Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 645 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26015
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15739)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10276)
Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (14)  [Verzia pre tlač] Tlač

MotoGP 2015 - VC Austrálie - fantastický Iannone tretí, Lorenzo sťahuje Rossiho náskok

 Zdieľať

Pridané: 18.10.2015 Autor: Beal
Čitatelia: 6489 [Šport - MotoGP]

Šampionát končí, súboj v Yamahe stále aktuálny, Lorenzo sa doťahuje na Rossiho.

Seriál článkov - MotoGP 2015:

| Seriál článkov: MotoGP 2015 |

120 kilometrov austrálskeho preteku (Phillip Island) sľubovalo drámu už od konca minulotýždňového preteku v Japonsku. Pozornosť sa sústreďuje už len na súboj jazdcov Yamahy o zisk titulu majstra sveta, nik iný už nie je v hre a tomu sa prispôsobila aj réžia pred štartom preteku na Philip Island, keď sa najväčšej pozornosti dostalo práve Lorenzovi a o dva rady ďalej stojacemu Rossimu. Hold, kvalifikácia nedopadla podľa jeho predstáv. Rýchly okruh sedel najmä Ducati, ktorá bola o triedu ak nie aj dve rýchlejšia od zvyšku pola. Že išlo o napínavý pretek vidieť aj mojich dvoch stranách poznámok, tak poďme na to.

29-iannone-93-marquez-99-lorenzo- MotoGP 2015 - VC Austrálie

Ako som už písal, po zhasnutí červených svetiel odpálil najlepšie Iannone na Ducati, ktorej ťah by závidel aj Jurij Gagarin. Pestrofarebná zmes jazdcov sa vrútila do prvej pravej a zaobišla sa našťastie bez pádov. Na druhé miesto sa zaradil Lorenzo potom Marquez, Cal Crutchlow a až potom Rossi.
Ešte počas tohto istého kola sa späť na prvé dokázal pretlačiť Lorenzo, Pedrosa obehol Marqueza a na cieľovke sa vrátil na prvé Iannone. To už na trati čakala na svoj najsilnejší zážitok v živote čajka.
Bielym perím vibroval zvuk blížiacich sa špeciálov, keď spoza horizontu vypálil Iannone sledovaný Lorenzom. Diváci pri veľkoplošnej obrazovke v kancelárii ochranárskej skupiny Vlk stuhli bezmocnosťou, zatiaľ čo sa nevládne telo už len so zlomkom peria metalo po kapote a neskôr Iannoneho prilbe. Musela to byť poriadna šupa, ktorá na pár stotín odviedla Iannoneho pozornosť a prvú pozíciu okamžite prebral Lorenzo.

93-marquez - MotoGP 2015 - VC Austrálie

Krátko po tragickej udalosti jazdci vyšli na cieľovú rovinku, kde s brutálnym ťahom Ducati nedal Iannone nikom šancu a opäť sa zaradil na prvé miesto. Pre porovnanie, jeho stroj dosahoval v týchto miestach maximálku okolo 342 km/h zatiaľ čo Lorenzo iba 328 a v spleti týchto čísel som zabudol spomenúť, že na tretie odsunul Lorenza Marquez.

Áno, čítate už dlho, a to sme len v treťom kole, keď sa Marc pokúsil zabojovať o prvú pozíciu ale bol príliš dlhý a zaradil sa späť na tretie za stále vedúceho Iannoneho a druhého Lorenza. Ešte počas tohto kola sa dokázal späť na prvé natlačiť Lorenzo, čo mu na rovinke zas oplatil Ianonne, aby bol v prvých zákrutách opäť pokorený Yamahou. Konečne sa k nám dostal signál aj z vesmírnej lode Rossiho, tá sa pretlačila cez Crutchlowa a Pedrosu na štvrté miesto.

99-lorenzo - MotoGP 2015 - VC Austrálie

Len o jedno kolo neskôr sa Rossi dostal cez Iannoneho na tretie a hneď v ďalšom po chybe Marqueza, keď bol opäť dlhý, išiel na druhé. Svorka vlkov nezaspala, Marquez sa dokázal v tom istom kole vrátiť na druhé, lenže ešte než stihli prejsť cieľom opäť sa cez neho natlačil na druhé Rossi a okamžite na tretie aj Iannone. Čo tu ten chlap ešte robí, sakra? Akurát že poradie po prejdení priestoru štartu a cieľa v ďalšom kole už bolo úplne iné, prvý Lorenzo, Iannone, Marquez a Rossi.

Chvíľku na to si druhú pozíciu opäť berie Marquez a o pár zákrut Iannoneho odsúva na štvrté Rossi. Andrea si však nerobí ťažkú hlavu, stačilo počkať na cieľovú rovinu, prihodiť do kotla a s úsmevom na perách cmukol Rossiho i Marqueza a vracia sa späť na druhú pozíciu o ktorú ho v zákrutách zas najskôr oskalpuje Marquez a potom Rossi.

29-iannone - MotoGP 2015 - VC Austrálie

Je pol preteku za nami a zatiaľ neohrozený je len Lorenzo na prvom mieste, no z jeho náskoku začína nebezpečne odkrajovať druhý Marquez a netrvalo dlho, pokým sa dokázal nalepiť na modrú Yamahu. V tejto časti preteku sa vedenie rozdelilo na dvojice, v prvej súperili Lorenzo s Marquezom a v druhej s miernym odstupom zas Rossi s Iannonem. Ten na svojom rovnom úseku opäť obehol Rossiho a jeho čas v prvom sektore bol lepší od Lorenzovho, ktorého vzápätí zosadil z trónu Marquez. Poradie desať kôl do konca Marquez, Lorenzo, chvíľku nič Iannone a Rossi.

Pretek neustále gradoval, Iannone sa dokázal dotiahnuť na druhého Lorenza a Rossi strelil najrýchlejší čas. Sedem kôl pred koncom dokázal Lorenza obehnúť Iannone (hádajte kde), ale zďaleka nebolo rozhodnuté, ponevač Jorge sa v prvých zákrutách vrátil na druhé o pár sekúnd cez Marqueza na prvé. Prvá štvorica bola opäť nalepená na kope a jazdila spolu bez najmenších rozostupov.
Trošku to celé skrátim a nasledujúce tri kolá vám priblížim len z poznámok. Iannone išiel na druhé cez Marqueza, Marc ide na druhé cez Iannoneho, Rossi ide na tretie cez Iannoneho, Ducati je opäť rýchlejšia a Iannone ide na tretie, Rossi je na Marquezovi. Vitajte v troch posledných kolách.

93-marquez - MotoGP 2015 - VC Austrálie

Valentino Rossi sa dostal na druhé miesto, no kým stihol vypnúť smerovku bol tam opäť Iannnone. Dva kolá do cieľa bolo poradie Lorenzo, Iannone, Marc Marquez a Rossi. V poslednom kole to bolo napínavejšie ako kedykoľvek predtým počas tejto sezóny. Po cieľovej rovinke sa podarilo Marquezovi poslať svoju Hondu na druhé cez Iannoneho, Valentino Rossi sa pretlačil na tretie, Marc Maquez sa dokázal nalepiť na Lorenza a poslal ho za svoj chrbát. Na chvíľku bolo poradie prvý Marquez, druhý Lorenzo a tretí Rossi, lenže to sa to tohto príbehu opäť vkradol Iannone a poslal Rossiho mimo stupňa víťazov.

Dnešný pretek bol tak mimoriadne napínavý od samého štartu až po prejazd cieľom. Oplatilo sa vstať. V celkovom poradí stále vedie Valentino Rossi s 296 bodmi, no jeho náskok od Lorenza sa zmenšil už len na jedenásť bodov. Tretí v celkovom poradí je napriek smolnej sezóne Marc Marquez.
Vidíme sa o týždeň v Malajzii.

CELKOVÉ PORADIE

Pos.RiderBikeNationPoints
1Valentino ROSSIYamahaITA296
2Jorge LORENZOYamahaSPA285
3Marc MARQUEZHondaSPA222
4Andrea IANNONEDucatiITA188
5Dani PEDROSAHondaSPA165

foto: motogp.com (keď pridajú iné, vymeníme)


Pridané: 18.10.2015 Autor: Beal Zdieľať

Seriál článkov - MotoGP 2015:

| Seriál článkov: MotoGP 2015 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (14)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria