Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1566 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2019::

» Dakar 2019 - 10. etapa

08:48 - Posledná etapa Dakaru 2019 nebola vôbec len do počtu. O prvé miesto bojoval Toby Price a Pablo Quintanilla keď medzi nimi bolo len 62 sekúnd. Pablo bol ten ktorý musel útočiť avšak privodil si fakt nepekný pád keď preskočil dunu a dopadol na rovinu. Toby Price štartoval za ním no s poraneným zápästím a keď ho stretol vedel že získa titul a aj tam sa pri ňom zastavil. Pablo...

» Sleduj našich aj na Africa Eco Race 2019
Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 231
Áno, to sú terény kam patrí: 68% (157)
Nie, južná amerika je super: 32% (74)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Druhé kolo ESX CUP Spišské Vlachy vypálilo výborne: pre jazdcov aj pre divákov

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 17.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 986 [Šport - Motocross]

Slnko, skvelé preteky a trojtisícová divácka kulisa – aj takto by sa dalo v skratke popísať druhé kolo ESX cupu v Spišských Vlachoch. 150 pretekárov meralo cestu na Spiš aby si napravili chuť po prvom prašnom kole v Levoči. Podujatie prišiel podporiť aj nový prezident SMF (Slovenská motocyklová federácia), Peter Lazar a pofandiť bratovi prišla lyžiarka Petra Vlhová.

Druhé kolo ESX CUP Spišské Vlachy vypálilo výborne: pre jazdcov aj pre divákov

Druhé kolo ESX CUP Spišské Vlachy vypálilo výborne: pre jazdcov aj pre divákov

MX1 Hobby

Hobby pretekári na vyšších kubatúrach v MX1 si v Spišských Vlachoch nič nedarovali. O prvenstvo sa popasoval Viktor Kováč aMilan Tekeľ. Po víťazstve v prvej jazde, Tekeľovi druhá nevyšla a preto sa z výhry tešil Kováč. Stabilne dvakrát tretí do cieľa prišiel Radovan Bernát.

MX4, MX4+, Twinshock

Skôr narodení páni spolu s pánmi na historických motocykloch obsadili celú rampu. Medzi veteránmi po 40tke (MX4) zvíťazil Róbert Zigo pred Radoslavom Kedžuchom a Ľubomírom Imrichom (Bang MX team). U veteránov po 50tke (MX4+) bol najrýchlejší Peter Pipich (Motoklub Medzibrod), za ním sa umiestnil Ukrajinec Volodymyr Zavadetsky a jeho tímový kolega Peter Faltáni (Motoklub Medzibrod) bol tretí.
Twinshock, kategóriu historických motocyklov, si podmanil Miroslav Marônek na svojej ČZte.

Druhé kolo ESX CUP Spišské Vlachy vypálilo výborne: pre jazdcov aj pre divákov

MX65, MX85, Lady

Medzi najmenšími 65kármi boli kocky hodené hneď od začiatku. Prvú pozíciu si neohrozene strážil Zimek Přemysl, druhú Maksymilián Matyasik z Ukrajiny a tretiu Tomáš Kytka. U starších chlapcov na motocykloch s objemom 85cm 3 zabodoval Nikolas Marek. Tempo s ním dokázal držať iba Jaroslav Katriňák (MX Slávia Martin), ktorý v druhej jazde povzbudený holeshotom z úvodu, prišiel do cieľa v tesnom závese za Nikolasom. Katriňák skončil druhý a tretí bol Samuel Ševčík.

Anka Piarová (Motoklub Medzibrod) bola v Vlachoch najrýchlejším dievčaťom na trati v oboch finálových jazdách, druhá skončila Mária Klimčíková a tretia Eva Bunová.

MX2 Hobby

Plné prekvapení boli rozjazdy kategórie MX2. Ani jeden z víťazov finálových jázd nestál na stupienku víťazov. Daniel Timko síce prvú rozjazdu vyhral, ale druhú pre technické problémy nedokončil. Rovnaký osud stihol aj Petra Malého, ibaže v druhej jazde. Zvíťazil tak dvakrát druhý, Tomáš Ballo. Z druhého miesta sa tešil Ľuboš Pohorelec a tretí bol Boris Vlha, ktorého prišla na preteky podporiť aj jeho sestra a naša lyžiarska hviezda, Petra Vlhová.

MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MX Junior 125

Jaroslav Antalič (Rebuy Stars MX team) to v MX OPEN opäť raz pekne rozohral. Dve víťazstvá a jeden holeshot pekne rozpálili divákov. Šťastie v nešťastí mal Martin Tóth, keď v prvej jazde dal hoslehot a prišiel do cieľa za Antaličom a druhú rozjazdu nedokončil kvôli poruche motorky. Druhé miesto tak obsadil Silvester Mondok a tretie Samuel Sedlák.

Kategória MX2 patrila Radoslavovi Matulovi (MX Slávia Martin), druhé miesto bez väčších zaváhaní obhájil Peter Valyik (Ford Szilcar Racing team) a tretie Martin Greňo. Medzi Juniormi s menšími kubatúrami, MX Junior 125, zabodoval Filip Benčík a v MX2 Junior sa predviedol Norbert Klausz.
Ďalšie podujatie bude 16.7.2018 vo Vislanke

Tretie kolo seriálu ESX CUP – regionálny pohár Východ bude hostiť trať vo Vislanke. Trať na ktorej trénuje aj minuloročný majster Slovenska, Samuel Struk, bude pripravená o mesiac a pol na motokrosové zápolenie. Nenechajte si to ujsť a do diárov si zapíšte motokros vo Vislanke veľkými písmenami.

Viac info o ESX CUP 2017: esxcup.sk/
alebo na facebooku: www.facebook.com/esxcup2017/

Autor článku: Mgr. Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Dávid Adamkovič

Druhé kolo ESX CUP Spišské Vlachy vypálilo výborne: pre jazdcov aj pre divákov

Pridané: 17.05.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria