôvodne sa tento článok mal volať Potulky po severnom Maďarsku 2. 2 preto, lebo po severnom Maďarsku sme sa už túto sezónu túlali a na článku sa už pracuje (však pallika :-)) ) Nakoniec však z Maďarska nič nebolo a ostali sme "len" na rodnej hrude.

Pozvánku na výlet do Betliara od Košičanov Richieho, Palliku a Maťa nestíhame. Vyrazili teda bez nás. Chvíľku čumím do mapy a volám Harlymu. Čo takto Úhorná a návrat cez Hungáriu? Harly súhlasí a čaká na nás na benzínke, nestíhame ako vždy a meškáme... (ani nechcite vedieť ako dlho :-)) ) Vyrážame teda tesne pred 13-tou...

Trasa je jasná, čím skôr preč z mesta, čím skôr preč z hlavných ciest. Za Perešom už odbočujeme na Malú Idu, Jasov... Ideálne jesenné počasie posledného októbrového dňa sľubuje super výlet. Tempo pohodové, príroda okúzľujúca ako vždy v jeseni. Stojíme až v stúpaní ku kúpeľom Štós, aby som zaplnil nejaké to miesto na karte môjho foťáku.

 Cestou ku kúpeľom Štós
Cestou ku kúpeľom Štós

Po chvíli už pokračujeme ďalej. Harly ide prvý a Dadi sa chytila foťáku a robí nejaké on-board snímky. V Klesaní do Smolníka vzniká Harlyho panoráma (Harly 3x v zákrute :-)) ) Potom nasleduje výmena a Dadi fotí z VX-ka. Žiaľ žiadne zaujímave foto sa jej nepodarilo tentoraz uloviť.

Pred Úhornou sa znovu meníme. Značka „Cesta v zime neudržiavaná“ naznačuje, že sme tu správne. Úhorná je pekná cesta, v bohom zabudnutom kraji. Tomu nasvedčuje aj kvalita asfaltu. Stále je však v pohode zjazdná na akejkoľvek moto. Napriek tomu patrí medzi moje obľúbené a „zablúdil“ som tu asi každú sezónu aspoň raz. Tohto roku to bolo však po prvý krát aj s foťákom... Premávka je tu skoro nulová. Jazdia tu asi len domáci, keď majú namierené do Rožňavy a jazdci Rally Košice :-)))

 Harly na Úhornej
Harly na Úhornej

Na kopci stojíme, fotíme (a Harly sa hraje na supermana :-))). Cestou dole ešte fotím jednu trojitú panorámu Harliaka a už sa pomaly popod Krásnu Hôrku pripájame na hlavný ťah tesne pred Rožňavou.

 Harly sa hraje na supermana
Harly sa hraje na supermana

Na benzínke rozmýšľame čo ďalej. Ja chcem do Maďarska, ale Dadi s Harliakom ma prehlasovali. Od pumpára sme totiž zistili, že hraničný prechod, ktorým som chcel ísť asi nieje non-stop a asi nebude v nedeľu poobede otvorený. V tom si to okolo šínú Košičania na ceste z Betliara. Po chvíli zmätkov sa stretávame. Majú namierené na Sorošku, kde chcú niečo zjesť a domov.

Pripájame sa teda k nim, ale po pár metroch sa mi predstava nudnej jazdy domov po juhoslovenskej „diaľnici“ prestáva pozdávať a „nenápadne“ odbočujem znova na Úhornú. Za mnou aj Pallika a Hárly. Kývem im, nech pokračujú v jazde, no Harly ide ku mne s otázkou: „Máš problém s navigáciou?“ Uisťujem ho, že problém nemám, a že idem znovu cez Úhornú. Po chvíli jazdy ho vidím znovu v späťáku a vraciam mu jeho otázku „Máš problém s navigáciou?“ Zjavne sa nasral a odpálil ako raketa :-)) A tak letíme svižným tempom a Dadi iba konštatuje, že Harlyho asi prestal baviť život. Ani neviem, kde ho ten život začal baviť, ale perfektne sme pojazdili cez Smolník, Mníšek nad Hnilcom, Gelnicu až po Kojšov. Dadi medzitým napísala ospravedlňujúcu SMS Košičanom s tým, že sa na Stopke stretneme.

 Dole Úhornou
Dole Úhornou

Pred Kojšovom Harlyho skoro zostrelil nejaký týpek na Golfe, ktorý si zle vymeral predbiehací manéver. Opúšťam teda Harlyho a púšťam sa za ním. Predbieham kolónu áut do ktorej sa Golfík predo mnou zaradil (ako druhý). Zjavne ho to vytočilo, lebo sa pustil ešte za mnou. To už ale bola ostrá ľavá na blízku. Mráz mi behal po chrbte keď som počul jeho pískajúce gumy za chrbtom. Zjavne to prehnal a ja som si nadával do blbcov. Nikdy by ma nenapadlo, že môže byť až taký magor. Takého je lepšie mať čím ďalej od seba. Idem teda naplno (v rámci možnosti) a poháňa ma aj Dadi, ktorá mu v tej zákrute gestom naznačila čo si o ňom myslí... Kojšov je kopa ostrých zákrut a Golf ma v nich doťahuje. Pomaly sa mu však vzďaľujem a na Jahodnej už ideme sólo. Parkujem na stopke a čakám na Harlyho. Košičania nakoniec nedošli, ale zato sa pritrafil Ondro a tak sme aspoň pokecali o jeho cestách necestách v Tunisku a podobne...

 Po ceste kravy, skoro ako v Rumunsku...
Po ceste kravy, skoro ako v Rumunsku...

Pridané: 16.11.2004 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria