Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1016 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 982
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (583)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (399)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

  [Verzia pre tlač] Tlač

Priedušné a vodotesné komfortné sedadlá Touratech

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.11.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3038 [Novinky - PR článok]

Osvedčené komfortné sedadlá Touratech sú teraz k dispozícii pre mnoho nových modelov motocyklov aj v patentovanej priedušnej verzii.

Priedušné komfortné sedadlá Touratech sú ako moderné funkčné oblečenie pre motorkárov. Umožňujú vlhkosti odísť von, zatiaľ čo ostávajú stále vodotesné. Tieto vlastnosti sú potrebné pre dobré zvládnutie odvodu tepla a vlhkosti od sedacej časti jazdca.

Ak si uvedomíme fakty ohľadom prúdenia vzduchu, prídeme na to, že dokonca aj to najlepšie priedušné motorkárske oblečenie je nám na nič, ak sedadlo pod ním bráni prúdeniu vzduchu a odvádzaniu tepla. Testy v Afrike, východnej Ázii a latinskej Amerike presvedčivo preukázali výrazne zvýšený komfort sedenia pri jazdách v horúcom počasí, pokiaľ boli motocykle osadené priedušnými komfortnými sedadlami Touratech. Dokonca aj pri stredoeurópskych teplotách, ktoré sú z roka na rok vyššie, je odporúčané pre zvýšenie komfortu používať priedušné komfortné sedadlá Touratech.

Sedadlá Touratech sú vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré sú vhodné pre každodenné použitie a spĺňajú vlastnosti pri vytváraní dokonalých ergonomických tvarov sedadiel, vhodných na prekonávanie dlhých vzdialeností. Špeciálne penové jadro je starostlivo navrhnuté tak, aby čo najlepšie zapasovalo do anatomických tvarov jazdca. Jadro zabezpečuje, že hmotnosť a sily pôsobiace pri sedení sú rovnomerne rozložené tak, aby sa zabránilo vzniku dekubitov a to aj počas jazdy prekonávajúcej aj mnoho kilometrov naraz.

Patentovaná konštrukcia sedadla Touratech

Patentované komfortné priedušné a vodotesné sedadlá Touratech sa skladajú zo špecifického nosiča sedadla, ktorý zabezpečí uchytenie sedadla do pôvodných úchytných bodov na motocykli. Nosič je vyrobený z PUR plastu s vrstvou s otvorenými pórmi a na ňom je ďalšia vrstva z PUR peny. Jadro sedadla Touratech sa ďalej skladá z poslednej vrstvy tvorenej špeciálnou priedušnou mriežkovitou „spacer“ textíliou. Táto textília zabezpečuje dokonalú výmenu vzduchu medzi sedadlom Touratech a okolím. Jadro je kryté nepremokavým, avšak priedušným textilným materiálom (laminovaná membrána podobná membránam použitým v kvalitnom motorkárskom oblečení) s uzavretými švami. Vrchná textília na komfortných sedadlách Touratech je naviac opatrená fluorokarbónovou impregnáciou odpudzujúcou špinu. Komfortné sedadlá Touratech sú na povrchu kryté aj vrstvou teflónu, čím sa stávajú komfortné sedadlá Touratech nie len vodotesnými, ale aj voduodpudivými a vďaka tejto vrstve sa ľahko čistia.

Kľúčom je odvod pary a zabezpečená priedušnosť

Vodná para vznikajúca medzi jazdcom a sedadlom je odvádzaná cez priedušný materiál do základnej dištančnej tkaniny. Odtiaľ sa para ďalej dostáva nadol cez sieťovitú štruktúru tkaniny jadra, PUR penu až k veľkým pórom samotného nosiča komfortného sedadla Touratech. Odtiaľ už pare nič nebráni dostať sa preč zo sedadla do okolitého prostredia. Vynikajúca cirkulácia vzduchu a pary je naviac umocnená rôznymi pohybmi jazdca po sedadle a pri natriasaní po prejazde nerovnosťami vozovky (efekt čerpadla). Táto výmena vzduchu by však nebola možná pri použití bežnej koženky ako vrchnej vrstvy sedadla, ako je tomu u bežných sedadiel. Žiadne priedušné motooblečenie by v tomto prípade nemohlo naplno plniť svoju funkciu a preto sú priedušné komfortné sedadlá Touratech dôležitým doplnkom starajúcim sa o Vaše pohodlie.

Video: Komfortné sedadlá Touratech

Ďalšou výhodou priedušných komfortných sedadiel Touratech je fakt, že sú dodávané tak, aby boli ihneď pripravené pre montáž na motocykel. Pri ich inštalácii nie je nutné robiť žiadne zmeny na motocykli.

Priedušné komfortné sedadlá Touratech sú k dispozícii v štandardnej, zvýšenej aj zníženej verzii, čím jazdec dokáže ovplivniť ergonómiu svojho motocykla a zvýšiť tak aj svoju bezpečnosť (znížená verzia sedadla pomôže zlepšiť kontakt chodidla s podkladom). Niektoré z nich sú k dispozícii aj ako tandemové sedadlá pre spolujazdcov a tiež aj ako jednodielne športové sedadlá (všetky verzie už dostupné aj pre novinku BMW R1200GS Adventure).

Kompletnú ponuku komfortných priedušných sedadiel Touratech nájdete po kliknutí na nasledujúci odkaz: shop.touratech.sk/vybavenie-motocykla/sedadla

Pridané: 14.11.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria