Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1587 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29932
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17679)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12253)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Jazdený Harley? Prečo nie! - Program Harley-Davidson Originals

 Zdieľať

Pridané: 25.11.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk
[Novinky - Predstavujeme]

Americká motocyklová legenda má rozbehnutý úplne nový program certifikovaných jazdených motocyklov, Harley-Davidson Originals, ktorý ponúka staršie modely H-D v špičkovej kvalite, s dokladom pôvodu, kompletnou technickou prehliadkou a za zaujímavé ceny.

„Naše stroje chceme sprístupniť ďalším zákazníkom, preto sme sa rozhodli pre tento krok,“ hovorí Michal Fric, marketingový manažér H-D pre Strednú a Východnú Európu. Motocykle zaradené do programu Harley-Davidson Originals nájdete na h-d-originals.cz.

K dispozícii máte prehľad všetkých dílerov pre ČR a SR a aktualizovaný zoznam všetkých jazdených motocyklov, ktoré sú momentálne k dispozícii. V novom programe ponúka H-D preverené motocykle, ktoré majú deklarovaný pôvod. Zákazník sa tak dozvie presné obdobie, kedy bol konkrétny motocykel uvedený do prevádzky, na ktorom európskom trhu a ktorým konkrétnym dílerom, prípadne aj to, kto bol prvým majiteľom. V ponuke sú tiež motocykle, ktoré vlastnil autorizovaný díler H-D a využíval ich počas predvádzacích akcií či na skúšobné jazdy. „Do programu sú zaradené výlučne modely s európskou špecifikáciou, čo znamená, že spĺňajú požiadavky na prevádzku na európskych cestných komunikáciách, ale aj všetky legislatívne požiadavky a technické parametre,“ upresňuje Michal Fric.

Všetky ponúkané modely navyše prechádzajú autorizovanou prehliadkou technického stavu, z ktorej je vykonaný detailný zápis pre zákazníka. Prehliadka zahŕňa kompletnú kontrolu celého motocykla, vrátane odporúčaní pre údržbu i prípadné opravy. „Na každom motocykli kontrolujeme stav najazdených kilometrov na základe jeho technického stavu, ale aj histórie podľa servisnej knihy či prvej registrácie stroja,“ dodáva Fric.

„Zároveň prichádzame aj s ponukou financovania. Motocykel však musí spĺňať niekoľko požiadaviek, aby mohol byť zaradený do programu H-D Finance,“ hovorí Fric. Viac informácií o programe Harley-Davidson Originals nájdu záujemcovia na h-d-used.cz.

Harley-Davidson Motor Company vyrába customy, cruisery a touringy. Ďalej ponúka kompletnú radu motocyklových dielov, doplnkov a oblečenia značky Harley-Davidson. Pre viac informácií navštívte webové stránky Harley-Davidson na www.harley-davidson-presov.sk alebo www.harley-davidson-bratislava.sk

Pridané: 25.11.2014 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »