ISSN 1336-6491 | Online: 1404 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29915
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17671)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12244)
Hodnotenie: (27 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (34)  [Verzia pre tlač] Tlač

Návrat k moto po 20 rokoch 2/2

 Zdieľať

Pridané: 02.05.2007 Autor: Crossbiker
Čitatelia: 19658 [Vaše stroje]

A keďže sa jej aj tento krát nechcelo zomrieť ozval sa mi IvanB a ponúkol mi za skútrik výmenou Suzuki DR 650 RS(E). Mala nejaký ten rok už za sebou a po prevezení sa na nej som tiež počul z motora ako sa ozýva: Pomóc, zachráň ma :-) .

 Takto zhruba vyzerala keď som sa k nej dostal
Takto zhruba vyzerala keď som sa k nej dostal
Tak som si dal deň na rozmyslenie a rozhodol som sa ísť do toho. Vymenili sme, prepísali a poďho sa voziť. No keďže sa už neodvratne blížila zima, rozhodol som sa, že moto do šróba rozoberiem a vyskladám na novo. Bol to pol roka trvajúci boj. Bojoval som s problémami okolo súčiastok, predraženými službami, neochotou firiem no stále v diaľke som videl svoj cieľ. Vyzeral nedosažiteľný, ale nechcel som to vzdať. Nasledovalo nastriekanie rámu a komponentov práškovou farbou so zinkovým základom, striekanie motora, výfukov, nový lak, prepletanie kolies, výmena ložísk, robenie kabeláže na novo, výmena rozvodov, renovácia spojky, komplet nové skrutky a tie čo nemohli byť nové išli nanovo pozinkovať atď. No každá robota raz skončí a tak som sa aj ja dočkal. Nakoniec stála predo mnou. Bola ako som si ju predstavoval ba ešte krajšia.
 DR 650 RS(E) po prerobení
DR 650 RS(E) po prerobení
 Ďalšie foto
Ďalšie foto
 Ďalšie foto
Ďalšie foto
 Ďalšie foto
Ďalšie foto
Viem,že ešte bude treba dotiahnuť do konca pár detailov ako nálepky a pod. ale to už mi nebráni aby som na nej mohol jazdiť. Hlas z hlavy zmizol a ostala tam iba radosť z výsledku a blížiaceho sa leta. Na záver chcem poďakovať týmto členom motoride: demovi za nezištnú pomoc pri zavarení výfukov, campovi za nezištnú pomoc s papierovačkami(dík brácho), lakimu46 za nastriekanie v dobrej cene a kvalite ako i IvanoviB , že mi vymenil moto bez doplatku. Crossbiker

<

Pridané: 02.05.2007 Autor: Crossbiker Zdieľať

Technické parametre z Moto DB:

Suzuki DR 650 RSE 1993:

Foto:
Suzuki DR 650 RSE 1993
Všeobecné informácie:
Výrobca:Suzuki
Model:DR 650 RSE
Rok:1993
Kategória:Enduro
Motor:
Typ motora:jednovalec (4T)
Objem:641 ccm
Max. výkon:46.7 k (34.3 kW) / 6800 ot.
Max. krútiaci moment:56.88 Nm / 5000 ot.
Pohon / Podvozok:
Prevodovka:manuálna 5-stupňová
Brzdy vpredu:jednokotúčová
Brzdy vzadu:jednokotúčová
Hmotnosť / Rozmery:
Suchá hmotnosť:170 kg
Výška sedla:870 mm
Objem nádrže:20 l

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (27 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (34)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »