ISSN 1336-6491 | Online: 1988 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16801)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (11358)

ME v motokrose Veľké Uherce – Slováci dominovali v EMX85

Pridané: 21.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4262 [Šport - Motocross]

Počas uplynulého víkendu sa na motokrosovej trati Vinohrad vo Veľkých Uherciach uskutočnili majstrovstvá Európy v motokrose tried EX Open, EMX85 a EMX85. Celkovo sa na štart postavilo 87 jazdcov z desiatich krajín.

Pre slovenské farby bola potešujúca hlavne trieda EMX85, kde sa na záverečný stupeň víťazov postavili hneď dvaja Slováci. Zvíťazil Denis Poláš pred druhým Kristensom Drevinskisom z Lotýšska a ďalším slovenským jazdcom Pavolom Repčákom na treťom mieste. V prvej jazde síce zvíťazil Karl-Robert Reinike z Estónska pred dvojicou Slovákov Denisom Polášom a Pavolom Repčákom. V druhom finále dominoval ďalší zo slovenských jazdcov Richard Šikyňa, za ktorých dojazdil celkový víťaz Denis Poláš a Kristers Drevinskis z Lotýšska. Richard Šikyňa, líder tohtoročných majstrovstiev SR a i ČR triedy MX85, pre technické problémy na svojom motocykle KTM prvú jazdu nedokončil.

V kubatúre najmladších jazdcov EMX65 v prvej finálovej jazde zvíťazil ruský jazdec Timur Petrashin pre druhým Ukrajincom Mykola Moskaljukom a ďalším Rusom Danilom Balandinom. Mladučký ruský jazdec Timur Petrashin zvíťazil i v druhej jazde pred Moskaljukom, tretí dojazdil Andreas Hiemägi z Estónska. Konečné poraie triedy EMX65 vo Veľkých Uherciach kopírovalo výsledky prvej jazdy: 1. Timur Petrashin (RUS), 2. Mykola Moskaljuk (UKR), 3. Danil Balandin (RUS). Zo slovenských jazdcov skončil najlepšie Denis Šikyňa na 14.mieste.

V prvej finálovej jazde seniorskej triedy EMX Open zvíťazil Evgenij Tyletski z Bieloruska pred Romanom Morozovo z Ukrajiny a Matejom Jarošom z Chorvátska. Víťazstvo v druhom finále patrilo Artemovi Sadilovovi z Ruska pred druhým Bielorusom Tyletskim a slovenským jazdcom Tomášom Šimkom. V konečnom súčte dvoch finálových jázd zvíťazil Evgenij Tyletski pred druhým Artemom Sadilovom z Ruska a Matejom Jarošom z Chorvátska. Za medailovou trojicou skončili hneď traja slovesnkí jazdci, Tomáš Šimkovi na štvrtom mieste, Vladimír Kasala 5.miesto a Andrej Bilčík 6.miesto.

Napriek sledovanému úspechu slovenských hokejistov sa na zápolenie motokrosových jazdcov vo Veľkých Uherciach prišlo pozrieť viac ako 4 500 divákov, ktorým usporiadateľský Motoclub Veľké Uherce pripravil veľmi zaujímavé športové podujatie na novej upravenej trati, ktorej pripravenosť bola vyzdvihnutá i medzinárodnou jury.

Pridané: 21.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať