Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 950 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8485
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4977)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3508)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

V+S Welding Cup v Spišských Vlachoch so Števom Svitkom a ďalšími 160 jazdcami

 Zdieľať

Pridané: 05.05.2016 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 2742 [Šport - Motocross]

Skvelá účasť viac ako 160 jazdcov, slnečné jarné počasie a ukážkovo pripravená trať v Spišských Vlachoch prilákali aj množstvo divákov na druhé podujatie V+S Welding cup-u, kde jazdci bodovali okrem Regionálneho pohára Východ aj do Slovenského pohára a uskutočnili sa tu aj vložené preteky Majstrovstiev Slovenska v motocrosse pre deti MX65.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2016:

Podujatie svojou účasťou poctil aj dakarista Štefan Svitko, ktorý si vzal víťazstvo z oboch rozjázd a tak aj celkové kategórii v MX OPEN. Opäť raz ukázal, že je nielen vytrvalý „endurák“, ale aj pekelne rýchly na motocrosse.

V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy
V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy

Spoločné rozjazdy MX65, MX85 a MX Lady

Obidva holeshoty v týchto spoločných štartoch získal Márk Harcsa (HP-moto team Fehér) z kategórie MX85, a keďže bol prvý na štarte, ľahko sa mu už víťazne aj končilo. Vyhral obidve finálové jazdy a nechal za sebou druhého Kristiána Vincze Dóku (OKR KTM team) zo Želiezoviec a tretieho Kuba Popovicza z Košíc. Márk si okrem víťazstva za holeshoty odniesol aj prémiu v podobe finančnej výhry, dvakrát po 10 eur, športový dres od reklamnej agentúry 3b a motokozmetiku od Motomixu.

Medzi menšími, MX65kármi, suverénne, s veľkým náskokom zvíťazil maďarský jazdec Bence Pergel, stabilne druhý a tretí sa držali Norbert Kovács zo Slovenka a Tomáš Zimek z Čiech v tomto poradí. Rovnakú prvú trojku malo aj vložené podujatie, druhé v tohtoročnom kalendári MMSR (Medzinárodné majstrovstvá Slovenka) do pre najmenších MX 65.

Do Spišských Vlách si prišli zajazdiť aj dve dámy na Hondách: Laura Smoľarová, ktorá zvíťazila a druhá Kristína Lipovská.

Spoločné rozjazdy Veterán MX4, Superveterán MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock

Medzi gentlemanmi skôr narodenými dominoval na štartoch Peter Pipich (Motoklub Medzibrod), bol dvakrát prvý v prvej zákrute, a aj keď sa vekovo radí už do kategórie MX4+, ukázal to aj mladším kolegom. Už tradične sa naháňal s domácim Jankom Uličným (Motocross club Spišské Vlachy), ktorý trať aj pripravoval a jazdenie je od mladosti jeho srdcovkou. Uličný zdolal Pipicha v prvej jazde, no keďže druhá má väčšiu váhu, celkovo zvíťazil jej líder Peter Pipich. Tretí skončil Ukrajinec Volodymyr Zavadetsky.

V kategórii MX4 to víťazne skončilo pre Zoltána Vöröša, ktorý zároveň vedie aj v priebežnom poradí V+S Welding Cupu. Miroslav Marônek na svojej ČZte vyhral kategóriu Twinshock víťazstvami v oboch finálových jazdách.

Kategória MX2 Hobby (A+B)

Málokedy sa v dnešnej dobe vidia preteky s kvalifikáciou, ktorá má skutočne eliminačný účel. V nedeľu na 1. mája to tak bolo v kategórii MX2 Hobby, kde sa ráno zapísalo 48 jazdcov. Keďže na rampe je miesta len pre 40-tich, bojovalo sa od samého začiatku. V tejto sezóne je novinkou rozdelenie hobby kategórií MX1 Hobby aj MX2 Hobby nielen podľa kubatúry, ale aj podľa veku na Áčko, kde štartujú jazdci do 28 rokov a Béčko, kde patria pretekári od 28 do 39 rokov.

MX2 Áčko vyhral vďaka prvenstvu v 2. finálovej jazde Dávid Ježovica (KTM Bratislava) a starších B-čkárov si podmanil dvojnásobným prvenstvom Róbert Malačina (MK-Stropkov).

V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy - MX junior
V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy - MX junior

MX1 Hobby (A+B)

Holeshoty si v MX1 Hobby podelili mladší Áčkari, keď v prvej jazde dal holeshot Ivan Šípoš (OFF Road Motoklub Choč) a v druhej zasa Michal Galo (MX team Jelšava).

Medzi Áčkarmi bolo víťazstvo vydreté pre Martina Bednára (KTM Bratislava), ktorý sa vďaka druhej jazde tešil z najvyššej priečky, ohrozoval ho však druhý Ivan Šipoš a tým sa postarali o show pre divákov.

Starším Bčkarom sa tiež zachcelo drámy a tak o prvenstvo bojovali jazdci na Yamahách, Róbert Havrilla a Ján Mikulák , víťazne sa to skončilo pre Havrillu.

Spoločne rozjazdy MXJunior, MX OPEN, MX2

Divákom iste stuhla krv v žilách keď videli, ako sa do prvej zákruty v prvej rozjazde rútili koleso na koleso Svitko s Popoviczom, nakoniec si prémie za holeshot vzal Popovicz. Keďže sa vraví, kde sa dvaja bijú, tretí zvíťazí, tak v druhej jazde to bol Marko Pál z Maďarska, kto si užil holeshot.

V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy - Juraj Popovicz
V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy - Juraj Popovicz

Prvá trojka silnej zostavy v MX OPEN po dramatických štartoch vyzerala nasledovne: Štefan Svitko (Slovnaft) prvý, Juraj Popovicz (3b Lumarkt MX team) druhý a Marko Pál (Bestmoto)tretí.

V kategórii MX2 s náskokom dvakrát zvíťazil druhý z bratov Pergelovcov, Márk Pergel z Maďarska. Vytrénovaný od Honzu Brabca, trénera kempov V+S Wedling Cup, Radoslav Matula sa držal v prvej trojke, jeho nádeje na dobré umiestnenie však zhasli vo chvíli, keď ho to v roletách rozhodilo a po nepeknom páde, keď motorka letela ponad neho si zranil plece. Z miesta ho odnášala záchranka a do druhej jazdy nenastúpil.

Kategóriu Juniorov vyhral novopečený člen teamu 3b Lumarkt MX team, Samuel Struk, ktorý si horúce chvíle prežil v prvej finálovej jazde, kde musel po kolízii zabojovať, no stačilo to len na druhé miesto za Norbertom Klauszom. V druhej jazde ho už pred seba nepustil a bez zaváhania vyhral.

V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy
V+S Welding Cup 2016 - Spišské Vlachy

Tretie podujatie V+S Welding Cupu bude 5.6.2016 na Zemplíne v Hrani - Sírniku

Vždy množstvo divákov, prehľadná trať na kopci s výhľadom na celý Zemplín, sprievodný program a stánky s občerstvením Vás aj v tomto roku čakajú začiatkom júna medzi obcami Hraň a Sírnik. Jazdci budú opäť bodovať nielen do Regionálneho pohára Východ, ale aj do celoslovenského seriálu Slovenský pohár v MX.

V+S Welding Cup 2016 - Pozvánka - Hraň - Sírnik 2016
V+S Welding Cup 2016 - Pozvánka - Hraň - Sírnik 2016

Viac informácii, fotogalériu a videoreport z podujatia nájdete na www.vsweldingcup.sk alebo aj na facebooku www.facebook.com/vsweldingcup2015/

Autor: Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Róbert „Rouby“ Roľa

Pridané: 05.05.2016 Autor: radkaMazak Zdieľať

Seriál článkov - V+S Welding cup 2016:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
Putin koukne ráno z okna a pozdraví: "dobré ráno sluníčko."
A Slunce: "dobré ráno pane Putine."
V poledne pak Putin: "dobré poledne sluníčko."
Slunce: "dobré poledne pane Putine."
Až konečně večer Putin zkusí: "dobrý večer sluníčko."
Slunce: "teď už mi můžeš leda políbit prdel krvavá kryso Putlere, už jsem na západě!"

Ďalšie vtipy »