ISSN 1336-6491 | Online: 1398 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15792)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pionier cross - Zelený Dvor - 6. 10. 2019

Pridané: 10.10.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4405 [Šport - Ostatné]

Dnešný deň bol v Košiciach športový. Diváci si mohli vybrať medzi Medzinárodným maratónom mieru a motokrosom na Zelenom Dvore, kde sa pretekalo o cenné body v rámci seriálu Pionier Kros Východ.

Prekvapenie čakalo pretekárov už ráno, kedy pre silný nočný vietor bolo potrebné poopraviť značenie trate, zriadiť nové stanovište pre registráciu a časomieru. Pretekári, ktorí prišli už o deň skôr a postavili si prístrešky, môžu zháňať nové lebo vietor bol devastačný. Ešte aj občerstvenie a varenie gulášu muselo byť improvizované. Uznanie patrí organizátorom a všetkým zainteresovaným, že to zvládli.

A tak po tréningu a rozprave sa dvadsiatka pretekárov mohla vydať na trať. Pretekalo sa v známych troch kategóriách a zastúpené boli aj pitbajky. Pre hroziaci dážd v tretej rozjazde už jazdili špeciály a pitbajky spolu. Rozhodnutie organizátora sa ukázalo ako správne, nakoľko to pridalo na atraktívnosti podujatia .

Trať bola napriek vytrvalému dažďu v predošlý deň zjazdná, príjemne plastická s kamenitým podkladom. Pádov a kolíznych situácií bolo pomenej a tak sanitky mohli ostať vyhradené pre účastníkov MMM.

Posledné podujatie bude na trati v Budímíri dňa 20.10.2019, kde Vás týmto srdečne pozývam.