Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 498 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

tatramoto-sidem-03-2019 DS auto Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 1667
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (998)
Nie, južná amerika je super: 40% (669)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Yamaha XSR 2019

Suzuki Testovacie dni

Tunisko - október 2018 - Diskusné fórum - Moto turistika

Chystáte sa na nejakú cestu, alebo len hľadáte radu ako a kam vycestovať ?

Značky: Cestopis, Tip, Mapa, GPS, Batožina, Plánované, Skúsenosti.

Pravidlá správania sa na diskusnom fóre motoride.sk

Pridaj novú diskusiuTunisko - október 2018 - Diskusné fórum - Moto turistika

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 

Značky: Plánované, Skúsenosti.

11.01.2018 17:21

Tunisko - október 2018

Rado Banarka
 Edvenčr 

Ikona

V októbri až novembri plánujem Tunisko 2018 a to obdobne, ako Maroko - marec 2018, len s tým, že zajednám dvojtýždňový Last minute (odpočítajú letenku - mám to odskúšané v r. 2017 - bol som autom) napr. v Sousse (tam sa dostanem autovlakom Viedeň- Livorno a trajektom do Tunisu a autom do Sousse) a odtiaľ hviezdicovo sever Tuniska - pamiatky, príroda, gastronómia, akcie, preruším pobyt (po dohode s hotelom - mám to odskúšané v r. 2017) a absolvujem okruh Kasserine (na Djebel Chambi - najvyšší tuniský vrch nepôjdeme - my sme to skúsili, no nevedeli sme, že národný park sa zmenil na vojenskú zónu - zatkli nás vojaci, s guľometmi namierenými do našeho auta cez otvorené okná a s hlavňami pred ksichtom, sme čakali pol dňa (ale dovolili mi telefonovať ambasádorovi do Egypta (bol profi a veľmi nám pomohol) (tu musím poznamenať, že všetkým doporučujem prihlásť sa na stránku min. vnútra SR a dôsledne vyplniť formuláre - pomohlo to) potom nás odovzdali národnej garde, ktorá si prišla po nás autami bez značiek, chlapi v štrikovaných svetroch so samopalmi a guľometmi, odviezli nás na stanicu, kde boli zo začiatku všetci agresívni a arogantní, no, nakoniec nás s úsmevom, bez podpisovania akýchkoľvek dokumentov, prepustili), ďalej Tozeur, okolo soľného jazera Chott El Djerid, Hazoua, Douz, Matmata (dotankovanie), oáza Ksar Ghilane, severne po C211 a odbočiť vľavo po C101 a p19, odbočka vpravo na C112 do Remada, po 25km vľavo a už sa ťahať na sever cez Ksar Daghara do Tatouine, vnútrozemím do Sousse - dokončiť pobyt v rámci Last minute a po relaxe do Tunisu na trajekt do Livorna a, buď autovlakom, alebo po vlastnej osi domov :-) Prajem veľa cestovateľských zážitkov a šťastné kilometre len bez nehôd. Rado


11.01.2018 17:35

Re: Tunisko - október 2018

Tomáš Hajduch - Awia
Darca Krvi  Edvenčr 
Správca
Ikona

Djebel Chambi je uzavreté viď www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/detail...

dôrazne odporúča zdržať sa ciest do regiónov, hraničiacich s Líbyou a Alžírskom a do oblasti národného parku Džebel eš-Šaánbí (Chaambi Mountain), kde je bezpečnostná situácia naďalej veľmi nestabilná. V uvedených oblastiach hrozia teroristické útoky a prebiehajú tam protiteroristické operácie tuniských bezpečnostných zložiek. MZVaEZ SR tiež odporúča zvážiť cesty do guvernorátov Kasserine a Le Kef a púštnych oblastí južne od miest El Borma a Dhehiba, kde sa nachádzajú aj zóny kontrolované armádou a uzavreté pre pohyb civilistov.


Kasserine a Le Kef sme boli a bez problémov i keď vojakov veľmi veľa, často nás zastavovali ale vždy pustili ďalej po náhlásení trasy...


11.01.2018 18:21

Re: Tunisko - október 2018

Rado Banarka
 Edvenčr 

Ikona

Re: Awia: Súhlas! No toto cestovné odporúčanie bolo zverejnené až na náš mail podnet po našom návrate a to 20.4.2017.
A faktom je: mal som už z domu pripravený a počas užívania si Last minute dokonzultovaný a dotiahnutý, detailný plán trasy s podrobnými vytlačenými mapami etáp, so zaznačenými miestami, kde budeme nocovať a telefónne čísla na hotely, či oázy po ceste každej etapy.
Ďalej som mal telefónne čísla na MZVaEZ SR info (pani, ktorá mi zdvihla telefón (ani neviem, ako sa volá) bola super (žiadne, že zavolajte si "tam a tam") povedala: "buďte na príjme" a hneď! mi volal ambasádor SR v Káhire v Egypte (pán Balogh - srdečne pozdravujeme), i ambasádor ČR v Tunise, niekto z Alžírska..mal som uložené v telefóne i napísané na papieri všetky telefónne čísla zastupiteľstiev SR a ČR v Tunisku i okolitých štátov (vzájomne sa zastupujú) i telefónne čísla našich ministerstiev..aa, verte, všetky som ich použil!! Tu musím! poznamenať, že všetci, ktorým som volal boli fakt ústretoví a profi a pýtali si k môjmu telefónu veliteľa posádky, čo sa aj stalo a ďalej bolo všetko riešené veľmi korektne (aj keď sme strach teda mali). Náväzne, keď nás prepustili, všetky Check pointy o nás vedeli a s úsmevom a podávaním rúk nás púšťali bez akýchkoľvek problémov ďalej :-) Pozdravujeme Tomáša (niekde na Kopaniciach sa zasa uvidíme :-)


12.01.2018 9:59

Re: Tunisko - október 2018

Archie
 Edvenčr 

Ikona

"... doporučujem prihlásť sa na stránku min. vnútra SR a dôsledne vyplniť formuláre..." - Asi si mal na mysli MZVaEZ SR, či...?


15.01.2018 13:44

Re: Tunisko - október 2018

Rado Banarka
 Edvenčr 

Ikona

Re: Archie: áno, ďakujem za upresnenie:
www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info/registracia-pre...


17.09.2018 17:17

Re: Tunisko - október 2018

Rado Banarka
 Edvenčr 

Ikona

Ahojte všetci..
Info: pocestujem trajektom tam Janov - Tunis 17.10.2018 a naspäť 28.10.2018.
Môj hlavný dôvod: www.elchott.com/?lang=en
Kontakty na mňa: office@banarka.sk +421903668994
Album z poslednej cesty (autom) po Tunisku: www.facebook.com/Banarka/media_set?set=a.13327260801481...


12.10.2018 16:26

Re: Tunisko - október 2018

Rado Banarka
 Edvenčr 

Ikona

Ahojte, všetci..
..v utorok už odchádzam(e) do Tuniska a nedarí sa mi z garmin.openstreetmap.nl/ rozchodiť mapu v navigácii GARMIN BMW NAVI VI. Prosím, ak niekto máte nejaký tip, či postup (možno robím nejakú motorickú chybu - vybrané časti mapy Tuniska viem do NAVI na prídavnú 32GB SD kartu (pamäte mám voľnej dostatok) stiahnuť, no, zruší mi to komplet všetky mapy a nenaviguje ani "okolo komína" .. do pôvodného stavu to dám cez aktualizácie v aplikácii Garmin Express, mapy Európy i v marci nainštalovaného Maroka sú funkčné, no mapa Tuniska, hoci je na SD karte, je nefunkčná). Ďakujem vopred, pozdravujem :-)


12.10.2018 17:24

Re: Tunisko - október 2018

matus
Darca Krvi  Edvenčr 

Ikona

Mam starý garmin, nezvláda nahraté mapy z dvoch zdrojov. Možno máš podobný problém.
Doporučujem ti nahrať si všetky potrebné mapy z openstreetmap.Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.