Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1382 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29915
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17671)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12244)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Zaujímavá alternatíva prilby na všestranné použitie - Nolan N 43 Air v Styxe

 Zdieľať

Pridané: 13.07.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 11533 [Bleskovky - Predstavujeme]

Hľadáš jednu univerzálnu prilbu na každú príležitosť a nechceš utratiť veľa peňazí za viacero prilieb? Styx má pre teba riešenie.

Často jazdíš v meste, na čopri, prípadne striedaš motorku so skútrom alebo len hľadáš niečo iné a zaujímavé na hlavu? Práve pre teba je určený model N 43 Air od prestížneho talianskeho výrobcu prilieb Nolan. Multifunkčná prilba sa dá prispôsobiť na osem spôsobov tvojim individuálnym potrebám. Všetky verzie si môžeš prehliadnuť na nasledujúcich slide-och:

 Osem rôznych modifikácií jednej prilby - Nolan N 43 Air
Osem rôznych modifikácií jednej prilby - Nolan N 43 Air

Vo vrábeľskom Styxe dostaneš za cenu 189,90 € prilbu vyrobenú z kvalitného termoplastu s antibakteriálnym, vyberateľným a prateľným futrom, zabudovanou slnečnou clonou VPS v prilbe s piatimi vetracími otvormi. Okrem spomínanej možnosti modifikovania prilby z integrálky na "jetku" dostaneš k prilbe prídavnú demontovateľnú slnečnú clonu a spomedzi príslušenstva si môžeš vybrať z ponuky rôznych odtieňov plexiskla a slnečnej clony.

 Nolan N 43 Air Classic
Nolan N 43 Air Classic

Pre turistov, alebo v prípade častých jázd vo dvojici, máš možnosť dokúpiť si k prilbe originálny komunikačný systém N-COM, ktorý ti okrem štandardnej komunikácie so spolujazdcom pomocou Intercom kit-u alebo Bluetooth-u, umožní zapojiť mobil, MP3 prehrávač alebo navigačný systém.

 Nolan N 43 Air Classic
Nolan N 43 Air Classic

Prilbu si môžeš vybrať vo verzii Classic - v tom prípade ide o jednofarebné prevedenie v striebornej, bielej, matnej alebo lesklej čiernej. Ak máš záujem o iné farebné prevedenie, je pre teba určená verzia Motorrad vo farbách na fotke nižšie.

 Nolan N 43 Air Motorrad
Nolan N 43 Air Motorrad

Pridané: 13.07.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »