Anketa:
Red Bull Get On Top aj tento rok - registrácia jazdcov spustená!
ZdieľaťPridané: 15.07.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5637 [Novinky - Pozvánka]
Dva dni. Dvesto jazdcov. Dlhšia a náročnejšia trať. To sa rovná iba jedinému - dvojnásobku akcie na Red Bull Get on Top 2017!
Víkend od 15. do 16. septembra 2017 bude patriť nekompromisnému vertikálnemu duelu na dvoch kolesách. Komu pri slovách dobrodružstvo, adrenalín a výzva začína srdce biť rýchlejšie ako zvyčajne, ten by nemal obísť registráciu na www.redbull.sk/getontop. Legenda je späť a do Porúbky zvoláva jazdcov zo všetkých kútov Slovenska a sveta.
Kto by sa nechcel stať kráľom či kráľovnou nekompromisných pretekov, aké nikde inde na svete nenájdete? Netreba váhať ani čakať! Registrácia na Red Bull Get on Top je otvorená a do vyraďovacích duelov sa dostane rovných 200 jazdcov. Akcia opäť mieri do Porúbky pri Žiline. Na miesto, kde sa to všetko v roku 2001 začalo a minulý rok po dlhej pauze vo veľkom štýle a s ešte väčším rachotom motorov vrátilo.
Na štarte sú znova vítaní všetci statoční, s cross alebo enduro motorkou, bez rozdielu kubatúr a tried. V dueloch pôjde o rýchlosť, ale rozhodne aj technika, či taktika. Skúsenosti z minulého ročníka nebudú na škodu, ale to ešte nič neznamená. Kopec je síce stále rovnako strmý, ale trať bude tento rok dlhšia, prekážky náročnejšie a konkurencia odhodlanejšia.
Minulý rok sa prepisovala história. Nepokorený kopec v Porúbke sa konečne podarilo zdolať. Vo veľmi tvrdej konkurencii obsadil prvé miesto slovenský jazdec Thomas Hostinský, za ktorým v tesnom závese ostali českí účastníci - David Cyprián na druhom mieste a Patrik Markvart tretí.
Víťazkou ženskej kategórie sa stala Katarína Juríčková, Karin Hostinská obsadila druhé miesto. Pripravte sa na celé dva dni nabité akciou, unikátnu trať, zradné prekážky, napínavé súboje a veľké víťazstvá. September patrí nekompromisne vertikálnemu duelu, Red Bull Get on Top 2017.
Pridané: 15.07.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Registrácia na Red Bull Get on Top 2016 je spustená - Redakcia
- Red Bull GET ON THE TOP 2002 - mike
- Taký napínavý Red Bull Get on Top tu ešte nebol - Redakcia
- Red Bull Get on Top 2016 a jeho nekompromisný návrat - Redakcia
- Red Bull Get on Top sa 24. septembra 2016 vracia do Porúbky pri Žiline - Redakcia
- Red Bull Get On Top 2018 - nekompromisne a vertikálne už po šiesty raz - Redakcia
- Redbull Get On Top 2001 - Keso
- Red Bull Get on Top 2016 vypukne už túto sobotu - Redakcia
- Sezóna SMF 2017 štartuje už tradične v Borskom Mikuláši - Redakcia
- MM SR, Alpe Adria, MACEC Cup a majstrovstvá Maďarska Enduro Lovčica 2017 - Redakcia
Ďalšie články tohto autora:
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- Inovované Piaggio Liberty - nový štýl aj technológie
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- Harley-Davidson predstavil novinky 2025: Street Glide Ultra, cestnejšiu Pan America 1250 ST a šesť inovovaných cruiserov
- ... zobraz všetky články od tohto autora

Galéria ku článku:
Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!