Anketa:
Honda Shadow 750 - IRON MOTO
ZdieľaťPridané: 07.02.2006 Autor: anton
Čitatelia: 28274 [Technika - Úpravy motocyklov]
Pred rokom som začal uvažovať o prestavbe tohto motocykla.
Aj keď som mal jasnú predstavu o jeho vzhľade, nevedel som však, kde a s kým túto prestavbu uskutočním. Náhodou som sa zoznámil s majiteľom moravského obchodu a dielne pre motorkárov IRON MOTO. Slovo dalo slovo a prestavba sa začala. Celú prestavbu zrealizovala IRON MOTO. Okuliare sú duralové, rozšírené na 270 mm. Uhol vidlice sme posunuli o 4 stupne.
![]() |
Nádrž, blatníky, výfuky ako aj rajdy sú taktiež ich výtvorom.
![]() |
Taktiež zrealizovali rozšírenie zadnej vidlice a vysunutie primárneho ozubenia. 8" ráf zadného kola je nerezový. Ten nám dodala nemecká firma WHEELSPOINT. Na tomto ráfe má 230 pneu pekných 247 mm.
![]() |
Lak a AIRBRUSHS vytvoril Jano Brašnár.
![]() |
PO minuloročnej sezóne môžem skonštatovať, že aj keď sa jazdné vlastnosti motocykla zmenili, rýchlo som si na to zvykol. Aj keď posed je podstatne tvrdší, dá sa to vydržať. Nie je to až také zlé.
![]() |
Samozrejme, dnes by som to spravil už zas inak. Veď pri výmene motorky zažijete pocit ako pri výmene ženy. Toď vše.
Pridané: 07.02.2006 Autor: anton Zdieľať
Súvisiace články:
Ďalšie články tohto autora:

Najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!