ISSN 1336-6491 | Online: 3900 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15927)
Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tomáš Svitok sa stal majstrom Slovenska

Pridané: 01.08.2007 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 2907 [Šport - Cestné Motocykle]

Tomáš Svitok z tímu Gold Fren Team Erinac sa stal novým majstrom Slovenskej republiky cestných motocyklov v triede Superstock 600. Do konca šampionátu ešte zostávajú dve podujatia, no Tomáša, ktorý tento rok nestratil ani jeden bod, už v celkovom hodnotení nik nemôže dostihnúť.

Tomáš Svitok

O Tomášovom titule majstra republiky rozhodlo šieste podujatie seriálu UEM Alpe Adria Championship, ktoré sa konalo počas uplynulého víkendu na motodrome v Moste. Na severe Čiech museli pretekári bojovať nielen medzi sebou, ale aj s nepriaznivým počasím, ktoré tento podnik sprevádzalo. V kvalifikácii Tomáš obsadil v rámci alpsko-jadranského šampionátu 19. priečku. Preteky sa konali na mokrej dráhe a náš jazdec do nich štartoval z boxov, pretože nestihol v časovom limite vymeniť pneumatiky po tom, čo boli preteky vyhlásené ako mokré. Po páde jedného zo súperov však boli preteky zastavené a pri predštartovej procedúre sa už opäť Tomáš mohol postaviť na svoju 19. pozíciu. Po opakovanom štarte sa musel predierať veľkou skupinou pretekárov v druhej desiatke štartového poľa a nakoniec sa mu podarilo dostať na desiate miesto, pričom od deviateho pretekára v cieli ho delilo len 12 tisícin sekundy. Toto umiestnenie navyše znamenalo 25 bodov za prvé miesto do hodnotenia majstrovstiev Slovenska.

Tomáš Svitok: "Boli to náročné preteky hlavne po tom, čo bol odložený štart a štartovalo sa dokonca dvakrát. Škoda, že som sa pri stíhacej jazde zdržal vo väčšej skupine jazdcov, mohlo z toho byť lepšie ako desiate miesto. Aj tak som však s výsledkom spokojný a teší ma fakt, že som už teraz v predstihu získal svoj prvý seniorský titul majstra republiky. Chcem vysloviť vďaku tímu Gold Fren Team Erinac, všetkým mojim sponzorom, partnerom tímu, fanúšikom a celej svojej rodine, bez ktorých pomoci by som tento titul nemohol dosiahnuť."

Pridané: 01.08.2007 Autor: Richard Karnok Zdieľať