ISSN 1336-6491 | Online: 1502 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15605)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šikyňa a Sukup diktovali tempo vo Sverepci na MX OPEN 2017

Pridané: 12.07.2017 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 3225 [Šport - Motocross]

V horúcu letnú sobotu sa na legendárnej sverepskej trati už po tretíkrát zastavila karavána seriálu MX OPEN - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motokrose. Národné kros centrum vo Sverepci tak opäť ožilo pod kolesami tých najlepších jazdcov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a svojich reprezentantov mala na podujatí i Ukrajina a Taliansko.

Text: Radka Kovaľ Mazáková
Autori foto: Kristýna „Tisch“ Sirůčková a Jakub Koudelka

Dve víťazné jazdy v kategórii MX2 predviedol Richard Šikyňa, rovnako stabilne zajazdili aj juniori, kde kategóriu MX2 Junior pokoril Jozef Posluch a MX junior 125 zasa Samuel Struk. Body za víťazstvo v prvej a druhé miesto v druhej jazde kategórie MX OPEN vyniesli na stupeň víťazov najvyššie Mareka Sukupa z Čiech.

MX OPEN Sverepec 2017

FOX holeshoty

50€ za holeshoty, teda odmena pre tých najlepších štartérov od 711 Shop Zone - distribútora značky FOX na Slovensku, putovala do rúk štyroch rôznych jazdcov. Bol to Denis Poláš, ktorý vystrelil do prvej zákruty najrýchlejšie v prvej jazde MX2 a Richard Šikyňa, ktorému sa to podarilo v druhej. Po štarte kategórie MX OPEN sa na sverepskú baňu podarilo najrýchlejšie vyšplhať Marekovi Sukupovi v prvej a Petrovi Bartošovi v druhej jazde. V závere sezóny sa budú odmeňovať najlepší štartéri a títo štyria si svojim výkonom v rebríčku určite pomohli.

MX2 - Konzistentný výkon Šikyňu a návrat Kohúta do sedla

Keď sa v „štartovke“ v nedeľu ráno objavilo meno Tomáš Kohút, mnohých to potešilo. Mladý talentovaný jazdec sa do sedla vrátil po operáciách oboch kolien vo výbornej forme. Vo finálových jazdách sa držal pekne rozjazdeného Richarda Šikyňu. Víťaz Richard Šikyňa (MX Slovakia) to zhodnotil takto: „V prvej jazde som odštartoval tretí, ale hneď v druhej zákrute som sa dostal do čela. Na 1. mieste som sa udržal až do cieľa. Trochu mi však počas jazdy stvrdli ruky a tak som sa občas trápil sám so sebou. V druhej jazde som odštartoval prvý a začal som si robiť náskok pred ostatnými. Na začiatku 3.kola som ale spadol, kde mi na poliatej trati utieklo v zákrute predné koleso. To využil Tomáš Kohút a na chvíľku sa dostal predo mňa. Po necelom pol kole som už bol znovu prvý a snažil som sa ísť si svoje tempo a preteky som vyhral.“ Tretiu priečku obsadil Patrik Liška.
Juniorské štvortakty do 21 rokov, MX2 Junior, pokoril Jozef „YoYo“ Posluch (Popper 711 MX team), druhým bol Jaroslav Antalič (MZ racing team) a trojicu doplnil Ondrej Togel.

Bartos_- MX OPEN Sverepec 2017

MX 125 junior, jazdci do 19 rokov na dvojtaktoch s kubatúrou 125 cm3, nechali dvakrát vyniknúť najlepšieho zo svojich radov, Samuela Struka (ESX media team). Zvíťazil tak pred druhým Erikom Švidrom (Dirtbikes Racing Team Opava) a tretím Samuelom Strýčkom (RSR motosport).

MX OPEN - Kto má holeshot, ten má víťazstvo

Porekadlo: „Kto má holeshot, ten má víťazstvo“, platilo pre kategóriu MX OPEN na 100%. V prvej finálovej jazde najlepšie vyštartoval Marek Sukup, a aj keď do neho zozadu dobiedzal Tomáš Šimko, nedal sa predbehnúť. Druhú jazdu chytil za opraty skúsený český jazdec, Petr Bartoš (Orion racing team) a nechal dvojicu Sukup - Šimko za sebou. Z tejto zamotanej situácie to bodovo vyšlo najlepšie Marekovi Sukupovi, druhý skončil Petr Bartoš a tretí Tomáš Šimko.
Veteráni MX4, MX4+

Kohut - MX OPEN Sverepec 2017

Tak ako v Gbeloch, tak aj vo Sverepci si po víťazstvo v kategórii MX4 prišiel Čech Martin Žerava pred druhým Ivanom Černým (Orion racing) a tretím domácim jazdcom Vladimírom Preisom (PB racing). V kategórii MX4+ (nad 50 rokov) zvíťazil opäť český jazdec Petr Dokoupil (KRTZ), cenné body za druhé miesto získal Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) a tretia priečka patrila Antonovi Volekovi.

Ďalšie podujatie MX OPEN - Mníšek nad Hnilcom 30.7.2017

Richard Šikyňa - MX OPEN Sverepec 2017

Nasledujúce podujatie seriálu MX OPEN na seba nenechá dlho čakať. Karavána jazdcov zamieri na východ Slovenska, do bývalého strediska vrcholového športu, do Mníška nad Hnilcom. Kvalitná prírodná trať, špičkové výkony tých najlepších pretekárov a všetky atrakcie , na ktoré ste na podujatiach MX OPEN zvyknutí - aj o tom bude štvrté a zároveň predposledné podujatie seriálu MX OPEN v Mníšku nad Hnilcom v nedeľu, 30.7.2017. Live prenos z každého podujatia si pozrite na kanáli 213 tv alebo na webe www.213.sk

Link na prenos 213 tv zo Sverepca: 213.sk/treti-diel-mx-open-vo-sverepci-tradicne-na-213-startujeme-v-nedelu-od-13-15