Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1088 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 3370
Áno, to sú terény kam patrí: 58% (1940)
Nie, južná amerika je super: 42% (1430)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Motohouse 3/2009

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 13.02.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3157 [Novinky - Čo nového v tlači]

Posledné zimné číslo, na ktorého konci už hádam niečo pobzučíme aj na cestách. Môžete sa tešiť na predstavenie noviniek, porovnávacie testy, testy pneu atď. Poďme sa však na to pozrieť podrobnejšie:

 Titulka
Titulka

Jedným prstom do neba

Prvé ABS pre superšport. Dnes to nebude o stovkách metrov po zadnom, o maľovaní milostných kresieb zadnou gumou ani o dlhých brzdných driftoch. Nie, nie, prichádza nová doba a s ňou ďalšia vychytávka, ktorá vám pomôže udržať sa na ceste, pokiaľ sa niečo stane…

 CBR 1000 RR
CBR 1000 RR

Aktuality

aktuality
Ani v tomto čísle nevynecháme úvodné stránky venované aktualitám z domácej pôdy, ale ani povšimnutiahodné vecičky spoza hraníc, o ktorých by bolo škoda mlčať.Test pneu

Test pneu
V minulom čísle sme hľadali najvhodnejšie pneumatiky pre FZ1. Teraz je našou testovacou kobylkou Suzuki GSX-R 600 a my sa budeme opäť snažiť vybrať najvhodnejšiu sadu pneumatík s prihliadnutím na ich ceny. Samostatnou kapitolou v tomto článku je opísanie používania ohrievačov pneumatík, ich výhody a tiež finty nevyhnutné na dokonalé zahriatie pneu.
Porovnávací MH test

Ako sme už párkrát hovorili, často nie je jednoduché získať v jednom týždni viac motoriek a spáchať porovnávací test. Dá sa ale povedať, že sa nám to v poslednej dobe začína dariť viac a dôkazom môže byť práve tento porovnávací test. Tento raz sme sa zamerali na strednú triedu naháčov. Hornet a FZ6 sú už starými známymi a agresívny Street Shiver sa snaží poriadne rozčeriť hladinu. No uvidíme, ako to dopadne…
 Mladá krv
Mladá krv

Predstavenie Ducati Streetfighter

Ducati Streetfighter
Moto: Spomínate si na Ducati chvíľku pred príchodom 1098? Nám sa zdalo, ako by málinko prispali na vavrínoch, pretože do sveta nevypúšťali nič svetoborného. S príchodom už zmieňovanej 1098 sa ale všetko zmenilo ako mávnutím kúzelného prútika. Bol tu tento božský superšport a nasledovali ďalšie modely ako nový Monster, Hypermotard a podobne. Než sme sa z toho spamätali, je tu nová 1198 a k tomu ešte jedna šialenosť v podobe Ducati Streetfighter.
Predstavenie KTM 990 Adventure

Predstavenie KTM 990 Adventure
Oranžové lákadlo pre chlapov, ktorí nevedia robiť kompromisy a nehodlajú sa skladať na motorky, ktoré sú až druhé v poradí. Stroj, ktorý si získal srdcia všetkých ľudských bytostí túžiacich po voľnosti, ktorá sa skrýva tisícky kilometrov od teplej postele. Porovnáme rozdiely medzi staršou a novou verziou, medzi Adventure a Adventure R.
Test XJ6 / XJ6 Diversion

Ak niekto nepozná XJ6 alebo XJ6 Diversion od Yamahy, je pravdepodobne úplný začiatočník. Tieto legendy Yamaha reinkarnovala a dnes ich tu máme hneď vo dvoch podobách – nahej a s polokapotážou. Ak ste zvažovali kúpu lacnejšieho motocykla, ktorý zvládne každodennú cestu do práce, víkendové výlety vo dvojici, hodí sa k čerstvému alebo už zaprášenému vodičáku, budete na týchto stránkach doma.
 Diversion
Diversion

Test Honda VT750DC Shadow Spirit

Honda VT750
Kto tvrdí, že by lepšiu motorku nechcel, ten je buď klamár, alebo sa už dostal na pomyslený vrchol svojich motorkárskych snov. Môže to pre niekoho byť lacný čoprík od Hondy? Kto iný by dokázal položiť zákernejšiu otázku a zároveň na ňu poznať odpoveď ako Somik?
Povenoval sa tejto turisticky vybavenej mašine a tu nájdete jeho postrehy, chválospevné piesne, a ako to už býva zvykom, aj nejaké tie spozorované nedostatky. Alebo že by tu žiadne neboli?
Garáž snov 2008

Garáž snov 2008
V tomto článku angláni zhrnuli, zoradili a porovnali to najlepšie z najlepšieho, čo ich v roku 2008 povozilo, a zostavili rebríček. Bude to znova tá stará obohratá pieseň z ostrovov o najlepších vlastnostiach Triumpha, alebo sa v uplynulom roku našlo za hranicami niečo, čo zhodí a pošliape pýchu Anglicka priamo na domácej pôde?
Čo sa doma upieklo

V tomto čísle sa venujeme prvému kolu ETOP Pionier cupu (ak nerátame vianočné preteky), ohliadneme sa za akciou Sony Ericsson Freestyle Kings a prinášame rozhovor s pútnikom Petrom Kováčom alias Pilgrimom.
 Čo sa doma upieklo
Čo sa doma upieklo

Kupujeme jazdený Triumph TT600 a Daytonu 600/650

Triumph Daytona
Človek kupujúci ojazdenú motorku má jednu obrovskú výhodu. Pokiaľ nekupuje skutočne exotický kus, tak je takmer isté, že nebude jediným vlastníkom stroja rovnakého druhu. Teda môže čerpať zo skúseností a poznatkov iných majiteľov, ktorí poznajú svoje stroje ako vlastnú dlaň. Už pred príchodom na miesto činu presne vie, ktoré neduhy sú na tom-ktorom stroji najčastejšie. Zvažujete kúpu jazdeného Triumpha TT alebo Daytony? Potom tu nájdete veľa užitočných informácií.Prestavba

raritka
Kto mal niekedy tú česť mať pod zadkom naštartovaného Harleya, musí priznať, že to je zážitok. Tej motorke sa nič iné nevyrovná. A dokážete si predstaviť mať pod sebou bublajúci Big Twin hneď dvakrát?


Adventura

Adventura
Expedícia Čína 2008. Po stopách Marca Pola, teda po Hodvábnej ceste, alebo aj sedemnásť tisíc kilometrov na motocykloch značky Kentoya. Zaujímavé čítanie z miest, na ktoré sa nechodí práve najbežnejšie. Pokiaľ máte radi exotiku, víta vás prvá časť tohto cestopisu.


Šport

šport
Boli sme na prvých testoch WSBK – a tu sú prvé neupravené dojmy z rozbehnutých príprav tohto seriálu. Portimão (POR) 25. január 2009: Yamaha splnila svoj sľub a zvuk jej motorky silne pripomína mašiny z MotoGP – rovnaký zvuk má aj nová Aprilia. Nie je to až také urevané, skôr v tom počujete tú hrubosť, chrčivosť. Človeku sa až ježia chlpy...
Plagát

PlagátÚplne na záver

si dovoľujem priložiť krátky video-výcuc z akcií, ktoré sa nám podarilo obehnúť.

PREDPLATNÉ

Motohouse za 69 Sk, ročné predplatné 550 Sk

Ročné predplatné slovenskej verzie Motohouse je len 550 Sk. Ušetríš 140 Sk a zaradíš sa do rodiny jedného z najpopulárnejších motočasákov posledných rokov.

Predplatné zaisťuje: Mediaprint-Kappa Pressegrosso, a.s.
Oddelenie inej formy predaja
Vajnorská 137
830 00 Bratislava
tel: 02/44 44 27 73
e-mail: predplatné@abompkapa.sk

Českú mutáciu časopisu je možné si objednať na adrese:
SEND Predplatné, P.O.Box 141, 140 21 Praha 4
tel: +420 225 985 225
e-mail: send@send.cz, www.send.cz

WWW.MOTOHOUSE.CZPridané: 13.02.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria