Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1585 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26648
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16051)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10597)
Hodnotenie: (15 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Mikulášska jazda 2007 v Bratislave a v Košiciach

 Zdieľať

Pridané: 02.12.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 15547 [Mototuristika - Slovensko - Moto-akcia]

Zasa sme si raz nedali povedať, kašľali na predpovede počasia a plánovali jazdu v decembri. Po ročnej prestávke sme sa stretli v Bratislave a znovu aj v Košiciach (a znovu v zlom počasí). Ale stálo to za to...

Seriál článkov - Mikuláš na motorke:

Bratislava

Peter Fischer: Stavím sa, že ešte v piatok poobede trištvrte z nás čumelo von oknom a nadávalo na počasie (lebo snežilo, fúkalo a bola kosa). V sobotu doobeda však už bola teplota v pohode, slnko svietilo, hlavné ťahy boli dokonca suché, takže veľa motoriek bolo narýchlo zobudených a nečakane prevetraných. Príležitosť bola viac než dobrá - ďalšia mikulášska jazda, znova v réžii Red Devils, na tradičných miestach a s rozšíreným programom.

Oficiálne to vypuklo o jednej, ale už doobeda bolo v Blave a okolí vidieť viac motoriek, než býva v tomto ročnom období zvykom. Deviláci pred Rebelom na Antolskej postavili aj veľký stan, čím sa podstatne zvýšili stravovacie kapacity.

Krátko po spomínanej jednej vyrazila dosť dlhá kolóna (ale menšia než minulý rok - asi to počasie) smerom do centra mesta. Odhadom nás bolo okolo 200 - 300, čo samozrejme spôsobilo menšie plechovkové zápchy a údiv civilistov (zase si nás točili a fotili do mobilov...). Františkánske námestie sme motorkami zaplnili zdola až hore a išlo sa rozdávať ďeťom... Alebo aj jesť, keďže vôni cigánskej sa nedalo tak ľahko odolať.

 Františkánske námestie v Bratislave bolo zaplnené motorkami
Františkánske námestie v Bratislave bolo zaplnené motorkami

V centre sme sa zdržali slabú hodinku, potom sa väčšina stáda vrátila späť na Antolskú (štátnym orgánom sa niečo nepáčilo, tak aj trochu zastavovali a buzerovali...). Cez dvadsať motoriek sa však vybralo iným smerom - do nemocnice na Kramároch, konkrétne na detské onkologické oddelenie. A tam sa odohrávajú trochu iné príbehy... Na tomto mieste sa patrí poďakovať všetkým motorkárom, ktorí vyšli hore medzi deti a potešili ich.

Medzičasom sa v Rebeli roztočila zábava a tá pokračuje možno ešte aj teraz o polnoci, keď dokončujem tento článok. Ja som radšej išiel poslušne domov, nechcel som čakať na poľadovicu. Chalanom z Red Devils musím znova poďakovať za dobrú organizáciu. Zostáva mi len pridať to klasické: dovi o rok!

 Čerti...
Čerti...

Pozri si video z bratislavskej jazdy:

Dĺžka: 4:08 min
Video a strih Peter Fischer
Formát: youtube.com (Shockwave Flash)

Košice

Tomáš Hajduch - Awia: Nuž čo povedať, celý piatok padalo z neba to biele, studené, na čom jazdí lyžiar. A tak sme už ani nedúfali. V správach dokonca skloňovali slovo kalamita (= 5 cm snehu :-) ) Mňa to natoľko vyplašil,o až som kúpil dve nové zimné gumy na auto. Jazdí na ňom hlavne Dadi a keďže som na skútra zimné dal už pred mesiacom, tak som dotiahol resty aj na štyroch kolesách. Toľko príprava.

 Na Stopke
Na Stopke

Sobota ráno neveštila oveľa lepšie počasie, teplomer tvrdohlavo ukazoval číslice pod nulou (okolo -3C). Ale našťastie už nesnežilo a máme cestárov, ktorí očistili aspoň hlavné cesty. S Romanom dohadujem, aby sladkosti nekupoval, keď nevieme či niekto vôbec príde. Okolo jednej korčuľujem na skútri po chodníku pred barákom, aby som skočil po GS-ku, ktorá odpočíva v jednej dedinke neďaleko Košíc. Stretávame sa kde inde ako na Stopke.

Tam sa na moje prekvapenie stretávame v solídnom počte asi 25 strojov. A ako to ďalej prebiehalo, si pozri v krátkom videjku.

Video:

Dĺžka: 3:47 min
Video a strih Tomáš Hajduch - Awia
Formát: youtube.com (Shockwave Flash)

Zo stopky sme vyrazili do mesta, postáli pred Tescom, kým Roman kúpil sladkosti, potom krátka jazda mestom a parkujeme pod stromčekom. Mikuláš vybalil svoje sladkosti a deťúrence mali radosť. Odtiaľ sme spoločne opustili hlavnú a každý sa pobral svojím smerom. Komu bolo málo, vybehol na Stopku ešte raz. Odtiaľ nás však vyhnala tma a zima. Príjemne odjazdených 52 km v partičke správnych ľudí. Aj taká je Mikuláška jazda v Košiciach. Vidíme sa o rok...

 V meste
V meste

Pridané: 02.12.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Seriál článkov - Mikuláš na motorke:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (15 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (16)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku: