ISSN 1336-6491 | Online: 1444 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 30260
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17850)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12410)
Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (21)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motocykel roka 2007 v znamení šťastnej sedmičky

 Zdieľať

Pridané: 12.03.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 7736 [Novinky - Oznam]

Odborná anketa Motocykel roka sa už dostala hlboko do povedomia širokej motoristickej verejnosti. Redakcia časopisu Svet motocyklov ju tento rok organizuje už po siedmykrát.

Zástupcovia jednotlivých značiek na slovenskom trhu nominovali také motocykle, ktoré svojim pokrokovým technickým riešením, parametrami a dizajnom majú šancu tento prestížny titul získať. Je ich spolu 52 v šiestich kategóriách:

  • Supersport
  • Touring
  • Naked
  • Chopper-cruiser
  • Off road
  • Scooter

Novinkou pre tento rok je spôsob hlasovania. Odborná porota, zložená z motoristických novinárov a redaktorov motoristických relácií, ale aj ďalších odborníkov z oblasti motocyklov sa zíde na začiatku 1. výstavy Motocykel 2007 na Slovensku v bratislavskej Inchebe. Rovnako sa tu „zídu“ na jednom mieste aj nominované motocykle, aby si ich porota mohla naživo prezrieť, ohmatať a zodpovedne zhodnotiť. Voľba tých „naj“ motocyklov sa uskutoční vo štvrtok 29. 3. dopoludnia a medzi porotcami nebude chýbať ani zástupca redakcie motoride.sk. Už v podvečer toho istého dňa budú víťazné motocykle slávnostne odhalené pri príležitosti otvorenia výstavy Motocykel 2007.

Redakcia časopisu Svet motocyklov vás na výstavu srdečne pozýva. V hale B1 tak budete mať možnosť uvidieť nielen víťazné motocykle ankety Motocykel roka 2007, ale aj mnoho noviniek výrobcov motocyklov pre tento rok.

Nominované motocykle:



Supersport

  • Ducati 1098 S
  • Yamaha YZF R1
  • Benelli Tornado
  • Kawasaki ZX-6R
  • BMW K 1200S
  • Honda CBR 600RR
  • Aprilia RSV 1000 R Factory
  • Suzuki GSX-R 1000

Touring

  • Aprilia Pegaso Strada Factory
  • BMW R 1200 GS Adventure
  • Honda Gold Wing 1800
  • Kawasaki GTR 1400
  • Benelli Tre-K
  • Moto Guzzi Norge 850
  • Ducati Multistrada 1100S
  • KTM 690 Supermoto
  • Suzuki DL 650 V-strom
  • Yamaha FJR 1300 AS

Naked

  • Aprilia Shiver 750
  • BMW K 1200R Sport
  • Ducati Monster S4Rs
  • Honda CB 600F Hornet
  • Kawasaki Z 750
  • KTM 990 Superduke R
  • Moto Guzzi Sport 1200
  • Suzuki Bandit 650S
  • Yamaha FZ6 S2

Chopper-cruiser

  • Honda VT 750 DC Shadow Spirit
  • Suzuki Intruder M1800 R
  • Yamaha Midnight Star 1300
  • Harley-Davidson XL 1200 Sportster
  • Kawasaki VN 900 Custom
  • Moto Guzzi Custom 940

Off road

  • Aprilia RXV 450
  • Beta RR 250
  • Gas Gas FSR 450
  • Honda CRF 450R
  • Husqvarna TE 450
  • Kawasaki KLX 450R
  • KTM SX-F 450
  • Suzuki RM-Z 450
  • Yamaha WR 450F

Scooter

  • CPI Aragon GP 125
  • Aprilia Atlantic 400
  • Derbi GP1 250
  • Gilera GP800
  • Honda SH 300i
  • Kymco X-citing 500
  • Piaggio MP3
  • Peugeot Satelis
  • Suzuki Burgman 650
  • Yamaha X-city 250

 Ročník 2006
Ročník 2006

Pridané: 12.03.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (10 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (21)  [Verzia pre tlač] Tlač

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »