Anketa:
FIM Mistrovství světa FMX „NIGHT of the JUMPs“
ZdieľaťPridané: 28.10.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 4698 [Šport - Motocross]
Závod oficiálního Mistrovství světa ve Freestyle motocrossu v ČR se již nezadržitelně blíží!!! Premiéra DOUBLE BACKFLIP na motorce v Čechách - dvojité salto vzad i s motorkou přiletí do Ostravy předvést Scott Murray USA
![]() |
Už se to blíží, mistrovství světa ve Freestyle motocrossu se přesouvá do Ostravy! To nejlepší ze sportu zvaném Freestyle motocross (FMX) Vás čeká 6. a 7. listopadu (novembra) v Ostravské ČEZ aréně. Pod hlavičkou nejvyšší motocyklové sportovní autority FIM čeká na diváky v Ostravě neuvěřitelná podívaná. Aktuálně nejlepší jezdci světa se utkávají mezi sebou v boji o světové body o titul mistra světa. Čeká Vás skvělí program a nádherná dech beroucí podívaná na jezdce, kteří si pohrávají s fyzikálními zákony. To vše a ještě mnohem víc za doprovodu hudebních, světelných a pyrotechnických efektů.
![]() |
Seriál „NIGHT of the JUMPs“ je nejstarším a nejúspěšnějším sériovým závodem FMX v Evropě. Více než milion diváků navštívilo tyto závody v posledních 6-ti letech. Závody NIGHT of the JUPMs se jezdí v 10 zemích a od roku 2007 i v České republice. Těchto závodů se účastní celosvětová špička. Mezi touto světovou elitou se prosadil i český jezdec Libor Podmol, který se již 3x stal vicemistrem světa v této disciplíně.
Skutečný hvězdný večer v podobě mistrovských závodů nejlepších FMX jezdců světa, známých např. z X-Games a X-Fighters, kteří spolu svedou další ostrý souboj v závodě FIM Mistrovství světa v FMX Night of the Jumps , tentokrát v Ostravské ČEZ Aréně.
![]() |
Velkolepé FMX závody doplní pestrý doprovodný program, ve kterém se odehrají FMX soutěže o nejlepší trik „WHIP“ – soutěž o nejlepší skok s položením motocyklu ve vzduchu na stranu „Best Whip“ a soutěž ve skoku do výšky „Highest Air“.
![]() |
Všichni fanoušci mají jedinečnou možnost osobně se setkat s přítomnými hvězdami FMX v rámci „Pit Párty“, která proběhne před mistrovským závodem. Po skončení akce jsou jezdci okamžitě k dispozici přítomným fanouškům na přichystané autogramiádě.
Vstupenky v síti Ticketportal.cz nebo přímo v ČEZ Aréně Ostrava.
FMX riders:
Remi Bizouard (FRA) – úřadující mistr světa, aktuálně první v průběžném pořadí MS
Libor Podmol (CZE) – trojnásobný vicemistr světa
Steve Mini (Australia)
Brody Wilson (USA)
Jose Miralles (ESP)
Fabian Bauersachs (GER)
Brice Izzo (FRA)
Massimo Bianconcini (ITA)
Gilles Dejong (BEL)
Petr Pilát (CZE)
Tomáš Lysáček (CZE)
Wiliam Van de Putte (BEL)
Scott Murray (USA)
více informací na www.motoxshow.cz a na www.ifmxf.com
Pridané: 28.10.2009 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Ďalšie články tohto autora:
- Cassida v roce 2025
- Veľké Uherce otvárajú motokrosovú sezónu SMF 2025
- Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Vaše najnovšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!