ISSN 1336-6491 | Online: 1546 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15807)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (3)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pionier Cross Čifáre - urputné boje na novej trati

Pridané: 11.08.2018 Autor: Michal Poliak
Čitatelia: 5211 [Šport - Motocross]

Za krásneho, až spaľujúceho slnečného počasia sa v prívetivom prostredí s množstvom stromov a zelene v katastri obce Čifáre uskutočnil 4. augusta 2018 v poradí už 6. pretek celoslovenského pohára Pionier Crossu 2018 pod názvom Pionier Cross Čifáre.

Pionier Cross Čifáre

Podujatia sa zúčastnilo 27 pretekárov v troch kategóriách a v troch rozjazdách. Najpočetnejšou bola trieda Klasik s počtom 13 súťažiacich. Nezaostávala v počte jazdcov trieda Tuning s 10 pretekármi. Menej početnou bola trieda špeciál so 4 jazdcami. Súčasťou podujatia bol aj vložený pretek detí. Súboj s veľkým elánom odjazdili 4 najmenší pretekári.

V programe celoslovenského pohára bolo miesto konania úplnou novinkou. Pre organizátorov bolo podujatie veľkou výzvou. Pionier Team Topoľčianky v zastúpení bratov Poliakových, Petra z Topoľčianok a Michala zo Žitavian spolu so svojimi rodinami a Pionier Crossu Čifáre podporovaný rodinou Erika Imreho z Teliniec a priateľov pripravili zaujímavú, rýchlu, technickú trať. Poďakovanie patrí rodine Gyuricovej, za fantastický guláš a Márii Gyuricovej za album fotografií.

Vrásky na čele organizátorom spôsobili prívalové dažde. Dva dni pred pretekom bola zaplavená príjazdová cesta, aj časť trate. Podujatie bolo ohrozené, ale s pozitívnym myslením partie ľudí, ktorí priložili ruku k dielu a s technikou sa podarilo trať a cestu odvodniť. Super, podarilo sa. V sobotu ráno bola trať spôsobilá, pripravená pre súboj motorov.

Pionier Cross Čifáre- Jakub Poliak

Za organizátorov ceny svojim súperom a priateľom odovzdala Adriana Poliaková. Napriek veľkej konkurencii a teplu sa nevzdala a bojovala v dvoch triedach Klasik a Tuning, kde sa umiestnila na peknom 6. a 7. mieste.