ISSN 1336-6491 | Online: 1215 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 32157
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (18755)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (13402)

Články -

Zobrazujem články 2101 až 2115 z cekového počtu: 4041.

03.10.2013 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 6255 [Novinky - PR článok]

-

Vyskladaj si svoju jesennú zľavu v STYX-e

Chceš jazdiť v čase i nečase? Chceš kúpiť kvalitné oblečenie na jazdenie? Chýba ti nejaká časť oblečenia? Príď do STYX-u, dones kamošov a nakúp za super ceny.

 

02.10.2013 - eNeM Čitatelia: 6289 [Novinky - Reportáž]

-

Harley-Davidson Open House 2013 – Veni, Vidi, V-Twin

Tak a je to konečne tu.
V Bratislavskej predajni Harley-Davidson sme v dňoch 20. a 21.9. mali možnosť pozrieť a odskúšať si nové modely pre rok 2014.

 

01.10.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 14747 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Beštia vypustená – KTM 1290 Super Duke R 2014

V KTM vypustili oficiálne info o očakávanom 1290 Super Duke R 2014. 180 koní, 144 Nm a suchá hmotnosť 189 kilogramov. Beštia je teda vypustená, zdá sa že rovno zo samotných brán pekelných.

 

01.10.2013 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5993 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Kawasaki pripravená odhaliť nového litrového ZED-a - Z1000 2014 ukážu v Miláne

Od predstavenia v roku 2003 bol Z1000 etalónom v kategórii supernaháčov. Už 5. Novembra na výstave EICMA v Miláne Kawasaki odhalí najnovšieho ZED-a, Z1000 2014.

 

01.10.2013 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 4379 [Bleskovky - Predstavujeme]

-

Husqvarna na moktokrose národov v Nemecku odhalila TC300 Factory Racing 2014

Značka Husqvarna štartuje do novej éry a predstavuje novú generáciu modelov. 28. septembra v Teutschenthale na moktokrose národov ukázala TC300 Factory Racing 2014.

 

30.09.2013 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5617 [Novinky - O motoride.sk]

-

Podmienky poskytovania služieb motoride.sk sú záväzné pre všetkých návštevníkov motoride.sk

Napriek tomu, že veľká väčšina návštevníkov akceptuje a dodržiava podmienky a pravidlá správania sa na tomto webe, našli sa aj opakovaní hriešnici. Preto považujeme za povinnosť uviesť stanovisko redakcie Motoride k udalostiam posledných dní.

 

27.09.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 7077 [Bleskovky - Novinky]

-

Doplnené: Oficiálne údaje a foto - Špionážne fotografie produkčnej verzie KTM 1290 Super Duke R

Na internete sa objavili špionážne fotograie KTM 1290 Super Duke R ktoré by mali zobrazovať novinku v sériovom stave.

 

27.09.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 5783 [Bleskovky - Novinky]

-

Špionážne fotografie 2014 BMW NineT?

Na stránkach nemeckého magazínu Motorrad www.mo-web.de sa objavili špionážne fotografie nového BMW, zachytené v okolí jazera Lago di Garda.

 

27.09.2013 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 4775 [Novinky - PR článok]

-

Hliníkové kufre Zega Pro2 - ďalší krok v evolúcii spoľahlivého transportu batožiny

Pokiaľ ide o skutočne spoľahlivý transport batožiny, väčšina cestovateľov siahne práve po hliníkových kufroch z dielne Touratech. Hliníkové kufre Zega Pro2 sú ďalším krokom k dokonalosti v tejto oblasti.

 

26.09.2013 - kero Čitatelia: 12118 [Testy a predstavenia - Vyskúšali sme]

-

Zásah do čierneho: Yamaha MT-09 „The dark side of Japan“

Moje dojmy z predstavenia a jázd na trojvalcovej novinke Yamaha MT-09 v okolí Splitu.

 

22.09.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 17957 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

-

Suzuki V-Strom 1000 ABS 2014

Nie je žiadnym tajomstvom, že Suzuki chystá nový model V-Strom 1000 ABS. O vzkriesení cestovného endura postupne informuje na svojej stránke www.suzuki-vstrom.com, kde boli nedávno uverejnené fotky a niektoré technické parametre nového modelu.

 

20.09.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 6307 [Bleskovky - Novinky]

-

KTM 1290 Super Duke R bude už čoskoro predstavený

KTM spustila stránku www.1290superduker.com kde sa nachádza časomiera odpočítavajúca čas do oficiálneho predstavenia namakaného naháča KTM 1290 Super Duke R.

 

17.09.2013 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 29844 [Bleskovky - Novinky]

-

Česká Jawa oživuje triapolu - JAWA 350 Retro

JAWA Moto spol. s r. o. včera na svojich fb stránkach zverejnila fotografiu JAWA 350 Retro s krátkym popisom.

 

17.09.2013 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 24657 Strany: 3 [Testy a predstavenia - Test]

-

Aprilia Caponord 1200 Travel Pack 2013 - športovec na dlhé trate

Motorka schopná pohodlne previesť jazdca s batožinou a spolujazdcom kamkoľvek pokiaľ siaha asfalt. No pod maskou turistu skrýva svoje divoké ja. Mnoho drobných mínusov ako by sa od motorky so štítkom made in Italy čakalo, avšak plusy sú obrovské, zatienia všetko čo by niekomu mohlo vadiť.

 

16.09.2013 - Redakcia Motoride.sk Čitatelia: 5353 [Bleskovky - Novinky]

-

Sony Xperia Freestyle X-Night sa vráti 16. novembra 2013 do Košíc!

Adrenalín s vôňou benzínu a revom motorov ovládne košickú Steel Arenu! Po trojročnej prestávke sa tak motokrosová šou Sony Xperia Freestyle X-Night vracia do haly,v ktorej si získala množstvo priaznivcov.

 

| 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 |

husqvarna-side-09-2025

HD-side-06-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »