Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 973 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 8113
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4770)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3343)
Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motohouse 11/2008

 Zdieľať

Pridané: 23.10.2008 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 7659 [Novinky - Čo nového v tlači]

Ten vôl trafil smetniak, hovorím si v prilbe, ale v zapätí vidím letiacu motorku a dvoch maníkov. Jeden sa pozbieral a zmizol, k druhému, ktorý chrčí a zmieta sa na zemi sa okamžite zbierajú ľudia a Jirka mu kontroluje životné funkcie. Nevyzerá to dobre a my tušíme problémy.

Zvedaví? Dobre! Poďme mrknúť na obsah nového čísla v ktorom sa okrem iného dozviete aj súvislosť s úvodom.

 V predaji od piatka 24.10.2008
V predaji od piatka 24.10.2008

AKTUALITY

Aktuality
V tejto časti sa povenujeme aspoň časti z noviniek, ktoré sú už v obehu na našom trhu. Nevynecháme novinky od dovozcov, zhrnutie predaja motocyklov na Slovensku a množstvo ďalších zaujímavostí pochádzajúcich nielen zo Slovenska.
Kolín

Kolín
Poprední výrobcovia sveta plus stovky tých, ktorí by chceli byť na ich mieste. Aj to je Intermot v Kolíne. Novinky z celého sveta medzi motorkami ale aj príslušenstvom, kilá presskitov a megabajty fotiek. To môže znamenať len jedno. Znovu to bude poriadny nárez!Yamaha V-Max

Plagát sa vám dostal do rúk už v minulom čísle a teraz prichádza na rad text. Carlos zasadá za svoj kompík polepený množstvom nálepiek a text sa z neho sype ako z roztrhnutého vreca. Je vidieť, že sa chlapec na V-Maxe nenudil. Otázne je, či sa tak dobre bavil alebo zápasil s množstvom neduhov tohto stroja. Technika ide vpred, ale je všetko nové lepšie ako to staré? Dočítate sa.

 Yamaha V-Max
Yamaha V-Max

BMW 1200 GS Adventure vs KTM 990 Adventure

Tieto dve krásky tasia proti sebe svoje zbrane od narodenia. Asi neexistujú dve iné motorky, ktoré by šli vzájomne po krku jedna druhej tak ostro ako tieto dve. Podarí sa v tomto teste konečne určiť a rozhodnúť, ktorá z nich je tá lepšia a viac si zaslúži vašu priazeň?

 BMW 1200 GS Adventure vs KTM 990 Adventure
BMW 1200 GS Adventure vs KTM 990 Adventure

Yamaha X-City

skúter

Nenecháme sedieť v kúte ani nežnejšie stvorenia alebo začínajúcich jazdcov či tých pokročilých, ktorí hútajú nad zakúpením približovadla do práce. Pavla schmatla skúter a nebola by to ona keby sa hneď nepustila na cesty a necesty. O tom ako skúter zvládol preteky (a Pavla skladanie mlynčeka na mäso :) ) sa dočítate v zaujímavo poňatom teste Yamahy X-City

Harley Davidson

Harley

Magické slová za, ktorými sa otočí každý. Somík sa ujal testovania Rockera C. Hádam nikto iný z redakcie nie je povolanejší sadnúť na túto mašinu a podeliť sa s čitateľmi o svoje pocity, dojmy a postrehy. Ako píše hneď v prvých riadkoch je rád, že tento model od H-D existuje. Dokáže ho zaslepiť radosť alebo napriek tomu odhalí aj tie menej radostné stránky tohto stroja? A má vlastne také?


Yamaha WR250X vs Yuki 250SM

Motard - zábava, životný štýl alebo aj niečo viac? Väčšina z nás si dobre rozmyslí kam investuje svoje peniaze. Zástanci Yamahy tvrdia, že ide o kvalitu prevedenia. Odporci zas hovoria, že sa zbytočne platí veľa za značku a rovnakú službu dokáže urobiť aj Yuki o viac ako sto tisíc lacnejšia. Kde je pravda?

 Yamaha WR250X vs. Yuki 250SM
Yamaha WR250X vs. Yuki 250SM

Porovnávací test veľkých vzducháčov z Anglicka

Hlavný účinkujúci Harely Davidson XR1200, Moto Guzzi Griso 8V, BMW R1200R a Yamaha XJR 1300. Po tomto riadku sa vynorí hneď nespočetné množstvo otázok. Ako obstojí v tomto teste nový Harley Davidson? BMW R1200R už poznáme ako praktickú motorku ale postačí to na víťazstvo v tomto teste? Moto Guzzi Griso 8V s obsahom 1200 kubíkov je na prvý pohľad krásna a pre svoju cenu aj trošku luxusná. Sú rovnako luxusné aj jej jazdné vlastnosti? No a na koniec Yamaha XJR1300 – chytí sa vôbec tento dinosaurus na novšie a technicky zdatnejšie kúsky?

Prestavba - Kryrský zabiják

Prestavba

Nie každá mierne padnutá GSX-R musí ísť svojou kvalitou len dole vodou. Tu máte dôkaz. Prerábka na streeta, ktorá stojí za omrknutie. Blíži sa nám zima kedy máme zväčša viac voľného času pre svoje krásky. Možno niektorí práve na tejto strane nájdete inšpiráciu a hodíte sa do úprav.


Dvacka - Sachs MadAss 125

Dvacka

Keď sa zamyslíte, čo vlastne od motorky vyžadujete, zistíte, že toho tak veľa nie je – a na jazdu po meste vám stačí vlastne čokoľvek. Pre gurmánov tu ale máme rôzne adrenalínové záplavy a MadAss od Sachsu je rozhodne ďalšou z nich!


Čo sa doma upieklo

Prvý krát dvojstrana z diania na Slovensku. Nazreli sme na preteky veteránov v Holíči, posledné kolo Slovenského pohára štvorkoliek vo Veľkých Uherciach, kde sme vysali pár slov z Miroslava Medveďa, organizátora celej tejto parády. Potom sme prešli novú trať v Liskovej na ktorej sa jazdil posledný závod zo série Stredoslovenského pohára MX a tiež sme sa rozlúčili s letom, darovali krv a uzavreli cesty na východe Slovenska v Sečovciach.

 Čo sa doma upieklo
Čo sa doma upieklo

Adventúra - cesta do a zo Sýrie, ktorá sa rozhodne nedá nazvať nudnou.

Adventura

"Dorazili sme do vedľajšieho mesta Izraa. Motáme sa tmavými ulicami a naraz sa od odbočujúceho Defíka niečo odrazí. Ten vôl trafil smetniak, hovorím si v prilbe, ale v zapätí vidím letiacu motorku a dvoch maníkov. Jeden sa pozbieral a zmizol, k druhému, ktorý chrčí a zmieta sa na zemi sa okamžite zbierajú ľudia a Jirka mu kontroluje životné funkcie. Nevyzerá to dobre a my tušíme problémy."


Jazdená Suzuki SV 1000 S a N

Jazdenka

Povenujeme sa aj litrovým dvojvalcovým jazdenkám od Suzuki, ktoré mali byť konkurenciou taliankam – SV 1000 S a N. Najmä verzií s polokapotážou nájdeme u nás mnoho. Napriek dobrému predaju sa dnes už nevyrábajú a ide len o dopredaj. Stala sa niekde chyba teraz alebo to bol od samého začiatku omyl?

Real Word - Mašiny v továrenských farbách

Pretekárske mašiny na dosah

Túžite jazdiť na mašine ako vystrihnutej z MotoGP? Žiadny problém! K zohnaniu sú motorky vo farbách aké poznáme z bední. Ako blízko (alebo ďaleko) majú k skutočným delám jazdiacim na okruhoch, koľko vás takáto frajerina bude stáť a na ktorej najviac rozpálite baby stojace pri cestách sa dozviete presne tu.


PLAGÁT

plagát
PREDPLATNÉ

Motohouse za 69 Sk, ročné predplatné 550 Sk

Ročné predplatné slovenskej verzie Motohouse je len 550 Sk, ušetríš 140 Sk a zaradíš sa do rodiny jedného z najpopulárnejších motočasákov posledných rokov.

Predplatné zaisťuje: Mediaprint-Kappa Pressegrosso, a.s.
Oddelenie inej formy predaja
Vajnorská 137
830 00 Bratislava
tel: 02/44 44 27 73
e-mail: predplatné@abompkapa.sk

Českú mutáciu tohto časopisu je možné objednať na adrese:
SEND Predplatné P.O.Box 141, 140 21 Praha 4
tel: +420 225 985 225
e-mail: send@send.cz, www.send.cz

WWW.MOTOHOUSE.CZ

Pridané: 23.10.2008 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač
styx-std-05-10

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria