ISSN 1336-6491 | Online: 1328 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15609)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 39% (10153)

Regionálny pohár Západ - Motorado cup 2015 - Gbely

Pridané: 09.05.2015 Autor: Radovan Butaš - radoBUTAS
Čitatelia: 2937 [Šport - Motocross]

Motokrosové nedele na Záhorí majú v tohtoročnom kalendári gbelskej trati Cunín svoje miesto. Druhý pretek sezóny bol súťažou o Regionálny pohár Západ.

Gbely. Sezónu na tohtoročnej trati otvoril koncom marca (29. 3. 2015) český Meteorit. Po vyše mesačnej prestávke to na tunajšej trati opäť ožilo. Tentokrát sa sem na prvomájový víkend nasťahovali účastníci úvodného podniku Motorado.

Vypísaných bolo celkom 10 kategórií, medzi MX4 a MX4+ bola otvorená aj trieda Twinshock, ktorej aktérmi boli pretekári na legendárnych strojoch československej výroby ČZ 125-511.

Twinshock - 2. Ján Blaho/88

Počasie nad cunínskym motokrosovým areálom vyzeralo všeliak, ale nebola to žiadna katastrofa. Naopak, dráha bola slušne naliata a čo to pomohli aj prehánky. Pálivého slnka, ktoré by vysúšalo trať nebolo a tak sa skoro vôbec neprášilo. Čo však dobrú atmosféru trochu kazilo bol miestami vytrvalý vietor, ktorý každého jedného, kto nebol dobre oblečený, celkom slušne vyfúkal.

Tentokrát sa tu predstavila medzinárodná jazdecká spoločnosť, ktorá mala čo ponúknuť. Videli sme nie len raketové úniky aj trochu tej zdravej exhibície, ale aj zopár krkolomných pádov a nečakaných havárok. Medzinárodný rozmer tu reprezentoval až zo vzdialenej Ukrajiny Vladomir Zavadetsky/500, ktorý suverénne vyhral prvé miesto v kategórii MX4 +, susedné štáty podľa súpisky zastupovali aj maďarskí jazdci v triede najmenších motoriek MX65 - 1. Mark Csomori/16 (25, 22) a 2. Hateier Botond/20 (20, 25); v MX85 - 2. Pintér Bence/97 (22, 22), MX Junior - 11. Heizer Máté Szabolcs/106 (8, 12) a v tejto istej kategórii pretekal aj čech 3. Petr Kolaja/251 (20,20).

Účasť na tomto šampionáte si nenechali ujsť ani domáci a na rampu sa postavili v MX4 - 4. Peter Kovárik/98 (16, 16), 10. René Knotek/41 (10, 11), 15. Vlado Vanek/747 (7, 6) a 17. Peter Horinka/46 (3, 5). V MX Junioroch domáce farby reprezentoval na 16. Alexej Vlk/78 (5, 5) a v MX2 Hobby sa umiestnil na 10. Peter Horinka/23 (3, 15) a 16. Dávid Snopek/95 (2, 8).

V MX Junioroch najviac gbelská trať svedčala Xaverovi Vöröšovi, keď predviedol svoj únik v úvode 2. finálovej rundy. Trať si zjavne užíval, pri skokoch sa trochu pohral aj s motorkou. Posledných troch jazdcov prekrúžil o tri kolá, v priemere pálil 51 km/h. Druhý Antalič/44 na Vöröša strácal takmer 8 sekúnd, tretí skončil Kolaja/231 so stratou 15,84 sekundy. Toto poradie sa odzrkadlilo aj v celkovom hodnotení, kde si udržali pozíciu lídrov kategórie.

Na trati sa ako doma vo víťaznej forme predviedol v MX85 - 1. Jakub Leskovský/114 (25, 25). Medzi suverénnych nedelňajších víťazov prvého preteku Motorado Cup patria aj v MX1 Hobby Adam Volek/303, MX1 Matuš Lavo/94, MX2 Marek Haviar/6 a za Twinshock Ján Kocián/57.

Obdobný report odo mňa nájdete na butas.blog.sme.sk/c/380271/motokrosova-nedela-pri-gbeloch-motorado-cup-2015.html.

Pridané: 09.05.2015 Autor: Radovan Butaš - radoBUTAS Zdieľať