Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1086 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 7854
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4632)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3222)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Guyot-Dussauge-Scarnato: trio víťazov 24 hodinovky

 Zdieľať

Pridané: 18.04.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4841 [Šport - Ostatné]

Dokázali to ! 10 rokov po Yamahe s pretekármi Nicotte-Bonhuil-Monneret, Christophe Guyot, Nicolas Dussauge a Sébastien Scarnato vyhrali pretek 'Bike 24 Hours of Le Mans' so súkromnou motorkou.

Motorkou teamu GMT Suzuki číslo 94. "Je to neuveriteľné! Vedeli sme, že budeme rýchli, ale toto..." Christophe Guyot tomu nemôže uveriť: "Motorka je nová. Chceli sme sa pripraviť na Bol d'Or. Le Mans mal byť pre nás len prvými testovacími jazdami!"

Prvý prešli cez štartovaciu čiaru, prvý prišli do cieľa, prvý súkromný team, prvý z kategórie Superproduction: Suzuki číslo 94 jednoducho celkovo nemali žiadne závažné problémy. "Ani sme nesnívali o takomto scenári.", pokračuje Guyot. "Očakávali sme mechanické problémy. Na štarte som povedal Seb-ovi [Scarnato]: Choď dopredu, choď na hranici, ak to motorka nevydrží, nič sa nedeje, to je osud! Tu, v Le Mans, nemôžeme jazdiť normálne".

Traja jazdci boli najprv prekvapený ich vlastnými výkonmi - niekedy jazdili bezpečne, ale niekedy až extrémne... Taktika bola z každého uhla pod dohľadom dodávateľa: Dominique Meliand-a "On je obrovský človek", obdivuje Christophe Guyot, "Bez neho by sme tu nikdy neboli! Tu je dôvod: po tom ako vedúca Honda havarovala, boli sme iba kolo pozadu, neboli sme si istý akú taktiku zvoliť. "Netrúfali sme si zaútočiť", dodáva Guyot. "Dominique prišiel ku mne a povedal mi: Keby som bol tebou, naháňal by som Hondu". A zbytok je história.

Jediné obavy na ceste k Superprodukčnému víťazstvu boli nepatrné problémy s brzdami v poslednej hodine: "Veľa sme diskutovali", vysvetľuje Guyot. "Mali sme na výber: stratiť čas vymieňaním brzdových doštičiek, alebo risknúť všetko. Rozum zvíťazil: doštičky sme vymenili počas poslednej nekonečnej zastávky v boxoch, a Suzuki bola pripravená dokončiť preteky v najlepšej kondícii."

Víťazovo je tiež odmena pre Nicolasa Dussauge-a a Sébastiena Scarnta, dvoch ďalších pretekárov z víťazného tria. Dussauge, bývalý člen Francúzskeho teamu, a tiež člen Tech 3 v roku 1994 v Grand Prix, kde bol iba "náhradníkom." Scarnato vyhral Le Mans po tom čo musel prerušiť kariéru na jeden rok! "Na začiatku sme so Seb-om nevedeli kam ideme", dodáva Dussauge. "Naše víťazovo je ako boj Dávida s Goliášom. Je to vinikajúce."

Zdroj: www.lemans.org

Pridané: 18.04.2001 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Muža so závažnými popáleninami priviezli do nemocnice. Po RTG mu hovorí primár..veď vy máte viac zlomenín, ako popálenín..boha! Tí kokokti ma lopatami hasili..

Ďalšie vtipy »