Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 864 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3143
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1887)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (1256)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovensko oslavuje - Motoride Dakar Adventure štartuje

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 31.12.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 10090 [Bleskovky - Novinky]

Vonku rachotia delobuchy - celé slovensko oslavuje, že bude mať od nás na mesiac pokoj :-)

Nuž čo napísať? Za pár hodín štartujeme našu cestu do Maroka. Ako obvykle sa nič nestíha, všetko sa rieši na poslednú chvíľu a veci sa zbytočne komplikujú... Len stručne zhrniem čo sme riešili posledné 3 týždne...

 Povinná výmena oleja
Povinná výmena oleja

Došli hliníkové kufre od Big Huskyho. Ja som ho hneď zmenšil na polovicu, kým André nemal až takú odvahu (zmenšoval menej radikálne). Feri zas vyrábal nosiče bočných kufrov. Naliali sme nový olej Repsol, nahodili pneu Continetal. Následne sme vymenili všetok možný spotrebák aký sa len dá - sviečky, filtre (na svoj vzduchový som zabudol tak vymenim až v Lisabone :-) ) kvapaliny atď atď. Otestovali a nahodili sme vysielačky. Ďalej sa každý individuálne venoval výrobe doplnkov, nosičov kadejakých zbytočností, ochranných prostriedkov (spodok motora, padáky a ďalšie nezmysly) Ako keby sme sa chystali padať že :-)

Celé toto snaženie vyvrcholilo naložením motoriek na dodávku. Odvtedy sme sa nestretli a každý sa doma balí po svojom a tak nikto z nás netuší čo doma zabudneme. Nuž veta: "Veď to si mal zobrať ty!" bude asi v Maroku v kurze :-)

 Foto-video výbava
Foto-video výbava

Teraz už nieje čas to riešiť. Pokochajte sa fotkami z toho celého zmätku a ja vám zatiaľ hodinku a pol pred vstupom do nového roka zaželám všetko najlepšie. PF 2008.

Adieu in Maroc - Tomáš Hajduch - Awia - Nezabudni sledovať výpravu online počas celého Januára...

Podporili nás:

Firma Continetal bola jedna z prvých, ktorá nás podporila dodaním pneu TKC 80. Oleje a mazivá pre zmenu venuje Repsol. Najdôležitejší bod - transport - sa však vyriešil po rokovaní s Environ Servis tímom, čiže tímom, ktorý organizuje slovenskú výpravu na Dakar. Tím nám zapožičia dodávku, aby sme vedeli dopraviť seba aj motorky do Portugalska.

Postupne sa pridali ďalší partneri ako Big Husky, ktorý dodá na výpravu hliníkové kufre, firma Conan dovozca GPS navigácií značky Garmin pomohla s navigáciou.

O naše teplo sa postará termo prádlo od firmy Redis-Pezinok značky Klimatex a spacáky značky Carinthia.

Pred cestou bol potrebný samozrejme aj servis motocyklov. Tu dala pomocnú ruku Honda Slovakia poskytnutím spotrebného materiálu na Ferovu Africu a servisne ju pripravila firma RP Moto Prešov. O oba baworáky sa dodaním materiálu postarala firma ELIT a o servis sa postarala Košická firma Moto Geld. Popradská firma Touranbike venuje náplň UltraSeal do pneumatík a doplnky značky Touratech na Andreho BMW za dotované ceny. Novo zámocká firma motomaxx nakoniec venovala enduro čižmi a chrániče pre Feriho a Andreho.

Mediálny partneri:

MDA-podporujú

Pridané: 31.12.2007 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria