ISSN 1336-6491 | Online: 1949 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29838
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17632)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12206)

Pridaj videoGruzínsko - Naše malé moto adventure - Video

 Zdieľať

Pridané: 15.04.2016 Pridal: JOSE
Čitatelia: 5740 [Vaše videá - Cestopis] Dĺžka: 04:25

tož sme sa boli voziť Batumi, Kazbegi, Mestia, Ushguli

Ďalšie videá od tohto autora:

Súvisiace články:

Diskusia:

Zobrazujem diskusiu k videu: Gruzínsko - Naše malé moto adventure

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 
15.04.2016 15:29

Georgia - Our little moto adventure

JOSE
 Edvenčr 

Ikona

malá inšpirácia na leto :-) ;-)


15.04.2016 19:07

Georgia - Our little moto adventure

Feror
 Edvenčr 

Ikona

Dobre ráno stará mama!!! Po pol roku kecov tu uz mame aj video.
Nakolko je tutove, tak Ti je odpustené [dobre] [dobre] [dobre]

Máš tam pomerne vela asfaltu, co mimo sa nedalo, alebo si netocil ?
Odporucas po osi cez Turecko, alebo trajekt (Varna?) ?
Kto sa chystá v lete ?


17.04.2016 13:14

Georgia - Our little moto adventure

erbe
 Edvenčr 

Ikona

No kedze som sa tejto vypravy zucastnil, tak si dovolim odpovedat.

Offroadu vela v Gruzinsku skutocne nebolo
1. Prejazd Vale - Batumi - to bolo skor len take presunove. Obaja chalani tam mali zaludocne tazkosti, preto Jose netocil a ja kameru nemam. Hore v sedle bol obrovsky offroad potencial na vsetky strany, ja som pocas poobednej pauzy hore trochu vybehol a bola to bomba. Okolnosti to ostatnym ale neumoznovali :-)
2. Vyjazd ku kostolu svatej trojice nad Stepansmindou, ci ako sa to pise. Kratucky usek, ale pekny, myslim, ze zrovna dosla baterka :-)
3. Lentheki - Ushguli - to som s chalanmi nesiel, ale dovlim si povedat, ze to je trochu hype. Usek ma zhruba 100km bez pevnej cesty ale peknych, aj ked vazne peknych je ale asi 10km zo sedla do prvej dedinky. Zbytok je bud les alebo prasna frekventovana sotolina.

No a ja bez chalanov som siel este Omalo, co je 2x 70km a to je pecka, bohuzial bez kamery

Co sa tyka presunu do Gruzinska, tak pokial nie je zaujem v Turecku nieco konkretne vidiet, tak lod je dobra alternativa. Z mojho pohladu je blbe, ze je vzdy vo hviezdach ako dlho bude plavba trvat. V dobrych podmienkachto mozu byt 3 dni, ked bude pocasie proti, kludne to moze byt 6. Turecko je v tomto istotka. Kvalitne cesty a okrem Istanbulu v podstate na trase nehrozi asi ziadne zdrzanie.


17.04.2016 21:05

Georgia - Our little moto adventure

Feror
 Edvenčr 

Ikona

Mne pride Gruzinsko najzaujimavejsie mimo asfalt a Ty pises,
ze v Gruzinsku vela offroadu nebolo ...
To hadam nemaju vsade asfalt, alebo OFF bol prilis hard ?

To ak mam chytit 6 dnovy trajekt, tak radsej cez Turecko.
Alebo letecky a v Tbilisi si pozicat krosky.


17.04.2016 21:28

Georgia - Our little moto adventure

erbe
 Edvenčr 

Ikona

Pisal som, že sme veľa offroadu nenajazdili, nie že tam nie je :-)
Ono Gruzinsko zaujimavé mimo asfalt samozrejme je. Prešli sme tu klasiku na západe krajiny, ktorá je zhruba známa. My sme sa ale dosť naháňali kôli lodi, ktorú sme chceli z Batumi stihnúť a nakoneic sme ňou aj tak nešli :-D Viac bude v Joseho cestopise, ktorý by mal byť na spadnutie, pokiaľ viem.
Inak jazdiť v Kaukaze by sa dalo do zblbnutia. Aj po ceste do Ushguli by sa dalo toho dosť vymyslieť. Okolo Omala je tiež kopec cestičiek a dolín, bohužiaľ spomínaný čas to neumožnil.


17.04.2016 22:47

Georgia - Our little moto adventure

ernesto
Darca Krvi  Geriatrik 

Ikona

[dobre] [dobre] [dobre] [dobre] [dobre]


Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Yamaha Posledná šanca

Súvisiace videá:

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »