Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 940 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3063
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1826)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (1237)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

Dakar 2010 - prvý deň iba presun

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.01.2010 Autor: Feri Zubal - zeON
Čitatelia: 3137 [Šport - Rally]

Po štartovnom ceremoniály, na ktorom sa zúčastnilo viac než 300 000 ľudí z Buenos Aires, súťažiaci rely Dakar opustili Buenos Aires a zamierili do prvého bivaku. To bude miesto, odkiaľ zajtra ráno, odštartujú na svoju prvú rýchlostnú skúšku.

Seriál článkov - Dakar 2010:

| Seriál článkov: Dakar 2010 |

Jazdcov po odjazde zo štartovacej rampy, privítal zhruba 6 kilometrov dlhý, dav domácich fanúšikov. Oficiálny zoznam štartujúcich teamov bol 362, avšak smola pochytila jazdca Javiera Pizzolito-a. Argentínčan ani nestihol vyjsť z výbehu, v ktorom boli uskladnené motorky, po technických prebierkach.

Aby sa predišlo príliš skorému štartu zajtra ráno, organizátori rely vytvorili prvý bivak v Colon-e, ktorý je blízko štartu prvej erzety. Dnešné menu pre jazdcov bol 317 kilometrový presun z Buenos Aires. Bolo to iba také slabé zahriatie pre tých, ktorý chcú dokončiť 9000 kilometrovú slučku, behom ktorej budú musieť prekonať piesočné duny a množstvo iných prekážok. Dnes už súťažiaci spia vo svojich stanoch v Colon-e. Zajtra začne to pravé Dakarské šialenstvo!

 Dnešná trasa
Dnešná trasa

KM Racing Team:

Colon, provincie Buenos Aires 1.1.2010 (Martin Pabiška)

„Silvestr 2009 jsme oslavili v čase stejném jako u nás doma v České Republice a na Slovensku, tedy společně s Vámi. Večeře, šumivé vínko a krátce po půlnoci místního času jsme šli všichni spát. 1.1.2010 se všichni závodníci a zástupce asistence účastnilo již pravidelného zahajovacího briefingu, který oficiálně zahájil Dakar 2010. Kromě opakování bezpečnostních opatření, pravidel chování při průjezdu chráněnou krajinou, k životnímu prostředí a také k sobě navzájem, si závodníci odnesli svůj letošní první roadbook a pak již příprava k převzetí strojů a ceremoniálu na Plaza de la Republica. Úvodní pódium si z našeho týmu dnes vyzkoušel poprvé Martin Plechatý a ten pak společně v časovém rozmezí mezi 14h00 a 19h00 s ostatními borci KM Racing teamu, vyrazil na spojovací 317km dlouhou etapu do města Colon. Po příjezdu do bivaku se plánují již první ostré přípravy na zítřejší 219km dlouhou rychlostní zkoušku pro Moto/Quad a 251km dlouhý speciál pro Auta a Kamiony. Na motorkách vyměníme kompletní obutí (pneu a mouse), olej, filtry, popřípadě řetěz. Na Liazce nebudeme dělat žádné zásadní servisní zásahy, jen pokud by se Martinovi něco nezdálo (což bývá často:-) ), ale to se mi do reportáže nedostane, neboť přijede až kolem 3hodiny ranní středoevropského času. Když už jsme u času, tak motorky ráno startují již v brzkých ranních hodinách 4h35min první závodník. Zatím nás kromě komárů, kterých je tady po nedávných povodních obrovské množství, nic netrápí.“

Zdroj: www.dakar.com, http:// kmracing.cz

Pridané: 01.01.2010 Autor: Feri Zubal - zeON pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Dakar 2010:

| Seriál článkov: Dakar 2010 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač
HD-Softail-02-2021

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Sprievodca vo vlaku príde do kupé a pýta lístky. Jeden cestujúci hovorí:
- Ja nemám lístok.
A sprievodca:
- Ako to, že nemáte lístok? Čo tu vlastne robíte? Ako ste sa sem dostali?
- No dovoľte!? Vy ste na stanici vykrikovali NASTUPOVAŤ!

Ďalšie vtipy »