Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1223 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 4118
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2572)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1546)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Seriál MM SR v Triale 2019 vyvrcholil krásnym podujatím vo Vieske-Bezdedov

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1151 [Šport - Trial]

Posledné piate podujatie seriálu Medzinárodných majstrovstiev SR v triale 2019 sa uskutočnilo v dňoch 21.-22. septembra vo Vieske Bezdedov. Miestne prostredie je trialu naklonené a tak bolo podujatie veľmi peknou bodkou za tohtoročnou sezónou.

Trial vo Vieske pri Púchove má silné korene a vďaka odhodlaniu miestneho Trial Klubu Kamikadze boli preteky špecifické. Nejazdilo sa klasicky (3 kolá, v každom 10 sekcií), ale organizátor si prichystal pre pretekárov 15 náročných sekcií, ktoré každý deň pretekári odjazdili 2 krát. Celý okruh meral približne 6 kilometrov, svojou náročnosťou dal zabrať všetkým zúčastneným. Tentokrát museli byť pretekári obozretní aj mimo bodovaných úsekov, nechýbali úzke lesné cesty, výjazdy, zjazdy, prejazd cez kamene a rôzne prírodné prekážky. V celkovom počte pätnástich sekcií si každý pretekár našiel tú svoju favorizovanú, ale aj naopak takú, ktorá bola trápením a skúškou najlepších zručností. Do preteku sa prihlásilo 50 pretekárov a 12 detí. Zastúpenie mali krajiny: Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Česká republika a dvaja pretekári štartovali s príslušnosťou Veľkej Británie.

Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov
Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov

Okrem sekcií pre dospelých boli pripravené sekcie detské, kde si žiaci zmerali sily v dvoch kategóriách na 8 kontrolovaných úsekoch. Títo pretekári nejazdili celý okruh, ale len kratšiu verziu, ktorá bola primeraná ich jazdeckým schopnostiam. V Kategórií žiak do 8 rokov si počas oboch dní vybojoval prvé miesto Max Szabo (SVK), ktorý sa stal aj absolútnym víťazom Pohára SMF v tejto kategórii. V druhej kategórii Žiak nad 8 rokov si prvé miesto v sobotu aj nedeľu vyjazdil Tadeáš Mikunda (CZE), ktorý sa tak stal aj celkovým víťazom MM SR v kategórii Žiak nad 8 rokov.

 Ani tí najmenší nezaháľali  - Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov
Ani tí najmenší nezaháľali - Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov

V kategórii medzi ženami si prvé miesto počas oboch dní vybojovala Júlia Majtyka (POL). Taktiež sa stala celkovou víťazkou Pohára SMF v kategórii Ženy pre sezónu 2019.

V kategórii Hobby si v sobotu vybojoval prvé miesto na svojich prvých pretekoch domáci jazdec Jozef Fúsik (SVK). V nedeľu si prvé miesto odniesol Arek Boronowski (POL). V kategórií Voľná išlo prvé miesto počas oboch dní do Poľska, kde zvíťazil ostrieľaný pretekár s dlhoročnými skúsenosťami Marek Pawlikowski (POL). Celkovým víťazom Pohár SMF v kategórii Voľná-Hobby sa stal Jaroslav Gažo (SVK) z Trial Klubu Kamikadze.

Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov
Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov

V kategórii Classic, medzi skúsenými pánmi štartujúcimi na starých klasických motocykloch získal prvé miesto v sobotu aj nedeľu Petr Hulka (CZE, lic. SMF). Absolútnym víťazom Pohára SMF v kategórii Classic sa stal Albín Prokop (CZE).

Medzi mladými nádejami v kategórií MM SR Kadet získal prvé miesto v sobotu domáci pretekár Ján Hudák (SVK) a v nedeľu si prvé miesto vybojoval Adam Kollár (SVK). Celkovým víťazom MM SR v kategórii Kadet sa pre sezónu 2019 stal Ján Hudák z Trial Klubu Kamikadze.

V kategórií MM SR Junior získal na pretekoch vo Vieske prvé miesto počas oboch dní Milosz Zyznowski (POL), ktorý štartoval v kategórii A. Avšak celkové prvé miesto v triede MM SR Junior si v sezóne 2019 vybojoval maďarský reprezentant Barnabás Czizmazia.

V kategórii C si počas oboch dní vo Vieske vybojoval prvé miesto Daniel Mihalíček (SVK). V kategórii B si prvenstvo počas oboch dní udržal Barnabás Czizmazia (HUN). V najsilnejšej kategórii A si prvé miesto v sobotu vybojoval

Slávnostné odovzdávanie cien  - Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov
Slávnostné odovzdávanie cien - Seriál MM SR v Triale 2019 - Vieska-Bezdedov
Vladimír Kothay (SVK) a v nedeľu prvé miesto získal Šimon Sordyl (SVK), obaja z Nitry. Po úspechu vo Vieske sa Šimon Sordyl stal celkovým majstrom Slovenskej republiky v triale pre sezónu 2019.

Preteky vo Vieske boli organizačne zvládnuté na výbornú, začo patrí veľké ďakujem miestnemu Trial Klubu Kamikadze. Trať a celý pretek si nielen domáci slovenskí, ale aj zahraniční pretekári pochvaľovali. Veľké ďakujem patrí dobrovoľným rozhodcom, ktorí počas celého víkendu nezištne pomáhali zvládnuť celé podujatie. Bez týchto ľudí by sa podujatie neuskutočnilo. Ďakujem patrí aj časomiere a záchranárom, ktorí mali celý priebeh pretekov pod dohľadom a v neposlednej rade patrí poďakovanie pretekárom a divákom, ktorí sa zúčastnili na podujatí.
Fotogalériu nájdete v článku na webe SMF: [www.smf.sk/trial/c-4367/serial-mm-sr-v-triale-2019-vyvrcholil-krasnym-podujatim-vo-vieske-bezdedov/ TU].

Text: Jaroslav Gažo Foto: Trial Klub Kamikadze, SMF

Pridané: 01.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Najsledovanejšie videá:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Papajko

## # # # Přistoupí Fousáč k bankovní přepážce:
## # # # "Můžu si tady otevřít účet?
## # # # "Jaký typ účtu byste si tak, pane, představoval?", ptá se úřednice.
## # # # "To je snad jedno, kurva!"
## # # # "Pardon, pane? Zřejmě jsem se přeslechla!"
## # # # "Řek jsem, že je to kurva jedno! Prostě ňákej zasranej účet."
## # # # "Takové výrazy tady, pane, nemůžete používat!"
## # # # "Do prdele, jaký výrazy?!"
## # # # Dialog se ještě chvilku podobně rozvíjí, až úřednice ztratí
## # # # trpělivost a odejde pro manažera.
## # # # Manažer s ní přichází k Fousáčovi:
## # # # "Nějaký problém, pane?"
## # # # "Kurva, jakej problém. Akorát jsem vyhrál ve sportce zasranejch
## # # # dvaašedesát melounů a
## # # # chci si tu prostě otevřít jeden zajebanej účet!"
## # # # "Aha," usměje se mile manažer "a tahle stará píča vám kurví náladu,
## # # co?"
## # # #

Ďalšie vtipy »