Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 683 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3730
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2312)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1418)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Redbull Get On Top 2001

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 26.09.2001 Autor: Keso
Čitatelia: 5418 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

Úplne nezávislý pohlad na akciu Redbull Get On Top. Žiadne faktické informácie v tomto príspevku nenájdete, lebo som si nerobil poznámky a vôbec som neplánoval písať z nej reportáž.

Príchod na samotnú akciu bol bezproblémový. Záchytné parkovisko bolo ešte v celku prázdne a tak som nemal žiadny problém zaparkovať. Pobrali sme sa teda smerom ku kopcu v obavách o koľko sme prišli, lebo bolo už 9:30 a podla programu už mali prebiehať kvalifikačné jazdy. Priznám sa, že na akcii podobného druhu som bol prvý krát a preto som nevedel odhadnúť počet účastníkov. Na moje veľké prekvapenie sa ich tu zišlo až okolo 70 a kvalifikačné jazdy ešte nezačali. Usporiadatelia dovolili každému jazdcovi jednu tréningovú jazdu a potom sa to už začalo.

Trať bola štyri metre široká a 180 metrov dlhá. Reálne sa dalo dosiahnuť okolo 160 metrov, lebo ďalej bol veľmi veľký skok. Ako prvé nástrahy boli tri pozdĺžne jamy cez celú šírku trate. Hlavne tretia jama robila slabším pretekárom určité problémy. Ďalej nasledovala podla komentátorov šotolina ale podla mňa to boli kamene s priemerom asi 5 az 10 cm. Potom nasledovali tri polená cez trať a kto nemal potrebnú rýchlosť tak na nich väčšinou skončil. Tieto polená začínali vo vzdialenosti 90 metrov od startu.

Na začiatku mali pretekári problémy s už spomínanou treťou jamou. Ale postupne ako sa ich viac a viac vrhalo na trať, začali sa cez túto nástrahu dostávať. Pamätám si na burlivý potlesk, ked sa prvý pretekár dostal cez stometrovú hranicu. Ako pribúdalo jázd a čaš plynul prichádzalo stále viac a viac ludí. Organizátori odhadli dav na cca pät tisíc ludí.

Medzi dvomi kvalifikačnými a pred prvou finálovou jazdou prezentoval svoju freestyle show Petr Kuchar. Ludia len nechápavo pozerali a zabudli v úžase aj tieskať. Medzi prvou a druhou finálovou jazdou bola trialová vsuvka, z ktorej najlepsia časť bola rozhodnutie trialistu vyskúsať súťažnú trať. V poklude na sa na nu vybral a v poklude ju aj celú zdolal, čo bola aspoň podla mňa pekná fajka súťažiacim.

Sútaž kreativita mala siedmych účasníkov. Ak vynechám "kreatívnych" len s rohami na prilbe, tak ostanú štyria. Z toho ak vynechám dva špeciály na hillclimbing, tak zostali traja naozaj kreatívni úcasníci. Jeden bol na motocykli ČZ 125 alebo 175 z roku 1944 v prevedení člen SS, v prilbe a dlhom čiernom plášti. Druhý jazdec bol na motorke, ktorá pripomínala červeného býka, logo firmy redbull a tretím bola "žena na biku". Perfektná maska ženy so zásterou, ručníkom a velkou bábkou, ktorá akoby robila spolujadzca.

Samotné výsledky neviem, lebo počasie vydržalo len pokial sa jazdilo, akoby si pretek chcelo vychutnať aj slnko. Hned po poslednom pokuse zdolať kopec sa spustil jemný dázd a my sme sa pobrali spät, smer Bratislava.

Záverom by som povedal, ze šlo o vydarenú akciu, len by som usporiadatelom doporučil nabudúce rozostaviť viacej smetných košov aby neboli poháre úplne všade.

Pridané: 26.09.2001 Autor: Keso pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Papajko

## # # # Přistoupí Fousáč k bankovní přepážce:
## # # # "Můžu si tady otevřít účet?
## # # # "Jaký typ účtu byste si tak, pane, představoval?", ptá se úřednice.
## # # # "To je snad jedno, kurva!"
## # # # "Pardon, pane? Zřejmě jsem se přeslechla!"
## # # # "Řek jsem, že je to kurva jedno! Prostě ňákej zasranej účet."
## # # # "Takové výrazy tady, pane, nemůžete používat!"
## # # # "Do prdele, jaký výrazy?!"
## # # # Dialog se ještě chvilku podobně rozvíjí, až úřednice ztratí
## # # # trpělivost a odejde pro manažera.
## # # # Manažer s ní přichází k Fousáčovi:
## # # # "Nějaký problém, pane?"
## # # # "Kurva, jakej problém. Akorát jsem vyhrál ve sportce zasranejch
## # # # dvaašedesát melounů a
## # # # chci si tu prostě otevřít jeden zajebanej účet!"
## # # # "Aha," usměje se mile manažer "a tahle stará píča vám kurví náladu,
## # # co?"
## # # #

Ďalšie vtipy »