Anketa:
PSI Hubík zavítal na Slovensko
ZdieľaťPridané: 03.08.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 14032 [Bleskovky - PR bleskovka]
Popredný český výrobca motocyklových odevov má svoje sídlo v moravskom Tlumačove, čo je len kúsok od slovenských hraníc. Odteraz však máme produkty tejto značky doslova na dosah ruky, v Nitre bola totiž otvorená pobočka, kde nájdete nielen širokú paletu hotových odevov, ale môžete si aj nechať ušiť svoje oblečenie na mieru.
V novootvorenej pobočke vás radi pomerajú, odkonzultujú dizajn a farebné kombinácie, samozrejme doladia veľkosť a čoskoro môžete na cesty vyraziť v oblečení, ktoré vám dokonale sadne. Práve v možnosti individuálneho prispôsobenia strihu je jedna z najväčších predností značky PSI Hubík. Okrem klasického motocyklového oblečenia z kože aj textilu nechýba ani oblečenie na voľný čas, či výstroj na offroadové motocykle. To svoje si v sortimente nájdu páni, dámy a dokonca aj deti.
![]() |
Slávnostné otvorenie novej pobočky si nenechal ujsť ani zakladateľ značky Libor Hubík a okrem toho, že reprezentantom nitrianskej predajne priviezol tortu a poprial veľa úspechov, prezradil aj niečo zo zákulisia a síce to, ako firma prišla k svojmu názvu. V roku 1990, kedy bola založená, „leteli“ názvy obsahujúce slová Alfa, Beta, Gama... Libor Hubík prezrádza: „My sme možno trochu z recesie zvolili písmeno z konca gréckej abecedy, teda psí. Paradoxom je, že firmy Alfa a im podobné už neexistujú, ale my aj po tých dvadsiatich rokoch pokračujeme. Po určitom čase hľadania nového pôsobiska sme sa rozhodli pre Nitru a verím, že to naši zákazníci ocenia.“
![]() |
Kontakt:
PSI HUBIK – NITRA
Značkové Motoodevy
Novozámocká 74/136
949 05 Nitra – Dolné Krškany
Tel./fax: 0376 423 726
e-mail: nitra@psi.eu
www.psi.eu
Mapa:
Mapa:
Pridané: 03.08.2010 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Ďalšie články tohto autora:
- Honda prináša európsky záručný program pre motocykle a skútre
- Martin Vaculík obhájil titul medzinárodného majstra SR
- V Portugalsku štartuje seriál ME Enduro 2025 aj s jazdcami SMF
- Dámy a páni, prichádza tak trochu iný Harley - CVO Road Glide RR
- Dunlop predstavuje inovované hyperšportové SportSmart MK4
- Nové Piaggio Beverly 310 (2025)
- Fotoreport: Výstava Motocykel 2025, Incheba Bratislava
- Fotoreport: výstava Motocykl 2025, Praha
- Inovované Piaggio Liberty - nový štýl aj technológie
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- ... zobraz všetky články od tohto autora

Body a Trasy v tomto článku:
Najsledovanejšie videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!