Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1758 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29890
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17657)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12233)

Pridaj videoVintage Racers "100" - Video

 Zdieľať

Pridané: 28.01.2014 Pridal: Rorschach
Čitatelia: 5264 [Iné moto videá - História] Dĺžka: 03:13

Fajna hudbička, pekné kočky a krásne motorky! Veľmi pohodové videjko, ktoré mi v tento zasnežený januárový deň zlepšilo náladu. :-)

http://vintageracers.blogspot.com/

Diskusia:

Zobrazujem diskusiu k videu: Vintage Racers "100"

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 

Značky: Video.

28.01.2014 14:06

Vintage Racers "100"

Rorschach
 Kávičkár 

Ikona

Neviem či to tu už nebodaj nebolo, ale ja som to dnes videl prvý krát. Fajna hudbička, pekné kočky a krásne motorky! Veľmi pohodové videjko, ktoré mi v tento zasnežený januárový deň zlepšilo náladu. :-)
Nech sa páči:

Video: Vintage Racers "100"


28.01.2014 15:04

Re: Vintage Racers "100"

Caba
 Kávičkár 

Ikona

Tak ako motorky, aj baby by stáli za hriech >:-) . Na100%. Ale video perfektne.


28.01.2014 21:10

Vintage Racers "100"

marek750
 Kávičkár 

Ikona

Pekné [dobre]


02.02.2014 21:32

Vintage Racers "100"

babettak210
 Čoprák 

Ikona

najlepsie!! [dobre]


12.03.2014 0:56

Vintage Racers "100"

Rorschach
 Kávičkár 

Ikona

btw, pesnička je: The Black Keys - Howlin' For You

...keby niekto chcel vedieť ;-) :-)


Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »