Anketa:
Seriál pretekov Moto cup 2011 slávnostne ukončený
ZdieľaťPridané: 04.11.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 7537 [Novinky - Oznam]
Po Time Attacku sa v poslednú októbrovú sobotu na okruhu Slovakia Ring slávnostne uzavrel aj seriál pretekov motocyklových nadšencov, začiatočníkov, profesionálnych pretekárov i nelicenčných jazdcov Moto cup.
![]() |
Vyhlasovania výsledkov celého seriálu sa zúčastnili nielen jazdci, ale aj partneri seriálu, ktorým patrí veľká vďaka za podporu, spoluprácu a hodnotné dary.
Večer prebehol v dobrej nálade pri pravom domácom guláši a debatách o prebehnutom seriáli.
Traja víťazi nelicenčných tried obdržali skúter Honda PCX. Ostatní ocenení získali hodnotné ceny ako motooblečenie, pneumatiky, prilby, stojany pod motocykle, poukážky na moto-doplnky a mnohé iné. Skúter Honda PCX však vyhrali aj ďalší siedmi vylosovaní účastníci seriálu.
![]() |
Pravdivosť hesla tohto nového seriálu motocyklových pretekov z dielne Slovakia Ring - „Zúčastniť sa môže každý!“ potvrdil nielen záujem z radov nelicenčných i licenčných jazdcov ale aj fakt, že akcia sa stala obľúbenou aj za hranicami našej republiky.
![]() |
Jazdcov z rôznych kútov Slovenskej republiky tak v priebehu sezóny doplnili záujemcovia z Maďarska, Česka, Rakúska, Slovinska, Poľska, Švajčiarska, Nemecka, či Litvy. Vyjadrenia oslovených víťazov sú povzbudivé a nabádajú aj ostatných v novej sezóne zúčastniť sa Moto cupu. Peter Podmajerský, ktorý vyhral prvé miesto v kategórii Open, netajil nadšenie: „Podujatie bolo úplne super! Môžem skonštatovať, že som sa v jazdení veľmi zlepšil, postúpil som aj do B kategórie. Určite by som odkázal ostatným aby v budúcej sezóne na tomto podujatí nechýbali.“ Spokojnosť neskrýval ani Attila Fehér, ktorý v kategórii -600 licencovaný absolvoval všetkých šesť kôl seriálu a obsadil 3.miesto. „Dráha je veľmi zaujímavá a oveľa lepšia ako dráhy v Maďarsku. Podujatie sa mi veľmi páčilo,“ pochválil organizátora. Tretí v kategórii +600 licencovaný Zoltán Nagy takisto pochválil dobrú organizáciu. „Všetkým, ktorí tu neboli, odkazujem, aby v budúcej sezóne určite prišli. Dá sa tu veľa jazdiť.“
![]() |
Podporu myšlienke Moto cup vyjadril, medzi inými, aj maďarský majster sveta v triede 125 ccm z roku 2006 Gábor Talmácsi, ktorý sa podujatí aj aktívne zúčastňoval.
![]() |
Na záver ešte rekapitulácia víťazov a vylosovaných pre tých, ktorí chýbali na vyhlasovaní.
-600 licencovaní
- 1.miesto – Martin Klimits
- 2.miesto – Roman Kudlík
- 3.miesto – Attila Fehér
+600 licencovaní
- 1.miesto – Martin Čermák
- 2.miesto – Szabolcs Rékási
- 3.miesto – Zoltán Nagy
-600 nelicencovaní
- 1.miesto – Oto Ostrožlík
- 2.miesto – Vladimír Havlík
- 3.miesto – Milan Murgaš
+600 nelicencovaní
- 1.miesto – Boris Melichárek
- 2.miesto – Branislav Lopatka
- 3.miesto – Zsolt Nagy
Open
- 1.miesto – Peter Podmajerský
- 2.miesto – Tokés Péter
- 3.miesto – Peter Smutný
![]() |
Vyžrebovaní, ktorým prialo šťastie a získali skúter Honda PCX
- 1. Jozef Murgaš
- 2. Kopecz Zoltán
- 3. Peter Neštický
- 4. Andrej Haberl
- 5. Barbora Jakubičková
- 6. Károly Pozsonyi
- 7. Martin Kadane
Celkové vyhlasovanie a žrebovanie prebehlo pod dohľadom notára. Výhercom i vyžrebovaným srdečne blahoželáme! Ďakujeme všetkým za účasť a tešíme sa na budúci rok.
![]() |
Na e-mailovej adrese agencyroom@slovakairing.sk sú vítané vaše postrehy, pripomienky k uplynulému ročníku seriálu Moto cup, prípadne vaše nápady do budúceho ročníka. Seriál Moto cup je tu najmä pre vás tak využite možnosť vyjadriť svoj názor. Tešíme sa už teraz na vaše podnety!
![]() |
Pridané: 04.11.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Seriál pretekov Moto cup na Slovakiaringu 27.06.2011 - Redakcia
- Honda Test & Race days a Moto Cup prudko úspešne za nami – a ďalších päť pred nami! - Redakcia
- Seriál pretekov Moto Cup odštartoval vo výbornej atmosfére - Redakcia
- Pozvánka: Slovakia BMW Motorrad FUN cup 2011 - Redakcia
Ďalšie články tohto autora:
- Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- Inovované Piaggio Liberty - nový štýl aj technológie
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!